Здравейте на всички в този форум:))

  • 1 021
  • 17
  •   1
Отговори
Бременна съм в 32 седмица и усещам нещо като хълцане на бебчо.Нормално ли е и то по няколко пъти на ден?

# 1
  • Мнения: 46 437
Добре дошла при нас  Grinning
Хълцането е нормално, не се притеснявай Wink
Лека бременност  Grinning

# 2
  • Мнения: 928
Добре дошла и от мен! Wink Нормално е хълцането на бебо в коремчето.Моята мома постоянно хълцаше(и днем и нощем),докато беше в тумбака ми.Толкова интересно беше самото подскачане на корема,че всичките ми приятели на които го показвах,не спираха да ми се смеят. Grinning Дори и след като се роди,госпожицата не престана да хълца.До около 3 й месец обаче ,всичко отшумя.Така че спокойно и леко бременеене. Laughing

# 3
  • Мнения: 4 244
Цитат на: maeva
Добре дошла и от мен! Wink Нормално е хълцането на бебо в коремчето.Моята мома постоянно хълцаше(и днем и нощем),докато беше в тумбака ми.Толкова интересно беше самото подскачане на корема,че всичките ми приятели на които го показвах,не спираха да ми се смеят. Grinning Дори и след като се роди,госпожицата не престана да хълца.До около 3 й месец обаче ,всичко отшумя.Така че спокойно и леко бременеене. Laughing

Това все едно аз съм го писала. При това на квадрат.
А малко офф - мен са ме гонили навремето от час заради хълцане, така че при моите разбойници си е май наследство Wink

# 4
Благодаря за топлото приемане:))
А знаеш ли от какво се получава хълцането?Аз ли го предизвиквам с нещо?

# 5
  • Мнения: 5 241
Добре дошла и от мен  Simple Smile
И моето бебе много хълцаше в корема ми,ама и сега продължава да го прави  Wink Голям майтап беше целият ми корем подскачаше ритмично Simple SmileНе го предизвикваш ти хълцането,спокойно,то ще си похълца известно време и ще спре. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 244
Ти не можеш да го предизвикваш по никакъв начин.
Хълцането е израз на спазми на диафрагмата. Това е мусклуа който разделя корема от гръдния кош и участва активно в дишането. Поради незрелост на мускулатурата и стрмеж на плода да се усъвършенства се стига до тия спазми, които ние наричаме хълцане.

# 7
  • Мнения: 2 258
Зравей и добре дошла при нас:)Не се притеснявай за хълцането-нормално е Simple SmileЛеко бременеене ти пожелавам:)

# 8
  • Мнения: 3 562
Здравей и добре дошла


А колкото до хълцането - мога да се подпиша под всеки един пост на мамите преди мен  Laughing Хълцахме като за световно  Wink

# 9
Да, и на мен ми се смеят постоянно, какво е това, не можело бебето да хълца нали няма въздух:)))Благодаря ви за хубавите думи.

# 10
  • Мнения: 1 289
Цитат на: kamelche
Благодаря за топлото приемане:))
А знаеш ли от какво се получава хълцането?Аз ли го предизвиквам с нещо?

 welcome Дoбре дошла и какво е това чувство за вина.  Naughty Разбира се че не го предизвикваш ти. Моята бебка също много хълцаше и шкембето ми подскачаше много смешно, а мъжа ми се кефеше максимално. И сега още понякога хълца без причина.

# 11
  • Мнения: 4 244
Чак накрая да ти пиша и аз - обре ошла  и питай каквото ти дойде на ума
Приятно бременеене!

# 12
  • Мнения: 2 596
Привет, както са ти казали другите мами, хълцането е често срещано явление при бебчетата в корема, а и после също.

# 13
  • Мнения: 2 407
Добре дошла! Аз съм в 36 седмица и хълцането е нормално, питала съм докторката ми и момичетата от форума Wink

# 14
  • Мнения: 7 106
Здравей и добре дошла!
Да ти представя и още една хълцукаща мома и в тумбака и сега извън него  Laughing  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт