Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители по държави
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 257 отговора

Пренасяме се в Европа, но оставаме в Средиземноморието.....

Запо4ваме с Милано ....
Ето една песен символ на града  ... запо4ва така

"O mia bella Madonnina, che te brillet de lontan
tutta dòra e piscinina, Ti te dòminet Milan …"

но колко ли "милан4ани" могат да я преведат или изпеят: малко, много малко.....

Предполагам пове4етo знаят, 4е Милано е икономи4еската столица на Италия, главен град на най_ развитата област в страната, Ломбардия.
Тук се работи, произвежда се, правят се пари ....  затова в близкото минало градът е привлекал хиляди хора от вси4ки краиЩа на Италия и най_ве4е от Юга, а в момента има огромен наплив на 4ужденци, които по официалните ( не знам колко достоверни) статистики достигат 15% от населението.

неЩо стана и се затри постинга натам, та повтарям по памет...

в Милано е борсата, модата, търговията, индустрията

Ще се спрем по_подробно на историята, забележителностите (катедралата, символ на града, замъкът, тайната ве4еря, Ла Скала ...), на кухнята,естествено и на вси4ко, което може да предизвика интерес.

Ще се радвам на вклЮ4ване на многобройните бг милан4анки от форума Smile

Нашите предишни теми:
Inside the Kingdom - 1
The Lost Paradise of Dilmun-2
Bharat Dil Se-3
Индия - земя на боговете - 4
Kuwait Airways или поглед над Кувейт!!!-5
Египет-Страна на Фараони-6
КИТАЙ и всичко за него /7/
Александрия - Врата на Египет - 8
За Магреба -Тунис, Алжир, Мароко!Древна история и екзотика-9
« Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 18:08 от gioia »
Цитирай

Варна, а по празниците в Ямбол

За мен е чест да съм първа!!!!!!!!!!!!  bouquet
Цитирай

Втора  Hug

П.П. Догодина планирам да посетя Италия, май няма да стигна до Милано,но знае ли човек... Rolling Eyes
Цитирай

София

Трета пристигам в столицата на модата  Hug
Цитирай

Sofia

Записвам се да следя темата  Smile

В Италия съм била за кратко като турист. Останах очарована най-вече от културното наследство и средиземноморската природа  Peace
Цитирай
успях и линковете да сложа  Mr. Green
след малко и за деветата тема (там сме code sharing)   
Цитирай

Оле, за малко да остана последна  Mr. Green.
gioia, мерси и за линковете  Twisted Evil  Hug.
Цитирай
Втора  Hug

П.П. Догодина планирам да посетя Италия, май няма да стигна до Милано,но знае ли човек... Rolling Eyes

къде Ще ходиШ?

По това време на годината вси4ки сме в о4акване на празника на Милано, който е на 7 декември (Сант. Амброджо) и по Щастлива слу4айност се комбинира с друг национален религиозен празник на 8 декември. По този на4ин ни се събират два неработни дни. Календарите как Ще се паднат тези дни са проверени оЩе от януари. Тази година 8 е събота, но поне на 7 по4иваме.

« Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:04 от gioia »
Цитирай

Ами Рим и Венеция,мисля че и Флоренция.Всъщност тя рибата е в морето още,а аз вече тигана съм приготвила Crazy,но надявам се след толкова подготовка, накрая да ми се усмихне щастието. Rolling Eyes
Бих пообиколила повечко, но...засега толкова.
Цитирай

Viva Gioia! Love Поздравления за оригиналната тема. Very Happy

В Италия бяхме като част от сватбеното пътешествие. Една част от сърцето ми завинаги остана на остров Капри, а небцето ми залепна в специалитетите с парма и прошуто крудо. Mr. Green Явно е имало защо да не стигнем до Милано. Надявам се, че ще го направим по-бързо отколкото ще й трябва на нашата приятелка да дойде тук. Големи надежди храня и за един як виртуален шопинг в столицата на модата, ако не се заплесна по екскурзоводката първо. Laughing
Цитирай

Всъщност тя рибата е в морето още,а аз вече тигана съм приготвила Crazy,но надявам се след толкова подготовка, накрая да ми се усмихне щастието. Rolling Eyes

Pina, на големите майстори кулинари, предполагам е лесно да сложат първо тигана. Very Happy Все ще забъркаш някаква импровизация, докото пристигне рибата и бирата. Предполагам, че добре си написала домашното и вече си на ти с някои италиански специалитети.

Gioia като видна ценителка да сподели каква бира и вино вървят с рибата. Very Happy
Цитирай

Ооо,като се спомена вино - кажете ми,по-точно Гоя кажи ми за прословутото Кианти?? Crazy Що за вино е - сладко,сухо, с какво върви и прочие?
Цитирай
Ооо,като се спомена вино - кажете ми,по-точно Гоя кажи ми за прословутото Кианти?? Crazy Що за вино е - сладко,сухо, с какво върви и прочие?

Първо, вси4ки мои декларации по темата са ли4но мнение ....

Виното Кианти е 4ервено сухо вино от хълмовете (то4но определени и релгаментирани кои) на Тоскана. Може би в най_известното в световен маЩаб. Твърде известно..... и то4но за това за мен банално .... предпо4итам други вина.
Цитирай

Да,адски е популярно!Докато четях Хемингуей, все едно четях менюто на някоя пивница Laughing Mr. Green ,ама това е друга тема - та той все това Кианти възпяваше.После и холивудските филми си му отдават дължимото...А аз да не съм го пробвала...Дали го има в БГ и дали е скъпо?! Thinking Да я започна от някъде Италия... Laughing
Цитирай
Да,адски е популярно!Докато четях Хемингуей, все едно четях менюто на някоя пивница Laughing Mr. Green ,ама това е друга тема - та той все това Кианти възпяваше.После и холивудските филми си му отдават дължимото...А аз да не съм го пробвала...Дали го има в БГ и дали е скъпо?! Thinking Да я започна от някъде Италия... Laughing

100% го има. Предполагам, 4е е по_скъпо от българските. Гледай да пиШе на етикета DOCG
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 257 отговора