Какво правите с купищата играчки?

  • 5 421
  • 92
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, как се справяте?
Аз на около 4-5 места у дома съм ги разположила. В кашони, шкафове, пликове и на стелажи. И имам чувството, че са навсякъде.
Всяка играчка е мил спомен за децата ми (особено за щерката, понеже тя не чупи и може би затова сме се заринали) и те дума не дават да изрека, да ги хвърля или подаря на някого.
Но ако ми дадете някоя ценна идея, ще ги "изненадам" някой ден с приятно подреден детски кът  Twisted Evil

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вече си ги подреждат сами. Плюшените са на етажерка, изцяло за тях. Принадлежности за готвене, ютия, всякакви там домакински неща - стоят си в къщичката /от тези шарените, тип палатка/. Всичко друго дребно - в мрежест кош. Пъзели, мозайки и конструктори са в кутии - под леглото.
Това е в идеалния случай, когато са имали санитарен полуден - тогава се изхвърлят листчета с драсканици, счупени дребни играчки и т.н.
Общо взето, откакто не им подреждам аз, се стараят след като са играли с нещо, да си го оставят на място. Е, понякога се налага да напомням. Напомнянето е с няколко октави по-високо, ако съм настъпила мозайка Mr. Green

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ДЕ ВАня и моите/ напите играчки, които са в оборот се стремя да са подредени.
НО имам купища прибрани. Нали споделих. 2 кашона, един голям шкаф от секция, 3-4 плика с плюшки, къщичката, тип палатка и тя прибрана. За влаковете, които не знам чии са (на децата или на мъж ми) не ми се говори. ЦЯЛА маса е с тях.
Отделно са дет. им пластмасова маса с 2бр. столчета, един люлеещ се кон, 2 малки колела, едно средно и едно - моето.  bowuu
 ooooh! ooooh! ooooh!

И куде сме ние?  Tired

# 3
  • Мнения: 22 531
Същата работа и у нас.Малкия почти не чупи играчките си,а все идват нови и нови... ooooh!..Но и дума не дава да изхвърля нещо/по думите на майка ми и аз съмм била същата/Вече няма свободно място за нови играчки,всичко е запълнено. Crazy

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
занеси ги в мазето или изхвърляй малко по малко. Когато не забелязват как изчезват играчките е по-добре, иначе кое дете ще се откаже от НЕГОВАТА играчка? Ние изпратихме пратки на 2-те баби да има с какво да си играе и ограничаваме покупката на нови.

# 5
  • Мнения: 4 406
плюшените са в едно голямо чекмедже на стълбището на леглото. по- едрите играчки са в контейнер на колела под леглото, книгите - на рафтове, заедно с колите, а по- дребните неща се стремя да ги сортирам в кутии различни размери.
ненужните играчки обикновено са изпочупени- заминават на боклука.
все още аз прибирам играчките, на дребния не му се занимава, или ако го прави, е след заплаха от моя страна. Бащичко...
в този ред на мисли- мъжът ми започна да си прибира чорапите едва след като моят баща дойде и видя колко много чорапи се пилеят по пода и ми направи забележка, че съм мърлява домакиня ( аз се предадох неотдавна, след луди скандали по повод същите тези чорапи). та- след забележка от страничен човек, на мъжът ми явно му стана съвестно  Laughing Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз не се заривам с играчки, след като вече не играят с тях  Naughty
Обикновенно един път в годината правя разчистване от старите
играчки. Слагям ги в кашон и ги оставям до контейнера.

Има хора на които ще влезат в употреба и децата им биха се зарадвали
нищо че играчките са употребявани .

Не мога да се превърна в склад от кашони и торбички със стари играчки  Naughty
Да всяко нещо носи някакъв спомен и е свързано с определен етап от живота
но не мога на площ от 65 кв.м. да събера всичко, колкото и да ми се иска  Peace

# 7
  • Мнения: 2 978
На нас ни предложиха от градината, ако имаме такива и искаме, можем да ги занесем там. Peace

# 8
  • Мнения: 516
Периодично прочиствам и подарявам. Някои сме занесли в групата. Запазила съм две- три сантиментални в една кутия.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ние изпратихме пратки на 2-те баби да има с какво да си играе..

