Кори за лазаня- сухи!

  • 17 054
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Хасково
  • Мнения: 995
Купих си кори за лазаня, но сухи в кутия.
Кажета как трябва да ги приготвя досега съм ползвала само от тези замръзените и тях ги попарвах.

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А и на мен ще ми е интересно и аз си купих, но още не съм се престрашила да ги пробвам.

# 2
  • Мнения: 1 485
Купих си кори за лазаня, но сухи в кутия.
Кажета как трябва да ги приготвя досега съм ползвала само от тези замръзените и тях ги попарвах.

Ето това е мой стар пост,дано ти свърши работа.Аз правя тази лазаня,откакто излязоха на пазара тези кори.Успех! Peace

Аз правя така:запържвам лук и моркови,после добавям около 300-400гр.кайма да сезапържи и тя,след което прибавям домати-ако са от консерва ~1 цяла,но пасирани,грах,царевица,гъби и всичко това оставям да ври около 20мин.През това време правя малко бешамелов сос.Когато сместа е готова първо слагам около 1 черпак на дяното на тават,за да не загори.После вземам кори(не ги бланширам)и ги нареждам една до друга.Върху тях слагам от плънката+нарязан на тънки филийки кашкавал ипак ред кори ,плънка и докато се стигне до края.Последия пласт само кори,който остава отгоре поливам обилно с бешамеловия сос и слагам в не мног силна фурна.Пече се около 30-40 мин.,ако започне много да се препича отгоре може да се сложи фолио.Това е,надявам се да си ме разбрала и да ти хареса.

# 3
  • Мнения: 3 622
Потапям ги във гореща вода да постоят малко  1 - 2 минутки и така ги редя

# 4
  • Мнения: 157
На опаковката обикновено пише дали се варят или са без варене.Аз си купувам от тези без варене.Бешамела за тези кори се прави по рядък.

# 5
  • Мнения: 3 268
След като приготвя сместа за плънката,която е по желание,слагам да заври вода .,вземам съда,в който ще редя лазанята и потапям във водата за около 2-3 мин. 4 кори,слагам ги в тавичката и заливам с плънката.През това време вече се варят другите 4 кори и така.Не ги сипвам всички,защото залепват.
Може да направиш лазанята и без варене на корите,също става хубаво,но тогава слагаш повеше доматен сос в плънката и заливаш с повече бешамел.

# 6
  • Мнения: 1 906
Аз корите никога не съм ги потапяла, нито пък варила. Винаги ги слагам сухи.
Задължително първите 20 минути пека лазанята покрита с фолио.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Използвам корите на Мелиса. Без предварително варене. Пека лазанята без фолио. Става си супер, не са сухи.  Peace

# 8
според мен тези кори са идеални; правя бешамела средна рядкост и след всеки пласт кори поливам със сос. а най отдолу и най отгоре слагам масло, правя лазанята в порцеланова "тавичка" за печене, покривам със фолио, и към края запичам кашкавала. вариациите на плънката са много Simple Smile))  have a nice day

# 9
  • Мнения: 899
Всички сухи кори могат да бъдат използвани без варене - с по-рядък бешамел. Въпросът е как ви харесват на вкус - по-жилави или меки и разпадащи се, като добре сварени макарони. тъй като предпочитам първия вариант, никога не ги попарвам. Ако все пак го правиш - потапяй ги една по една, защото иначе се слепват. И във водата малко мазнина.

# 10
  • Мнения: 506
веднъж купих кори за лазаня и разделих пакета на две,първия път ги сварих и станаха супер,а втория път повярвах на опаковката и ги залях със соса станах пак добре,но имаха дъх от брашното/приличаше на галета/,с което бяха покрити.
аз правя лазанята така - кора лазаня,а за плънка   редувам-запържена кайма с лук,кисели краставички,пушено месо,топено сирене,царевица,гъби и т.н. с различен пласт докато свършат корите,най-отгоре покривам с настърган кашкавал и пека докато кашкавала е готов,защото всичко останало е готово.
става невероятно Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На опаковките си пише дали да се варят или не. Ако не пише да се вари не варя. Аз задушавам за плънка кайма( или пилешко) лук, гъби, чушка , грах царевица, слагам един буркан пасирани домати и оставям да поври. Редя корите и нанасям плънката.така докато свършат продуктите. Отгоре заливам със сметана разредена с вода и пека в умерена фурна. Накрая поръсвам обилно с кашкавал.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А някой може ли да ми даде рецепта без месо и без доматен сос? Че сме вегетарианци, а от доматения сос ми се гади.  Sick Ама съм и аз една трудна.   ooooh!

