Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 ноем. 2007, 11:35 ч.

Болка в едната гърда

• 406
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
Здравейте!
Снощи, докато сучеше, синът ми си беше отпуснал главата на гърдата ми. Около час след това мястото започна да ме боли и до днес болката не намалява. Дали се е запушил някой канал? Досега не съм имала никакви проблеми с гърдите и се чудя какво да правя. Не ме боли цялата гърда, а само едно място отстрани. Не напипвам бучки. След кърмене не минава.
Ще се радвам, ако някой може да ми помогне със съвет. Предварително благодаря.

# 1
  • До хладилника, който обичам
Възможно е да има запушен канал, да.
Можеш да опиташ с обичайние лекове за такъв случай:
- топъл компрес преди кърмене
- лек нежен масаж от основата към зърното
- изпразване на гърдата (кърмене+цедене, ако се налага)
- почивка

Можеш да слагаш хладен компрес след кърмене. Можеш да опиташ на всяко кърмене да предлагаш първо болната гърда, като брадичката на детето е насочена към болното място (ако стане, че е голям и може би има претенции).
Обезболяващи (парацетамол, ибупрофен) ако се налага. Лецитин, ако прецениш, че има нужда - 2 до 4 капсули от 1,000 или 1,200 мг./ден.
Можеш и по време на кърмене да гладиш леко от основата към зърното, да помогнеш да се разнесе, ако е запушване. Ако не мине до 24 часа или се влоши, ще трябват по-екстремни мерки. Виж и това.

# 2
  • Sofia
Бу, мерси много за отговора. Преди месец се оправих бързо с топли компреси и лецитин.
Днес обаче пак много ме боли същата гърда, но на различно място - по-навътре и към зърното. Пия пак лецитин и правя масажи, но си мисля защо се повтаря? Дали няма да е по-добре да отида на лекар.. Този път не съм притискала мястото. Гърдата не е препълнена, не знам на какво може да се дължи.

# 3
  • До хладилника, който обичам
Възможно е да има запушено каналче навътре - млечните канали са като гроздове, с много разклонения по цялата вътрешност на гърдата. Ако не се оправи до 24 часа или се влоши (температура, треска, грипоподобно състояние), отиди на лекар.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт