Пържените питки на нашите баби

  • 24 203
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
За да останат сурови, може би  не си ги разтеглила добре и са били по - дебелички. Затова, когато аз правя пирожки да речем, ги пържа в по - голямо количество мазнина, че ми се е случвало вътре да останат сурови.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Биляна искам да те попитам с какво моята тема ти навреди лично на теб , все пак тя не е лично за мен и за такива които са начинаещи в готвенето но с епритесняват да попитат.

 Хайде не драматизирай и не се прави на жертва, нищо лошо не съм казала!

 Все пак хиляди пъти е казано, че има търсачка и понякога вместо да се пусне поредната еднаква тема, може да прибегнем до бутон търсене!

  И за да ти е още по-лесно:

 тук

 тук

 тук

   Confused

 
 

# 17
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кари, специялно за теб! С най добри чувства!

Опитвала съм много рецепти за питки, но според мен и цемейството ми това е най - добрата. Питките стават меки, позволяват в тях да се сложи и сирене, без да станат като подметки....

50гр мая за хляб разтворена в подходяща чашка с малко топла вода, брашно и 1/2 ч.л захар. Това трябва да има гъстота а боза. Маята се оставя да втаса(тя се надига, образува пътечки и в един момент спада- това е момента в който се започва месенето )
около 2кг брашно - в тава с кладенче за останалите продукти
1 яйце
200 мл прясно мляко
2 с.л олио
1 ч.ч кисело мляко с разбъркана 1 ч.л хлебна сода в неко
Всички продукти забъркваме до меко тесто.
От него могат да се правят питки, тутманик, погача...май всичко което се сетиш Peace
Да ви е сладко!

Като количество става много има два варианта - или слагате в халдилник остатъка или просто месите по - малко.
За едни питки за един мъж и 2 деца меся с брашно около 300 гр.

Общи условия

Активация на акаунт