За пръв път в детската градинка - 5

  • 7 869
  • 218
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 882
Кателина, ще си позволя да ти дам един съвет. Може би трябваше да я позадържиш още малко в къщи, за да се стабилизира детето. Трябва много да внимаваш да няма някое болно дете в градината.

Нашата градина ми е заприличала на болнично отделение, само дето децата не са по леглата. Сестрата с две торби сиропи и незнам си какво, обикаля децата и се вайка, че немогат да справят с родителите те. Как да не могат? Сестрата няма най-малкото да раздава сиропи.
Едва ли някой мисли, че кашлящо и сополиво дете е здраво и се чувства конфортно между минум 15 викащи и лудуващи деца, нито пък се храни добре и точно с тези храни от детската или пък му се играе с децата.

# 46
  • Мнения: 276
Radini, аз не съм я пуснала болна. Тя беше добре още от петък. Не кашля, не се сополяви, няма температура, започна да яде, да играе и да е весела вкъщи. Когато и беше зле нито ядеше, нито играеше. Само лежеше, гледаше детски и спеше. Аз също мисля че на болно дете няма как да му е добре в градината. На нея проблема съм и аз. Иска мама, както и повечето деца мисля  Wink

# 47
  • Мнения: 46 505
... като спрете детето със сополи и кашлица, след колко време го пускате отново и напълно изчистена ли е кашлицата?

Спирах я 2 пъти за по 1 ден, защото говореше носово, не съм давала лекарства, като видях, че не се развива болестта и на другия ден е ок я пусках пак.
Ако тръгнат сополи и кашлица, ще стои вкъщи, докато отшумят напълно.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 109
Мерси за бързите отговори.Да се надяваме да отшуми и при нас за ден-два. Дано и в училищата не спират кашлящите,че класовете празни ще останат.

# 49
  • Мнения: 46 505
За училище не се притеснявай, там ходят големи деца, с изграден имунитет към повечето вируси, които са изкарали като малки, опасно е за тези по ясли и градини само, защото лепват по няколко едновременно и това води до усложнения  Tired пък и в училище не си разменят лигите като в детските заведения, нито са затворени в едно помещение цял ден  Peace

# 50
  • Мнения: 526
Аз съм с малко повече опит в ходенето на градина от вас, но да ви кажа че моят син цяла седмица си стоя в къщи заради сополи, макар че е в предучилищната група на градината. Снощи ми каза че негово приятелче е вдигнало 40градуса, така че аз го пращам здрав но там винаги ще има по някое болно дете. Преди много боледуваше, но сега много по-рядко. Само че да излекуваме детето си някой трябва да е в къщи да го гледа или пък да сме безработни Mr. Green

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз направих грешка, че пуснах Яни в понеделник, леко подкашляше, когато е легнал, имаше още малко секрети в носа, явно от тях. Доверих се и на педиатърката, която още като го спрях от градина миналата седмица, го прегледа обстойно и каза, че е просто настинка и ако искам да ходи. Дааа, ама не прецених, че си ходят и болни деца в градината , а той настинка или не, явно му отсабило имунитета... Вчера си го взех кашлящ, при това не кашлица от сополи  Sad Въпреки сиропите, продължава да се дере, днес сме си вкъщи , сега отиваме пак на лекар. Дано не стига до антибиотик, че пи преди около месец...
Хич не съм привържених на имуностимулантите, но май ще почна да давам нещо. Иначе в групата почти винаги има по едно-две деца, които яко кашлят...
Този път дори и да му мине бързо, ще го задържа още 2-3 дена вкъщи допълнително. Много ме е яд, тръгването на градина след като си е бил у дома, винаги започва с ревове и пазарлъци...

# 52
  • Мнения: 882
Основният аргумент, който винаги ми се противопоставя е трудовата заетост на майката и  си замълчавам, защото може би истината си има и друга страна.
Аз като един работодател, обаче искам да кажа, че никога не бих се лишила от един качествен и незаменим работник, само защото му се налага да отсъства заради болното си дете. В нашата фирма даже изплащаме пълното възнаграждение, а не болничен, когато някой отсъства по болест.
И никога няма да работя за някого, който не е съпричастен към грижите ми за детето.
Винаги има начин  Thinking

# 53
  • София
  • Мнения: 1 109
Не знам трудно е с гледането в къщи. Дъщеря ми е в 6 клас и не мога да кажа,че имунитетът на големите е по-голям.Кашлят като магарета и дори в междучасията са навън по памучни блузи.Дори някои си ходят и с температура,заради някое и друго контролно. А съпричастните работодатели са малко и все пак ако ми се налага да отсъствам през 3 седмици за по две,докато спрем кашлица и сополи,едва ли ще има чак толкова търпеливи ръботодатели.Пък и на нас никой не дава отпуска ,ако сме хремави или кашляме. Аз всичко изкарвам след децата,въпреки стимуланти,витамини,плодове и други.

# 54
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Има ли дечица ненавършили 3 годинки на градина? И ако да, кажете как става номера? Ние напираме, обаче са категорични, че трябва да навърши 3г.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Има разбира се.Ние тръгнахме на градина на 2,9мес. Просто казаха от яслата,че всички набор 2004г ги изритват по нареждане от незнам къде си и съответно целия набор трябва да бъде приет в детската градина.Никой не ни е виновен,че сме родени на 20.декември и сме мънички.върви с набора си Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 7 097
Та Нели беше с мини мъжки слипове, а момчето не мога да си представя майка му как е реагирала като го е видяла с жълти гащички, с дантелка отстрани, на всичко отгоре на зелени райета Crazy

Ще ме уморите... hahaha
Добре, че поне са били неизползвани...

Има ли дечица ненавършили 3 годинки на градина? И ако да, кажете как става номера? Ние напираме, обаче са категорични, че трябва да навърши 3г.

В нашата градина, другата първа група е съставена само от такива дечица. И в групата на Калина има под 3-годишни, хем се води "голямата".

# 57
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Евгени е почти на 2 и 9 месеца, обаче те като се заинатили-не и не. Пробвахме в 3 градини и в трите ни отрязаха.  newsm78

# 58
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В различните градове е различно.
Племенникът ми тръгна на градина в София на 2г.7мес. без никакви проблеми.
В Пловдив не ги взимат преди да навършат три. И аз пробвах да я вземат по - рано, но не успях, хем бях с дебели връзки. Било някакво нареждане на ХЕИ. Казаха ми "Заповядайте в деня, в който прави три годинки".

# 59
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Евгени е почти на 2 и 9 месеца, обаче те като се заинатили-не и не. Пробвахме в 3 градини и в трите ни отрязаха.  newsm78

Защото е 2005 набор вероятно. Дори да е в началото на годината, имат някаква заповед и не става. Приемат дечица под 3, ако са например в края на годината, но са 2004 набор и си вървят с набора.

Общи условия

Активация на акаунт