ами аз на нашите не смея да пратя... щото там са нашите (моите и на брат ми) играчки  Blush ooooh! Laughing
На свеки нищо не пращам. Нямаме работа там. Crossing Arms

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Преди разчиствах като ги давах на племенницата, но детето много се сърди и с право, нали са си нейни, сега направихме стая килер с гардероби и рафтове, та кашоните са там. Малко опасно ми се вижда като се катери по стълбата за да си свали някой кашон, но не се сещам за друг вариант.

# 11
  • Мнения: 494
  Никога не държа всички играчки "на показ". Изваждам една част(обикновено, най-новите). Другите прибирам в едни кашони. След известно време ги "подменям". Позабравените играчки правят чудеса Laughing.
  Играчките, които са навън оставям момчетата да преценяват как и къде ще ги слагат. Разбира се, това никога не са предвидените за целта лавици или шкафове. У нас цари , на пръв поглед , голям безпорядък, но всичко си има специална цел и ми харесва. В коридора, например, в момента има някакво подобие на гараж от кубчета, на няколко нива, на които са наслагани всички коли на Бураго, като на няколкоетажен паркинг. Точно до "паркинга", в ограда от дървени лъжици, кротко си стоят пластмасови животни ("зоопарк"), а  топки, коли, люлеещи кончета, части от комплектите кубчета има почти навсякъде и само те си ги знаят къде са (и даже си ги намират Laughing). За мозайките, пъзелите и разните видове монополи, "не се сърди човече"-та и пр. имат един шкаф в килера. Книжките, които малчо отскоро започна повече да пази( Laughing), стоят на първия ред на библиотеката-да ги виждат, да се сещат за тях и да са ни удобни (за разглеждане и четене). Нещата за рисуване са в една голяма кутия, всичките накуп (отказах се да ги връщам по специалните им пакетчета и кутийки Grinning). Опитвам се да им обяснявам как всяко нещо си има място и как колите "спят" по шкафовете и пр. и пр. ,но истината е, че в един момент, те си намират начин да подреждат играчките  по своему, а за действителните им места започват да се усещат чак като порастнат. Ето сега, моят по-голям син, вече първолаче, много съзнателно си подрежда бюрото и всички важни неща там-просто е дораснал, явно...
  Няколко пъти давахме играчки и дрехи ( запазени) в дома за деца и юноши, който е наблизо-ходих там на практика и се сприятелих с директорката му. Но не са никак много. Ако не ми беше позната директорката, щеше да ме е срам. Момчетата чупят доста, какво да ги правя... ooooh!

  (Обаче по повод на играчките у нас съм длъжна да кажа, че най-редовно ме изненадват някои остри ръбчета на кубченца или количка, завряна, незнайно защо, под завивките ми или под килима и други такива "странични ефекти" от "подредбите" на момчетата Laughing...)

# 12
  • Мнения: 47 902
щерката не ще да носи в детската, затова ги нося в яслата- малкия не си ги познава все още там
дадох и на едно по- бедно детенце куклите и бебетата с които не играе- с нейно съгласие, тя знае че даваме и дрехи за това момиченце и понякога сама предлага
най- вече разчиствам изпочупените- в кофата, и плюшените- в яслата, а също и конструктори и малки бебешки музикални и гумени играчки пращам там
сега гледам че насъбрахме картонени книжки, а макия няма интерес и вече гледа книги за големи- и ще ги пратя и тях в яслата, там поне им ги четат и много се радват на книжките
сетих се и един трик- ако твоето дете не иска да носи старите си играчки в детската, две групи да си разменят играчките- вие носите в другата група, те носят при вас-така няма опасност детето да си види игрчките и да си ги иска

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, да - и при двете баби има играчки.
Съвсем бебешките - гумени, дрънчащи, за дърпане и подобни - в два чувала на тавана. Знам, че в домовете биха се зарадвали, но това са неща, които трябва да се дизенфикцират. Дали някой ще се занимава...

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 11:08 от ДЕ ВАня

# 14
  • Мнения: 967
Скъпи спомени не може да се има с кашони играчки. Аз действах така. Всяка година давах 3 големи кашона и каквото влезе там, влезе, останалото го носехме в домове за деца, както и умалелите дрехи.

Както е по приказките: Можеш да вземеш толкова злато, колкото можеш да носиш   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт