Отговори
  • Мнения: 115
Мили мами,
Нашето момиченце се научи да заспива само на гърда. На мен не ми пречи, напротив. Обаче започвам да се притеснявам как ще я караме като я отбием - дали няма да се наложи да се люшкаме и да създадем още по-лош навик.Общо взето през деня суче когато иска, включително няколко пъти, за да заспи. Така тя отказва да яде друга храна. Хапва по няколко лъжици каша, попара или пюре, но само толкова. Още не можем да заместим хранене. Дори малко бурканче пюре не изяжда. Сега се опитвам между 8 и 14ч. да не и давам да суче, за да хапва друго, но алтернативата е да я люшкам, за да заспи в 11. Днес е вторият ден на този "експеримент" и пак не яде попара в 10.30.
Другата причина да не яде според мен е, че по цяла нощ ( разбирайте през половин-един час) е на гърдата ми.Моля мамите, които имат опит да дадат съвет.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 16:11 от Marmara

# 1
  • Мнения: 2 829
Аз мога да ти кажа какво става, ако изобщо не правиш НИКАКВО усилие нито да променяш начина на приспиване, нито да заместваш хранене Grinning
Моя Алекс и до ден днешен го кърмя на поискване, твърда храна яде когато/ако иска и колкото пожелае. Просто го взимам с мен на масата и ако иска-давам му от това, което аз ям (в резултат аз се храня по-здравословно Grinning) До към годинката си караше младежа основно на кърма, на ден изяждаше 100-200-300 грама. За протокола на годинка беше 11.500 кг.  Аз ходя на работа по 4 часа на ден, но доскоро гледах да съм си в къщи за приспиването следобед.
След като стана на годинка, годинка и месец Алекс започна да хапва твърда храна с апетит по повечко, сега суче доста по-рядко. Суче само за приспиване и на събуждане. Но ако аз не съм в къщи-приспиват го без проблем. Приспиват го като го гушкат и носят, но заспива за 2-3 минути. Оставяла съм го и вечер да го приспива бабата-няма проблем. Но аз пак гледам да съм си в къщи за кърменията-това си е по мое желание, защото искам да поема повечко кърма.
Ти сама можеш да си прецениш как ти е удобно да си гледаш детето. Ако искаш да го отбиваш скоро-препоръките ми към теб ще са едни, ако смяташ да се връщаш на работа други. Ако искаш да го оставяш от време на време, ако ти се струва, че не наддава или не се чувства добре-винаги може нещо да се измисли Grinning
Т.е. кажи, кое за теб е проблем или неудобство, или имаш чувството, че не е правилно? Кога смяташ да отбиваш?
Ако нищо не те притеснява-не виждам проблем да си продължавате така Grinning

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Абсолютно съм съгласна с yanast.
Пепи заспиваше само на гърда вечер и нощем по 3-4 пъти си хапваше. В един момент реши че повече не иска, няколко вечери цокаше по малко и се мръщеше и един ден просто повече не пожела. Това не ни се отрази на приспиването. Аз го кърмех легнала и след като се отказа от цокането просто си лежахме двамцата и той си заспиваше. Даже по това време се отказа от дневното приспиване на ръце, а не обратното.

# 3
  • Мнения: 115
Ами ето какво ме тревожи:
1. Оносно  захранването - така, както я караме, поема ли достатъчно витамини, минерали и др. полезни вещества?Доставям ли и всичко необходимо  в необходимите количества? За сведение - роди се 3300, а на края на 7 месец беше 7400. Ще ми се да си похапва повече плод и зеленчук, ама тя дори плодовите пюрета не ги иска. Сега ям плод пред нея и така се лъже да похапне повечко от ръката ми. Не знам кога ще достигнем количествата, посочени от педиатърката ни за нормални на тази възраст. Мисля си, че ще и се отрази и на наддаването - ще видим на следващата консултация.
2. Относно приспиването - след 1.1.2008 ще се връщам  на работа - на 4 часа. Иска ми се да започне сама да заспива, както беше на 3-4 месеца, когато и по цяла нощ спеше (тогава все още "уважаваше" бибата). Опитът от кратките гостувания при баба и сочи, че не е невъзможно друг да я приспи, но е съпроводено с мрънкане.
Та това е -  всякакви идеи и предложения са добре дошли. Благодаря.

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
За дете на неговата възраст не е проблем дори да е само на кърма, а разбирам, че си въвела и някои други храни, тоест - всичко си е съвсем наред и на детето вероятно нищо не му липсва. Много деца, кърмени или не, просто не заспиват сами. Когато тръгнеш на работа, този, който се грижи за детенцето, ще открие начин да го приспива. Между другото - със чужд човек кърмените бебета веднага разбират, че няма да получат гърда за лека нощ и лесно заспиват  без много дундуркане. А, и още: плодовите пюренца като калорийност не могат да се мерят с кърмата, а в попарата с хляб не зная някой да е открил много витамини и други полезности да плуват... Така че - успокой се и успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 829
Ами това, че ще започваш работа от самосебе си ще помогне да започне детето да суче по-рядко, да хапва повече твърда храна и да се научи да заспива без кърмене. Аз също започнах да работя по 4 часа, точно на същата възраст беше сина ми-8 месеца без 10 дни. Всичко мина без никакви проблеми.
Ако искаш да се адаптира по-лесно, и ако имаш възможност може да опиташ да започнеш да излизаш за по 1-2-3 часа на ден, така че да свиква постепенно с твоите липси. Също така ако имаш възможност разбери се с работодателя ти да имаш възможност да си тръгваш по всяко време първите 2 седмици-за толкова време бебето свиква и вече не плаче за мама-поне при нас беше така.
Ако мислиш, че мога с нещо да помогна-питай!

Общи условия

Активация на акаунт