Зимно математическо състезание - знаете ли кога?

  • 44 839
  • 312
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Искам да попитам родителите за подготовката на децата им. Моят син е ІІ клас и до сега не сме го готвили специално- училището, СИП-а и ЗИП-, в къщи и толкова. Споделете, скъпи родителите, каква по- специална подготовка бих могла да осъществя спрямо него, тъй като явно детето има заложби в тази област- винаги се класира до сега. Не ми се иска вече да го оставям сам да се справя, а аз не съм нито учител, нито мога да разчитам, че ще съм му от помощ и за в бъдеще, ходя на работа, баща му също, но ми се иска да направя нещо повече.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Джуди, аз имам късмет да съм женена за тати, които много обича да се занимава с децата си. Заложбите не са без значение, голямия има малкия не. Голямия е тръгнал по състезания от втори клас, малкия не.

# 32
  • Мнения: 24 467
Аз лично се занимавам със сина, много ми е приятно, но работя и ми остава малко време. Освен това имам и бебе. За това питам за идеи- има ли организиране на кръжоци или други форми по математика при вас? Или пък нещо в нета, което мога да препоръчам на сина да ползва?
Всяка информация ще ми бъде от полза.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Не знам доколко ще съм ви от помощ,но по принцип към центровете за работа с деца има школи по математика и там се занимават с допълнителен материал и то точно такъв,който се пада на състезания.Да не говорим ,че таксата е повече от символична(поне за нашия град е 5лв за един месец ,а в месеца ги занимават 4 пъти по около два часа).Може би в другите градове да е повече-нямам информация.А и в нашия град школата е от 4 клас,за по-малки няма.Просто трябва да се заинтересувате при вас как стоят нещата,защто на една приятелка детенце е от Стара Загора и аз й препоръчах да потърси такава школа и при тях е още от 2клас.Явно навксякъде е различно в зависимост от желаещите и възможностите...

# 34
  • Мнения: 3 740
Джуди, не знам къде живеете, но ако ви е наблизо, 107-мо е много добър вариант - там с децата се работи сериозно, на състезанията до 4 кл. винаги имат много класирани, а в 5 кл. част от децата влизат в СМГ почти без допълнителна подготовка.
Иначе курсовете към СМГ са много добри - но само ако детето е мотивирано и работи добросъвестно в часовете и си прави домашните. Имат за 3 кл, за 4  и 5 кл. - подготовка за кандидатстване.
Аз се занимавах с моя син вкъщи до 4 кл., но си изчерпах капацитета. Mr. Green За щастие сега е в 6 кл. в СМГ и там подготовката е много добра.

# 35
Курсове по математика - има и за 2 клас
http://new.npmg.org/index.php?page=Mathematics

# 36
  • Мнения: 339
Аз сама се занимавам с моя син. Решаваме задачи от сборници. Не разчитам на подготовката му в училище - поне моите наблюдения са, че там се работи повече със слабите ученици. Нямаме СИП, нашата учителка не ги подготвя за олимпиади. Аз  ходя, питам, интересувам се. Вечер след работа съм като пребита, но намирам време. Самото дете има желание. Не живеем в София за съжаление. Виждам, че там нещата са много по- различни.

Ето и задачите от Математически турнир "Иван Салабашев" от миналата година
http://www.pmgbs.com/viewnews.php?id=24
Успех на всички!

# 37
  • София
  • Мнения: 4 294

Аз мога да споделя от къде съм ги купувала, но е в Люлин. Не знам до колко ви устройва.
Ще ти бъда много благодарна да споделиш коя е тази люлинска книжарница   bouquet

От страни на общината, до оптиката и фризорския салон.
Качваш се по едни стълби.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 294
Пешеходке, учудена съм, че са ви върнали листа със задачите. На нас досега само резултати са ни казвали, никога не съм виждала работата на детето.


Винаги ни дават, моята дъщеря вече трета година ходи на олимпиада и винаги носи 2 лист със задачите  Peace

Дават им по два, единият остава за олимпиадата и другият го ползват за чернова, който остава при децата.

# 39
  • Мнения: 3 740
Не, Пешеходката говори за листа с проверените задачи. Иначе условията и черновите и ние си ги получаваме.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
]

Мерси, а на кое издателство са?
Ще се опитам в интернет да ги потърся и поръчам, че не съм много мобилна в момента (с бебок съм).

1.Европейско кенгуру, автор Сава Гроздев, Математическа библиотека Съюз на математиците в България
2. Математически състезания в тестове и задачи 2-4 клас, изд. Регалия 6, www.regalia.hit.bg
и още една имам която в моменат не мога да я открия, пак ще пиша.

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В 107-мо в Лозенец има книжарница и там има сборници, но работи от сутрин рано до 15 часа

# 42
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ето тук има и задачите от математическото състезание "Хитър Петър"-то е през пролетта:
http://smb-gabrovo.hit.bg/
.

# 43
Sega v svilengrad - 1 osnovno uchili6te shte se provede matematichesko sustezanie

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Чух, че Коледно състезание в 125 училище ще има на 8.11 - но такова съобщение няма все още в нашето училище. За 119 - също нямаме съобщение.

Общи условия

Активация на акаунт