Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

Враца

има ли някоя мама която е планирала раждането, но по естествен път? и как мина раждането?
Нещата при мене стоят така: трябва да родя по Коледа.. но честно да ви кажа малко ми е кофти по празниците да стоим с бебето в болницата, иска ми се да сме вкъщи. Та акушерката при която ходя каза че може да ми предизвика раждането 6 дена по рано за да може с бебето да се приберем в къщи за празниците. От началото ми допадна тази идея но сега с мъжа ми малко се разубеждаваме защото си мислим, че по този начин ще му откраднем рождения ден на детето и няма да е.. знам ли правилно. Вие как мислите?
Другото което е малко ме е страх като го предизвикаме по рано да не да се получи някакво усложнение? То и само може да си дойде по рано ама де да знам?
Цитирай

в очите на двама мъже

Мисля,че има някакъв начин медикаментозно да се предизвика естествено раждане,но трябва да се посъветваш с лекар.Спомням  си преди три години моя приятелка като щеше да ражда,направиха нещо такова.Пи някакво хапче и се започна.Но наистина защо насилваш събитията?Не е ли чудесно едно дете да започне живота си в Святата нощ?Все пак ти си знаеш.Каквото и да решиш,успех,леко раждане и едно прекрасно здраво бебе ти желая!   newsm10 newsm51
Цитирай

Silvermoon

О,
не прави такава глупост моля те. Предизвиканото раждане често завършва със секцио.
Колкото по-близо до термина се роди детето толкова по-добре.  Раждане се предизвиква след термина преди това е опасно за естествено раждане.
Знаеш ли, че може контракциите ти да са 24 часа и повече и доста по болезнени ( според майките споделили опит вече) и да не получиш разкритие..
Има време до Коледа, не бързай.
Цитирай

Враца

ох и аз така си мисля вече, че ще е най-добре да си дойде когато си му е времето.. но самата мисъл, че ще съм в болницата по празниците малко ме подтиска Sad, пък не е болка за умиране де, Коледа и нова година ще има и догодина, a само веднъж ще ми се роди бебето. Някои мои приятелки ми казват, че нямало нищо лошо да дойде по рано, други че е глупаво, акушерката казва че всичко ще си е наред, обаче аз не знам вече какво да мисля Tired.  Затова ми се иска да събера колкото се може повече мнения по въпроса, за да мога да си взема най-правилното решение

Цитирай

София

Бебето избира кога да се появи на този свят. Това е неговият миг.
Цитирай

в очите на двама мъже

Да се включа пак.Щом при теб всичко върви нормално и няма показания за секцио,то нека и да завърши нормално.Правилно разсъждаваш,че живот и здраве ви чакат мноооого празници,на които да бъдете заедно,но раждането е уникално и единствено по рода си преживяване.Друг е въпросът ако раждаш на Коледа дали ще ти обърнат достатъчно внимание.Все пак всеки иска да е у дома със семейството си и да си на работа на празник не е от най-приятните преживявания.Дано не стане така!
Цитирай

Старата столица

ох и аз така си мисля вече, че ще е най-добре да си дойде когато си му е времето.. но самата мисъл, че ще съм в болницата по празниците малко ме подтиска Sad, пък не е болка за умиране де, Коледа и нова година ще има и догодина, a само веднъж ще ми се роди бебето. Някои мои приятелки ми казват, че нямало нищо лошо да дойде по рано, други че е глупаво, акушерката казва че всичко ще си е наред, обаче аз не знам вече какво да мисля Tired.  Затова ми се иска да събера колкото се може повече мнения по въпроса, за да мога да си взема най-правилното решение
Мисля,че си доста объркана и притеснена заради предстоящото раждане.Не си мисли такива неща.Детето си знае работата-кога да се появи на бял свят Peace Ако пък не-лекари има за тая работа.Не насилвай нещата!
А за Коледата-да,вярно е,че е най-хубава,когато си си вкъщи,но пък я си представи всички предстоящи празници,които ви очакват с новият член на семейството Peace
Мисля,че ще го преживееш за един път,ако се наложи по празниците да си в болницата,нали?! Wink
Успех!И вземи най-правилното решение за всички ви,а не само за теб  bouquet
Цитирай

там където ме зове сърцето!!!

