Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 22 ноем. 2007, 21:05 ч.
  • Преглеждания  2 883  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте!Детето ми навърши 2 год август месец и детските естествено ми се спряха!Аз съм осигурена до месец септемвриДали не съм закъсняла да се запиша на борсата?И ако не-какви са необходимите документи ,освен трудовата книжка? Hug

Реклама
# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 019
 Освен трудовата книжка си носи диплома за завършено образование, лична карта и ксерокопия и на двете. Не мисля, че си закъсняла. Ако доходът на член от семейството е под определения минимум (май беше около 160 лв) имаш право на социална помощ за отглеждане на дете до 3 год. възраст по чл. 9 в размер на 89лв  (или нещо такова). Също така ако се запишеш в бюрото по труда пак имаш право на обезщетение за безработица в размер на 89 лв., но не помня за колко време беше. Успех! Peace

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 019
 И не са ти спряли детските, а майчинството  Wink не, че за нас има значение, но ако ходиш в социалните да не ги объркаш. Grinning

Аааа и още може да си носиш автобиография (CV) когато ходиш в бюрото по труда, на мен ми потрябва веднага.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 671
За да се регистрираш като безработна в бюрото по труда и да получаваш обезщетение,
трябва да имаш и бележка за доходите си от последната година.
Първо отиваш в бюрото, там те регистрират, после ти дават документи, които подаваш в данъчната служба по район. Тогава носиш и тази бележка за доходите.
Доколкото разбирам, си била 2 години по майчиство, значи работодателят, при който си излезла по майчинство трябва да ти издаде такава бележка.

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 1 744
Аз съм бивш експерт от Агенцията по заетостта.
За обежщетение за безработица крайния срок е 3 месеца от прекратяването на трудовия договор или служебното правоотношение. Обезщетение за безработица се изплаща от НОИ и няма нищо общо с НАП и данъчната.

За пореден път ми се налага да обяснявам НОИ е разходна агенция, чрез нея се изплащат всички обезщетения и пенсии, НАП е приходна агенция и в нея се внасят осигуровки и данъци-

Първо се регистрираш в Бюрото по труда, като носиш в себе си дипломи, удостоверения за професионална квалификация, трудови и служебни книжки (при последната месторабота тр. или сл. книжка трябва да е приключена правилно и надлежно). Регистрираш се, издават ти служебна бележка от БТ, че си регистрирана, която да послужи пред НОИ и с нея и трудовите или служебни книжки, УП, стаж по майчинство отиваш на съответното гише в НОИ или ако е изнесено работно място - там където се намира то. Изискват и справка-декларация за осигурителния доход през последните 9 месеца, която работодателя трябва да попълни и да ви я даде. В НОИ се попълват два документа и след това се чака да се проверят данните, да се направят съответните изчисления и по тази причина служителката ти казва след колко време трябва да дойдеш, за да си вземеш решението за обезщетение.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт