избрах да раждам със секцио

  • 1 075
  • 12
  •   1
Отговори
избрах да раждам със секцио в Окр. болница- Варна, колко ще ми струва това? Трябва ли да имам предварителна уговорка със завеждащия отделението?
 

# 1
  • Мнения: 422
защо , секцио,, ??? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 531
Ако нямаш мед. показания, а е изцяло твой избор при всички положения ще ти трябва уговорка! Ако е по мед. показания ще трябва с документите да отидеш прадварително в болницата да го планират и ще те информират по подробно!

# 3
  • Мнения: 7 186
Щом е в държавна болница, ще ти трябва уговорка с лекар, иначе секцио по желание няма да ти направят. Не е задължително лекаря да е завеждащия отделението.

# 4
  • Мнения: 2 746
Недей секцио бе, миличка  ooooh!
Опитай нормално раждане, ако има проблеми, винаги могат да те резнат.

P.S. Тука май ще се заформи спор от типа на темата "Защо решихте да не кърмите?"  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 186
Недей секцио бе, миличка  ooooh!
Опитай нормално раждане, ако има проблеми, винаги могат да те резнат.

P.S. Тука май ще се заформи спор от типа на темата "Защо решихте да не кърмите?"  Laughing

Ами тя жената си е решила вече, просто си задава конкретен въпрос. Предполагам, че се е информирала достатъчно, преди да вземе този избор. Не виждам смисъл има от разубеждаване и подклаждане на спорове Peace

# 6
Здравейте, питате ме защо избрах да раждам със секцио. Миналата година родих дъщеря си доста трудно/ сега е на 1г. и 4 м./, предполагаше се че я преносвам, а то не беше така, разбрахме едва като ми изтекоха водите. Десетина дни след термина ми ме приеха в Окр. болница- Варна и започнаха да предизвикват раждането, така 3 дни ходене по мъките, накрая родих много трудно, не че не си заслужаваше като гледаме сега малката принцеса която си имаме, ама много ми е скоро за да си причиня пак нещо подобно. До днес съм благодарна на д-р Папазов, ако не беше той може би щях да се мъча още няколко дни в болницата. Прекрасен човек и специалист. Има още една причина да реша  втория път да родя със секцио /макар че всички ми казват, че сега ще е по- лесно/ докторката ми твърди, че бебето до края на 9 месец, което е по Коледа ще е към 4 кг. Това също малко ме плаши. Все още има време за размисъл, защото ще ходя на поне една ЖК преди раждането. Радвам се, че има сайтове като този за да можем да обменяме опит. Благодаря на всички, които се отзоваха на моето запитване.

# 7
  • софия
  • Мнения: 257
Напълно те подкрепям в избора. Аз родих първото доста трудно и травматично и за второто бях решила секцио , но ме убедиха за нормално раждане-щяло да бъде по-лесно , възстановяване по-бързо и т.н.Нищо подобно раждането беше още по-травматично благодарна съм ,че бебка е добре.Успех

# 8
  • Мнения: 186
Кураж, Ronik!
Това е твое решение и то е правилно.
Може да потърсиш д-р Папазов и да се уговориш с него - какво по-хубаво от доктор на когото имаш доверие.

Въпросът ти ме върна години назад. Първия път влязох с връзки в Окр. болница (по местоживеене не ми се полагаше) за планово секцио, защото бебето беше с дупето напред. Не е болка за умиране, но бебето се роди без да страда и по-късно, когато се търсеше причината за хроничното му заболяване - категорично не беше тежко раждане. Втория път вече нямах връзки и неволята ме прати на стълбите на отделението да чакам доктора от първото раждане. Още помня думите си: Родих при Вас и пак искам да се погрижите за мен и бебето ми. Не само каза Да, ами и с усмивка. Пак влязох седмица по-рано, пак си направиха изследвания за секцио и по едно време докторката ми казва, че са минали 3 години и че бебето май не е много голямо, така че да изчакаме да започне нормално раждане и само ако нещо се проточи ще оперират. Имах й пълно доверие и казах Да. За мой и на бебето късмет всичко мина бързо и успешно.
Дано някой със по-скорошна информация ти каже колко струва, ако не - питай направо доктора си още тези дни. Той може да ти предложи и други варианти - например епидурална упойка.

В обществото все още се смята, че колкото по се мъчиш, толкова по-голям герой си, по-добра майка, по...
Не им се връзвай.
Кураж!

# 9
  • Мнения: 186
Ronik,
Пропуснах да кажа, че по моето време се носеха торбички с почерпка. И аз занесох.
Попаднах на актулна за теб тема Въпрос към мамчетата раждали в Окръжна болница-Варна, ти видя ли я?

# 10
И днес се дават торбички с почерпка, разбира се в това няма нищо лошо, защото го правим от благодарност. Честно казано миналата година като се роди дъщеря ни почерпихме екипа, който ми помогна при самото раждане същия ден, а не при изписването ни от болницата.
Колкото до въпроса, да видях го, благодаря, че ми писахте. Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Писах ти на лични. Peace

# 12
Хексе, писах ти на лични.

Общи условия

Активация на акаунт