Има още много време - може да се роди по рано, може и  да е след празниците!Ако пък се роди на термина дори и в болницата на Коледа мисля , че ще се чувстваш щастлива - имаш си бебе!!! Hug Hug Hug
Леко и безпроблемно раждане ти желая!!!!  bouquet
Цитирай

софия

на мен ми го предизвикаха с таблетка ,която ми сложиха в 7.30и в 16.00 родих и нямаше никви проблеми.Родих на термин.
Цитирай

София

Мисля си ,че е най-правилно да оставиш бебето да реши кога ще се появи.
А един път да пропуснеш Коледа не е болка за умиране.
Мога да ти кажа,че видиш ли бебчето,хич няма да ти пука ни за Коледа ,ни за Дядо Коледа,ни за Снежанка. Mr. Green
Цитирай

София

Виж ми лентичката
И на мен не ми се раждаше на връх Нова година, но никога не съм се замисляла да променям нещо не самоче се промени ами стана на друг празник
Цитирай

София - Младост 1А

според мен природата си знае работата. Когато е готово бебето ще си тръгне. Не съм привърженик на медикаментозното предизвикване на раждане освен ако няма медицински причини. Виж мои приятелки са "подпомагали" природата с подреждане, чистене и шетане и повечко секс. Може да опиташ.
Успех!
Цитирай

София

Мисля, че да се планира раждането по естествен път, означава да говориш с бебето и със себе си за желания от теб момент за раждане и да намериш екип, който да не пречи на естествените процеси, довеждащи до излизането на бебето, плацентата, закърмянето веднага и НЕотделянето на майката от бебето. И да си отидеш в къщи по възможност най-бързо.

Темите тук за естествено раждане са в изобилие. Естественото раждане не е това : http://www.youtube.com/watch?v=lxOu1DyVQV8 (комедийно игрално филмче от световноизвестния творчески екип Монти Пайтън. Не е натурално)

Всеки гинеколог ще каже, че няма проблем да се предизвика раждане (но това не е естествено раждане). И след това ще потвърди, че това ще е много по-трудно, и за него и за майката и за бебето. Това не е тайна. Пише си го навсякъде. И не е естествено.
Цитирай

здравейте и от мен. и на мен се пада да раждам по празниците и ми се ще да е малко по-рано. Но незнам да ли е добре, ами ако наистина навредя на бебето. А искам на бъдни вечер да съм си у дома и всичко да ми е ОК заедно с бебчето. И аз нямам оплаквания и всичко е нормално. Един д-р ми каза да си планувам секцио, друг пък, че естественото си е най-добре, че няма да има срязани мускули. Моля за съсвет, това ми е първа бременност и съм под пара вече.
Цитирай

София

Моят термин беше 12.07.2007. Тайничко се надявах да родя на 07.07.2007,заради хубавата дата.Но не се получи.Когато и на 12 не родих,моят лекар ме прегледа и каза,че плацентата е узряла и съм готова да раждам.Само че аз преносвах вече 4 дни,толкова бях нетърпелива вече, че когато лекаря ме попита искам ли да раждам утре аз се съгласих. И така на следващият ден сутринта ме приеха в болницата и ме сложиха на система.До 16 часа нямах почти никакви контракции,тогава лекаря ми даде избор-или почивка този ден и на следващият пак със системата и безкрайното чакане или предизвикване на раждането.Аз толкова се бях настроила да родя този ден,че избрах вторият вариант.Спукаха ми мехура и скоро след като ми изтекоха околоплодните води се започнаха контракциите.Така родих моето момиченце в 21.24ч.Тежеше 3230гр. и 50 см.Родих на най-хубавата дата17.07.2007г. Та мога да кажа, че мойто нормално раждане беше планирано. Не съм имала никакви усложнения и не съжалявам за избора.
Желая ти здраво и послушно детенце и леко раждане! Успех! Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора