Кафяво течение вместо цикъл?

  • 95 949
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 067
Здравейте,
Много ви моля да ми помогнете, ако ви се е случвало нещо подобно. По принцип цикъла ми е около 30-35 дни, понякога още закъснява. Почти всеки път ме болят гърдите преди цикъл, а този път не. Заболя ме първия ден само корема по нормалния начин, и започна с леко кафеникаво течение. Така е всеки път, но този път той не прерасна в менструална кръв. Четох, че има вариант за липса на овулация и за извънматочна. Случвало ли се е на някой това? Благодаря ви!

# 1
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Не знам дали ще ти помогна. По принцип това е и един от признаците за бременност. Би трябвало да не ти идва ако си бременна, но при някои жени организмът първите два месеца продължава по същото време, когато е бил цикълът ти, да отделя кръв. Може да е и хормонален проблем. Задължително отиди да те прегледат, за да се успокоиш и ако има нещо да реагираш своевременно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 067
Благодаря ти! Току-що говорих с една гинеколожка по телефона и тя ми каза за няколко варианта - липса на овулация, киста и бременност. Ще се престраша за тест. Много се притеснявам, просто с приятеля ми не сме узрели още за тази стъпка.

# 3
  • Мнения: 3 376
Да, възможно е да е бременност, кисти или някакви хормонални смущения. Ако не се окаже първите две, пусни си за изследване едни репродуктивни хормони. Дано да е нещо временно и скоро да се възстановиш от само себе си.

# 4
  • Мнения: 19
Много спешно си направи тест за бременност.Ако  с тест или ехограф не установят бременност направи кръвен тест.При мен симптомите за извънматочна бяха същите (само кафявото течение).
" При извънматочната бременност, както и при нормалната бременност отсъствува менструацията. След няколко дни, но може и след един месец да се появи слабо кафяво кървене. което се съпровожда( но това не е задължително) от болки в долната част на корема."
Дано да не е извънматочна.Успех.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Имала съм подобен проблем от противозачатъчни хапчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 067
Направих два теста - отрицателни. Утре ще отида на преглед. Имам болки в долната част на корема, течението продължава слабо. Явно не е липса на овулация, защото трябваше вече да спре. При киста има ли болки? Направо не ми се мисли за извънматочна или нещо такова.
Благодаря ви за помощта!

# 7
  • Мнения: 127
Ето тук видях нещо за което аз не спирам да се притеснявам.След прегледда ми на 8 гинеколожката каза,че всеки момент ще ми дойде,а то от тогава едно кафеникаво много оскъдно течение и така вече 5 ден,при вагиналния ехограф неми каза за нещо като киста или пък бременност,което ще значи хормонален проблем,но кога ще ми дойде за да си направя изследвания вече незнам  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 755
Ето тук видях нещо за което аз не спирам да се притеснявам.След прегледда ми на 8 гинеколожката каза,че всеки момент ще ми дойде,а то от тогава едно кафеникаво много оскъдно течение и така вече 5 ден,при вагиналния ехограф неми каза за нещо като киста или пък бременност,което ще значи хормонален проблем,но кога ще ми дойде за да си направя изследвания вече незнам  ooooh!
И на мен ми казаха така, пък не ми дойде 10месеца Laughing Да не те стряскам, но много гинеколози не виждат началната бременност и казват, че няма, а не е така. Направи си един тест.

# 9
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Наистина си направи тест за бременност- когато е много ранна не се вижда с ултразвук, но пък теста се позитивира още около липсващата менструация. Ако не си има лекарства които изписват за да я предизвикат- например Дуфастон, пият се 5 дни след което ти идва и тогава вече можеш да си изследваш хормоните които са ти назначили, но все пак гинеколога трябва да ти изпише лекарствата... Успех!

# 10
  • Мнения: 127
честно казано ,намен неми е идвало от 4 юли и едва ли ако беше бременност щеше да бъде пропусната.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 908
Посети гинеколог.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар Peace

# 13
Аз също имах кафяво течение,което траеше 2-3 дни,точно когато трябваше да ми дойде.Възможно ли е да ми се е появило от спирането на хормонални хапчета,предписани от гинеколог ?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 908
Да от тях е най-вероятно,аз когато пия хормони винага  цикъла ми започва първо със кафяво течение.

Общи условия

Активация на акаунт