Защо непрекъснато иска да ходи бос ?

  • 4 334
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Ей , казвам ви ... в чудо сме се видели  ooooh!
Нашият син по принцип не уважава пантофите , но в последно време започна да си маха и чорапите  Sick и си ходи съвършено бос ...
Не можем да му надделеем да стои поне с чорапи  Rolling Eyes , само да опитаме и започва да крещи като тазманийски дявол  Twisted Evil
Все пак , в къщи е гранитогрес на пода и въпреки , че имаме парно и е доста топло , не е много желателно да ходи бос по плочките ... Взехме да си мислим вече , че има непоносимост към чорапи ...
Случвало ли се е на някой нещо подобно и какво да правя  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 479
Е, случва се и на други Laughing
И аз обичам да ходя боса, някак си разпускам по този начин. Мисля, че и при децата е така и за да не се събуват постоянно съм им отредила (някак без специална уговорка) времето преди къпането вечер за разпускане на босо и голо. Двайсеттина минути преди банята ги пускам по бельо или само по гащички да тичат из къщи. Ако е само на босо може и повече време. Обаче у нас е паркет и нямам притеснения, че ще настинат.
Опитай и ти така. Определи време за ходене бос.
А за пантофите забравих - Матей въобще не носи такива в къщи макар, че имаме, а на Криси обувам задължително, защото все още много се хлъзга по паркета. Като свикне и той да ходи без да се подхлъзва, ако иска ще му разреша да ходи по чорапи.

# 2
  • Мнения: 82
Ох, не мисля, че има нужда чак толкова от разпускане детенце на 2г и половина!!!По скоро това е манията им да дърпат да събличат и събуват нещо.... newsm78 Опитаи да го обуваш с по-големи ританки или цели гащеризончета, ами чорапогащник???? newsm78
Ако и това не помага, вярвам, че сте го опитали, можеш да похитруваш с малкия немирник.
Разпилей по пода нещо леко боцкащо, но неприятно, като изсъхнали трохички например и го заведи уж случайно върху тях, но и ти да си боса и започни да охкаш и да му обясняваш, че боли и му предложи после да се обуете и пробвайте пак да стъпите, за да разбере , че вече не е толкова неприятно! Цял сценарий написах, дано да ти е от полза! Успех!!!

# 3
  • Мнения: 4 399

Случвало ли се е на някой нещо подобно и какво да правя  Rolling Eyes

Случва ми се и то всеки ден. Аз не одобрявам пантофите за малки деца, така че моето дете няма пантофи. У нас покритието е отчасти паркет, отчасти гранит и съответно не винаги е топло на пода. През лятото не я ограничавам, ходи както си пожелае. А през зимата ни спасява чорапогащникът. Като си събуе чорапите я оставям да потичам малко боса да и мине мерака, не се оплаквам и не мърморя. Но когато преценя че краката и са достатъчно студени и обувам чорапогащник, а него още не е изучила как да го събува.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
И при моята дъщеря е същото . Постоянно си събува чорапите и започва да тича из стаите боса (немога да я хвана Rolling Eyes) или тропа с крачета на едно място Laughing  Оставям я малко да си поиграе и после и обувам пак чорапите .   Минава и мерака , до следващия път  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 4 867
А какъв е проблемът да ходят децата боси? Моите деца рядко обуват чорапи у дома, независимо от температурата и подовата настилка. Не съм забелязала това да им е навредило по някакъв начин. Аз също обичам да съм боса.

# 6
  • Мнения: 162
         Можеш да се радваш н атова босо тупуркане, защото е много полезно. Така със сигурност детето ти няма да е дюстабан и по този начин децата се охлаждат. Нали все им е топло. Аз не се карам. След като и стане студено на краката Антонина сама си обува пантофите или чорапите.

# 7
  • Мнения: 2 401
Има, да. Аз не можах да променя това при моя младеж, вече е на 7 и ходи само бос в къщи. Аз не мога дори по чорапи, обаче той не трае нищо на краката си. Има дюстабан между другото.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако не са му ледени крачетата, го остави да шляпа бос. Големият ми маймун изкара бос две години, през които дори хрема не хвана.
После тръгна на градина и там хващаше една упорита кашлица, та се уплаших и започнах да го обувам. А май не трябваше... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 562
Цяло лято изкарахме боси, два чифта сандали и два чифта чехли останаха нови  Laughing

Даже когато беше при баба и и се беше образувал мехур на голямото пръстче  Rolling Eyes

Това за лятото, но през зимата не съм съгласна, защото ако е без чорапки краката и изтиват  Naughty

Смятам, че ако крачетата са топлички няма проблем да се ходи на босо краче  Peace

# 10
  • Мнения: 351
И дъщеря ми си събува чорапките веднага щом я изпусна от поглед. Лятото добре, но зимата й слагам чорапогащник и така решавам проблема.

# 11
  • Мнения: 2 722
Защото гледа от мен  Joy
И сигурно, защото така му е по-удобно. Чела бях, че е полезно /не че вярвам на всичко прочетено/ и докато не се убедя че му е вредно ще го оставя да си ходи бос.
Малчо също събува пантофи и чорапи.
Проблема при нас е, че освен боси, предпочитат и да са голи или полуголи - навик от престоя на село, където ги оставям да вилнеят на воля.

# 12
  • Мнения: 155
И Еми имаше такъв период, но тя се събуваше и ходеше боса, защото Лило, героинята от филмчето Лило и Стич, ходела и танцувала боса и ние естествено и подръжавахме.
Това продължи докато и обясних и показах, че всички принцеси пък ходях с обувки и тъй като тя иска да стане принцеса проблема се разреши.

# 13
  • Мнения: 46 508
Както се казва, да ти имам проблема  Rolling Eyes София 2 години ходИ чисто гола вкъщи ...

# 14
  • Мнения: 6 206
Както се казва, да ти имам проблема  Rolling Eyes София 2 години ходИ чисто гола вкъщи ...
Е, чак гол не. Laughing
При баба си стои с пантофи и в момента, в който се прибера, падат задръжките и се хвърлят пантофи, чорапи, анцузи  и те така. Това чудо какво е? Освен че ми се е качил на главата....

Общи условия

Активация на акаунт