iskam bebe

  • 3 688
  • 19
  •   1
Отговори
Zdraveite,iskam savet ot vsichki vas.S maja mi iskame bebe.Hodih na lekar i toi mi kaza che ne vijda OVULACIA.Togava mi izpisa lekarstva i kaza che shte se pomachi da q predizvika.Ot veche mesec ne moga nito da spq  nito da qm....moje li tova da oznachava che nemoga da si imam BEBE???Strah me e.Pomognete mi....Didi

# 1
  • Мнения: 674
Здравей Диди ,от колко време опитвате за бебе и как разбра,че нямаш овулация?

# 2
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
здравей,приятелче!а да задам въпроса-на колко си години?аз родих на33,сега съм на38 и искам второ,ама несто не става:((Знам,че е късничко,но се надявам!нали си чувала,че много не трябва да го мислиш!Изритай нервите и се лекувай!сигурно са ти изписали разни илачи?

# 3
  • Мнения: 1 949
Миличка, успокой се! Разбира се, че ще си имаш бебче Simple Smile Има някои цикли, които са ановулаторни, т.е. протичат без овулация. Това обаче изобщо не значи, че всичките ти цикли са такива   bouquet А може би в момента на прегледа наистина да не е била настъпила още овулация, понякога тя настъпва по-рано, по-късно, което зависи от много неща.

Опитвала ли си да си мериш БТ? Така ще разберш кога ще настъпи овулацията и ще се задействате с половинката  Wink

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 797&Itemid=13

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Не спането и не яденето нямат връзка с овулацията.
Какви хапчета пиеш за овулация? Преди да се изпишат лекарства за предизвекване на овулация се прави снимка на тръбите? Правила ли си?
С едно ходене на доктор не се вижда овулация.
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 10:50 от Хера

# 5
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Здравей, Диди!
Първо да те посъветвам да пишеш на кирилица, а сега да попитам от колко време правите опити за бебе, колко месеца доктора ти проследява овулацията за да заключи че няма такава и  какви лекарства ти изписа? Случва се да има понякога цикъл без овулация и това не означава, че всеки месец ще е така и че няма да имаш деца. Успокой се и ако този доктор ти е изписал лекарства след само един месец "проследяване", по-добре го смени!
Пожелавам ти успех и дано скоро се похвалиш!

# 6
  • Мнения: 2 270
Здравей, Диди!
Първо да те посъветвам да пишеш на кирилица, а сега да попитам от колко време правите опити за бебе, колко месеца доктора ти проследява овулацията за да заключи че няма такава и  какви лекарства ти изписа? Случва се да има понякога цикъл без овулация и това не означава, че всеки месец ще е така и че няма да имаш деца. Успокой се и ако този доктор ти е изписал лекарства след само един месец "проследяване", по-добре го смени!
Пожелавам ти успех и дано скоро се похвалиш!

Напълно подкрепям написаното от Стелчето!
Смени си доктора, ако само от един преглед ти е казал, че нямаш овулация - това е несериозно и безотговорно!

# 7
  • Мнения: 989
Нормално е на 12-13 цикъла да има един ановулаторен и е възможно да си уцелила точно този цикъл. Категорично не може да се постави диагноза "липса на овулация' само от един преглед. За такава диагноза се прави фоликулометрия поне 3 цикъла. Не е допустимо пиенето на стимулиращи лекарства без спермограма и цветна снимка. Смени си лекаря. Разбира се, че ще имаш бебе  Hug

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз преди време заради киста на яйчника нямах овулация, но с хапчета се оправих, не се наложи и операция. Сега резултата го чакаме тия дни Laughing
Успех миличка Peace

# 9
  • Мнения: 2 422
За такава диагноза се прави фоликулометрия поне 3 цикъла.

Да така е

# 10
zdravei kakvi lekarstva ti e ispisal za predizvikvane na ovolatsia nie probvame ot 1 godina i polovino i ni6to ne se predavai gledai napret probvaiteedinia mesets kato ti svar6i tsikala broi6 10.`12.`14.`16.`drugia mesets na 11.`13.`15.`17 reduvaigi dano skoro ima6 bebe ospex

# 11
trjbva da otide6 v invitro zentar pri spezialist po tij raboti,koito da dokage 4e njma6 ovulazij s kravni testove i t.n.Az sam dovolna ot d-r Simeonova vav Varna v Olimed.Pomognaha mi mn.

# 12
  • Мнения: 62
Моят съвет е да не се доверяваш толкова лесно на доктори. Особено на такива които тряскат диагноза от вратата. Успех и дано скоро се похвалиш с много добра новина! Hug

# 13
На човек направо да му писне от комерсиални лекари. Аз също попаднах на такава лекарка #2gunfire. След като спрях противозачатъчни не ми дойде 2 месеца. Отидох при нея и за да ми измъкне 100 лева ми пусна изследвания като за стерилитет (не знам си колко вида хормони наведнъж). Усъмних се в нея след като ми каза, че няма да коментира състоянието ми докато не види резултатите. Отидох след това при други лекар, а след това и при още един, които потвърдиха, че съм си добре и мога да имам бебче.

# 14
  • Мнения: 3 453
На човек направо да му писне от комерсиални лекари. Аз също попаднах на такава лекарка #2gunfire. След като спрях противозачатъчни не ми дойде 2 месеца. Отидох при нея и за да ми измъкне 100 лева ми пусна изследвания като за стерилитет (не знам си колко вида хормони наведнъж). Усъмних се в нея след като ми каза, че няма да коментира състоянието ми докато не види резултатите. Отидох след това при други лекар, а след това и при още един, които потвърдиха, че съм си добре и мога да имам бебче.

Разбира се, че не може да коментира състоянието ти ей така, наизуст! Shocked Разбира се, че е редно да коментира състоянието ти на база на направените хормонални изследвания!

За тези 100 лв., ти какво очакваш?  Confused Възможно е да струват толкова изследванията, зависи колко хормони сте пускали. Предполагам, че и други неща сте изследвали. Ако напишеш подробно, за какво точно са ти взели тези пари, всички ще те уверят, че точно толкова струват изследванията! Confused

Другите лекари на каква база те увериха, че си добре? И как решиха, че можеш да имаш дете? Ей така, от въздуха ли или от един единствен преглед?
Ако не си правила:
- хормонално изследване
- тест за проходимост на тръбите
никой, повтарям никой не може да ти гарантира, че всичко ти е наред и, че можеш да забременееш!
Да не говорим, че дори да имаш проходими тръби и хормоните да са наред, пак няма гаранция, че ще забременееш и ще износиш плода!


Не ти е идвало 2 месеца. В такъв случай се пускат хормони. Лекарката ти не е сбъркала, ти си тази, която никак не е наясно с нещата!
Повечето момичета биха се радвали да попаднат на лекарка, като твоята! Защото форумската история познава много лекари, които спестяват изследвания и лекуват само със "спокойствие". Confused
Все пак, надявам се да не се налага да се запознаваш с материята. Peace
"Стерилитет" не е мръсна дума! И никой не е застрахован от подобна диагноза!  Peace


Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 14:41 от _Hope_

Общи условия

Активация на акаунт