ШОКОЛАД ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ????

  • 14 667
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамчета!
Днес говорих с една приятелка, която ми каза, че не трябва да ям шоколад, докато кърмя. Аз след самото раждане имах доста усложнения и загъбих много кръв- хемоглобина ми беше паднал до 50. Преляха ми три банки кръв и ми казаха да се храня много обилно, докато не се възстановя напълно. Като се прибрах от болницата се храних с много месо и зеленчуци и шоколад. Не съм много по яденето и понякога ям със зор, но една вафла на ден ям със сигурност. Дали може да става нервно бебето заради това че ям сладко? Вие яли ли сте, докато сте кърмели?Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 208
Ще бъда кратка, по времето когато кърмих си хапвах от всичко което ми се ядеше вкл.и шоколад!

# 2
  • Мнения: 2 068
Ям каквото ми се яде  Laughing и немога да се спра  Mr. Green и вафлички си хапвам и кафе пия по 2 3в1
Мисля че само ако прекалиш може да става нервно
Не съм забелязала да е нервен  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 214
Да, лекарите не препоръчват шоколад при кърмене. И с двете си деца (изключително кърмени до 6 навършени месеца) ядях шоколад. Но и двамата бяха с проявен атопичен дерматит. Лекарите го отдаваха на шоколада. Спорах за 2-3 седмици, той пак оставаше. Най-добре следи бебето за алергични реакции.

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Не,в началото въобще не си позволявах шоколад по простата причина,че не можех да се задоволя с малко Laughing.Та си намирах най-различни алтернативи на шоколада-какви ли не сладки работи не ядех.А сега пък вече не ми се и яде толкова.Но в умерени количества и аз не мисля,че ще навреди.Веднага след кърмене,за да може поне час-два да минат и няма да има проблеми. Peace

# 5
  • Мнения: 1 371
Толкова много обичам шоколад, ям поне по 2 на ден.  Crazy
Не съм забелязала да дава отражение на бебето вече 11 месеца....
Всъщност никога не съм се ограничавала от нищо, заради кърменето.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз си хапвах шоколадец докато кърмех  Laughing
Ами като ми се яде кво да направя и
в интерес на истината не съм забялазала
да са били щерките по-нервни от това
че хапвам шоколад  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 121
И аз знам, че не е желателно, но ям шоколад всеки ден. От това кърмене толкова много съм отслабнала, че ако и шоколада спра сигурно ще стана кожа и кости. А и да не говорим, че ми се яде и то много! И кафе пия, макар и много слабо. Ама то с това недоспиване няма как. Ето, изповядах се Laughing

# 8
  • Мнения: 2 818
Някои деца се влияят, други - не. Във вафлата по-"опасното" е не шоколада, а маргарина за кърменето, а и изобщо...

# 9
  • Мнения: 728
И аз си хапвам по малко шоколад всеки ден с 1 кафенце сутрин след кърменето в 6 ч.(с ниско кръвно съм 90/60и без шоколад и кафе не мога да издържа денят)-поне до сега не съм забелязала нещо да му има на малкия,като реакция от шоколада и кафето.

# 10
  • Мнения: 336
Шоколада засилва коликите. Млякото също. Поне при нас беше така. Аз затова си намирах най-различни алтернативи на шоколада, щото не мога да живея без него.

# 11
  • Мнения: 1 701
Шоколадът може да предизвика колики на бебето, но в малки количества след кърмене мисля, че няма проблем.  Peace

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
О, я си яж и не се притеснявай. Няма как да разбереш ще му стане ли нещо на бебето, ако не опиташ. Освен ако нямате много силна алергична диспозиция в семейството, няма смисъл да се ограничаваш. По принцип превенция на съществуващи алергии (когато има силна обремененост) трябва да започне още от диетата при бременност - което никой не го прави.
Всичко съм си хапвала, което ми се яде и никога не съм се ограничавала от нещо - и двете ми деца не са имали колики.

# 13
  • Мнения: 5 362
Аз ядох още в болницата,и то кроасан със шоколад.Калина се обрина и ми казаха,че е от шоколада.Представям си ако бях сгънала цял шоколад..  ooooh!  Laughing

# 14
  • Мнения: 9 467
Сигурно съм изяла пъти повече шоколад и сладко след като родих, отколкото през целия си живот.
Оставяхме в Метро по 350лв САМО за шоколади, вафли с кутиите, бисквити и какво ли още не...а това ми стигаше само за седмица Mr. Green Не знам на какво се дължеше този неописуем глад за сладко /чак си мерих кръвната захар в един момент.../
На всичкото отгоре слабеех Mr. Green  От това лято намаля апетита ми за сладко-не че съм го спряла, но определено не е както след раждането.
Беб не беше по нервен  Peace Кафето не съм спирала изобщо-и през бремеността и сега задължително пия кафе сутрин, щото иначе кръвното ми е в петите Crazy

Общи условия

Активация на акаунт