# 13
  • Мнения: 386
На кутията си пише рецептата.А аз я правя със сос бешамел по редичък и доматен сос.Най-отдолу на тавичката слагам бешамел,кори,бешамел,доматен сос,кайма или кремвирши,гъби,кисели краставички,топено сирене,кашкавал,кори ит.н до свършване на продуктите,най-отгоре завършвам с бешамел и запичам.Когато е почти готова,нарендвам кашкавал и запичам докато се разтопи.Леле какво вкусотия става!!!! Peace

# 14
  • Мнения: 5 462
Купих си кори за лазаня, но сухи в кутия.
Кажета как трябва да ги приготвя досега съм ползвала само от тези замръзените и тях ги попарвах.

Малко преди да започна да ги редя и потапям в горещ телешки бульон , като ги нареждам в тенджерата с бульона шахматно за да не залепват едно в друго и за удобство .. Wink

# 15
  • Мнения: 5 462
На кутията си пише рецептата.А аз я правя със сос бешамел по редичък и доматен сос.Най-отдолу на тавичката слагам бешамел,кори,бешамел,доматен сос,кайма или кремвирши,гъби,кисели краставички,топено сирене,кашкавал,кори ит.н до свършване на продуктите,най-отгоре завършвам с бешамел и запичам.Когато е почти готова,нарендвам кашкавал и запичам докато се разтопи.Леле какво вкусотия става!!!! Peace
На коя марка кори за лазаня пише тази рецепта която си написала  newsm78 Shocked.....кремвирши , кисели краставички , гъби, топено сирене и т.н. ??? Sick[/color]

# 16
  • Мнения: 5 462
Купих си кори за лазаня, но сухи в кутия.
Кажета как трябва да ги приготвя досега съм ползвала само от тези замръзените и тях ги попарвах.

Препоръчвам ти да си купуваш сухите кори за лазаня на Барила , на кутията има много подробна и автентична италианска рецепта за лазаня.. Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Оооооо, лазаня с кренвирши? Аз я правя с кайма, мисля, че истинската рецепта е такава... Все пак има модификациии...

# 18
  • Мнения: 836
А някой може ли да ми даде рецепта без месо и без доматен сос? Че сме вегетарианци, а от доматения сос ми се гади.  Sick Ама съм и аз една трудна.   ooooh!

гъби, кисели краставички, маслини, царевица, броколи, зеленчуци, ако не постите с повечко сирена, ако постите - с тофу и естествено бешамел или някакъв подобен сос на брашнена основа.
общо взето - импровизираш  Mr. Green

http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1362
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2951.html

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 09:32 от esme_bolger

# 19
  • Мнения: 1 795
Ами аз си ги варя - може да е по-бавно, но за мен е доста по-вкусно! Simple Smile Варя ги до лекосварени - без да се "разкашкват"! Сега незнам някой дали ме разбра точно колко, ама...... Blush
По особеното е, че след като са сварени веднага трябва да се редят, защото иначе студени ще се слепнат една за друга. За това първо си правя двата соса, да са готови, после направо редя - ред кори, ред двата соса и така до края. Сосовете си ги измислих аз - като се налажи да импровизирам веднъж с налични материали: № 1 - кайма + домати или доматено пюре, + малко кисели краставички и други зеленчуци - каквото се сетите - изпържени до пълна готовност; № 2 кисело мляко + някакво топено сиренце + за вкус, накрая на последната кора настъргвам кашкавал. От вътре е мекичка като спагети, отгоре с хрупкава коричка!  chef

Общи условия

Активация на акаунт