Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ноем. 2007, 08:40 ч.

Упорита кашлица

• 8 663
  • 32
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
Здравейте, Мами!
 На 23.10 правихме операция за махане на третата сливица на Максим, всичко мина добре, но след контролният преглед при му назначиха Тантум верде и витамини, ден след това Максим започна да кашли и се  появи хрема. Започнах да му давам Ейриус и Стодал по предписание на педиатърът, но тази кашлица не минава. При педиатъра ходим всяка седмица от тогава, преглежда го, но не установява нищо. Не му е зачервено гърлото, няма хрипове в гърдите и хрема.Попитах я за направление за УНГ, но тя ми отказа под предтекст, че нямала и не бил за там.Така или иначе съм решила да го водя на лекар, но не знам къде да отидем, на УНГ или алерголог. Помогнете ми със съвет.

# 1
  • Русе
Sa*bina, не знам какво да те посъветвам, но мога да те успокоя, че не сте само вие. Дъщеря ми, аз и мъжа ми се влачим така повче от месец. Пихме АБ и т.н., но кашлицата си остана. Малката я водих на алерголог - освен, че изписа поредния АБ, нищо друго не направи, не е алергия според нея, а картинката е като при вас - спокойно гърло, без налепи, чисти гърди, няма хрема, но кашлицата не минава. Пуснах гърлен секрет - излязоха някакви стрептококи, които не били патогенни и реагирали на всички АБ, включително и на тези, които пихме. Отделно пихме всякакви видове сиропи за кашлица - еми, няма оправия! Tired Отказах се вече от всякакво лечение... Rolling Eyes

# 2
  • Стара Загора
Здравейте.
И аз се присъединявам към Вас. Синът ми кашли вече повече от месец през седмица. Една болен - пие АБ, една здрав. и тнт. до сега. Изпил е 4 АБ вече и отидохме на хомеопат. Жената каза че има бактерия. И наистина на изследването се изолираха Стрептокок . Сега е на хомеопатична терапия пооправи се започнахме лечението на бактерията с хомеопатия е мина една седмица и от снощи пак кашлица ама до повръщане. Докторката каза да така е една седмица са болни една здрави, бактериите били много упорити.
и МОЯТ ВЪПРОС Е КАКВИ СА ТЕЗИ БАКТЕРИИ, КАКВО Е ТОВА ЧУДО НЕ СЕ ЛИ ЗАТРИХА. И ще оздравее ли някога детето ми, което до сега не беше боледувало така.

# 3
  • ВАРНА
Значи да поискам от педиатъра да пуснем изследвания за бактерии в гърлото Rolling Eyes

# 4
Значи да поискам от педиатъра да пуснем изследвания за бактерии в гърлото Rolling Eyes
Да-гърлен секрет се нарича.
А Ериуса може и да му е слаб,ако кашлицата се окаже алергична.Попитай за друг вариант-Кларитин,Еролин.

# 5
  • Стара Загора
А мога ли успоредно с хомеопатията да давам и антибиотика, който е необходим. Защото сега сме в процес на лекуване на тази гадина с хомеопатия. #2gunfire

# 6
  • ВАРНА
Днес пак бяхме при педиатъра за преглед заради тази кашлица, оказа се хрема която се стича в гърлото и го дразни.Тъй като хремата я лекувах в продължение на седмица, се оказва че не съм я излекувала. Изписаха му Азатрил, от който веднага се обрина (това е 4 лекарство от което се обрива така) Смятам да му пусна посявка на носен секрет, както и тест за алергия към антибиотици. Благодаря на мамите за бързите отговори.  bouquet

# 7
  • Стара Загора
Препоръчвам ти да не му даваш АБ, защото ако има бактерия и не се знае на кой АБ е чувствителна бактерията.
Например при нас : той изпи 4 АБ и при изсл. се оказа , че бактерията е устойчива на тези АБ, и не са изписани подходящите. Първо си направи изсл. и тогава лечението. Дотогава слагай компрес с ракия на вратлето много успокоява кашлицата. И вечер му топи краката във гореща вода и едра сол много помага при хрема. Пръскай и Стеримар за прочистване на нослето, ако има силна хрема.

# 8
  • Варна
Здравейте мами! Моето дете вече е на 12 години, но по повод темата Ви пиша с какво съм го лекувала и намерила полза, когато беше малък и не можехме да се отървем от кашлица. След много антибиотици, той все продължаваше да кашля. Тогава една жена ми беше казала - Защо не пробваш с мед? Така и направих по нейни обяснения - разстилам тънък слой на малко правоъгълно парче вестник, залепвам го отпред на гърдичките, но над сърцето. Същото слагам и отзад на гърба, където са дробовете. Използвам винаги чист мед и да не е течен / разстилам го на леко затоплена ютия/. Правя това в продължение на три до пет дни всяка вечер. Подобрение се чувства още на другия ден, а след няколко, винаги кашлицата изчезва напълно. Предупреждавам Ви обаче, че някои деца не понасят меда, ако са с много чувствителна кожа/ получават зачервяване или обриване/. При нас това не се случва, а само мога да кажа, че беше единствено спасение. Дано да съм Ви била полезна.

# 9
  • Sofia
Диди, дано не ми се налага да ползвам съвета ти, но ще имам предвид рецептата ти.

# 10
  • Стара Загора
Благодаря Диди, но наистина ще е от полза това което си написала. Peace

# 11
  • близо до Витоша
Диди, тази рецепта е подходяща, когато детето е настинало и кашлицата идва от гърдите, но ако идва от самото гърло или е някакъв вид алергия май няма да стане, нали  Thinking

# 12
  • Варна
Мони, ако кашлицата е от дробовете, в които има много храчки или дори да е дразнеща, меда ги изчиства по добре и бързо от всякакви отхрачващи сиропи или хапчета. За алергия незнам. Тук нещата стават по сложни и трябва да се лекува самата алергия от съответния специалист.

# 13
Пробвала ли си с калциев глюконат сироп? Той също има противоалергично действие

# 14
  • у дома
И ние да се присъединим - с кашлица сме от Септември.  ooooh! И с нищо не минава, само затихва - на моменти даже повръща акое силен пристъпът.. иначе не е болно детето и е жизнено, не сме правили тестове, но педи и нас ни препоръча гърлен секрет. Почти съм сигурна че и ние си отглеждаме някакви коки.

Сега сме на хомеопатия - съвсем слабо подобрение.

Аз имах подобна миналата зима - много ми помогнаха инхалациите. Но не знам как се првят инхалации на малко дете.
Ако някой се интересува ще издиря рецептите.  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт