Какви бяха тези кашлици?!

  • 862
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Големият ми син е с кашлица ама силна вече повече от месец. Изпил е 4 АБ, тушира за малко и пак на ново.Правихме изследвания - гърлен секрет и се изолираха бактерии стрептокок, но преминахме на лечение с хомеопатия, аз си уморих детето от АБ, той няма никаква имунна защита вече. Сега пак започна много силна кашлица, а беше по отшумяла.
Какво да правя? Някой сблъсквал ли се е с този кошмар.

# 1
  • Мнения: 883
И моето кашля упорито вече 3 седмици, 2 пъти я водих на преглед, гърдите са чисти, не вдига температура, вече мина изписания курс на лечение, обаче кашлицата не спира- постоянно се буди нощем и иска сироп (давам и Мукоплант).

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 338
И моето кашля упорито вече 3 седмици, 2 пъти я водих на преглед, гърдите са чисти, не вдига температура, вече мина изписания курс на лечение, обаче кашлицата не спира- постоянно се буди нощем и иска сироп (давам и Мукоплант).

А някакъв вариант да е алергия?  newsm78 Голямата ми дъщеря преди правеше такива алергични кашлици. Лаеше като куче. Оправяше се със Зиртек или с Цитросепт.

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
Ако все още има стрептокок трябва да дадеш АБ. Заедно с резултата от изолираните бактерии има и списък с антибиотици, към които тия бактерии са чувствителни и лекар трябва гледайки тоя списък трябва да ти изпише нужния АБ.

Не трябва да се отказваш от хомеопатията, тя доста бавно оказва влияние. Нужно е натрупване, за да има ефект. Но само с хомеопатия не можеш да се справиш с бактериите.

Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 124
Ние бяхме така месец и половина, пи много неща - сиропи, хапчета, мехлеми, антибиотик, бабини работи и т.н. Продължава да кашля. Рентген правихме. Нищо. Без температура, без хрема, след първия месец кашлица и хрема се появи, но мисля, че беше от висенето в поликлиниката. На трима лекари ходихме, накрая останаха още двама лекари за ходене - детски инфекционист за коклюш и алерголог. Понеже педиатърката каза, че просто не вижда причина да кашля, и това на последните няколко прегледа го каза, просто я пуснахме на градина. Вече една седмица е на градина и май че отшумява кашлицата.

# 5
  • Мнения: 176
Ако се лекувате с хомеопатия е възможно да е лечебна криза, при мен се случва често. По този начин се лекува истински, просто с лекарствата, които са приемни този симптом е бил подтиснат - сега излиза наяве и се лекува. Но за всеки случай се обади на хомеопатът, който ви лекува, това се прави при всяка промяна в състоянието на детето, не са ли ти обяснили?

# 6
  • Мнения: 581
Минали сме през това. При нас се оказа алергична кашлица, която вече отшумява. Наблюдаваше я пулмулог. При продължително даване на муколитици кашлицата се засилва, защото белия дроб се "разрежда". Може затова да продължава да кашля. Най-добре се консултирай със специалист в тази област.
Желая ви скорошно оздравяване!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт