ЦвЕтНи ИдЕи За БеБеШкАтА СтАя

  • 29 758
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте.От много време съм регистрирана във форума,но чак сега пиша за първи път.Бремена съм във втория месец,има доста време до голямото събитие в живота ни,но сме решили с мъжа ми да си обзаведем и подредим стаята преди да родя.Затова сега ми трябват много идеи и понеже това ще ни е първо детенце,не сме обзавеждали такава стая до сега и имаме много въпроси.
1.Какви са подходящите цветове за бебешката стая?Понеже за сега още не знаем пола на бебето кажете подходящи комбинации цветове за момченца и момиченца.
2.Какви мебели да има в стаята-понеже имаме доста голям дрешник сега мислим един вариант да преградим дрешника и стаята на бебето да има самостоятелен дрешник,затова май гардероб в стаята ще е излишен.
3.Какво да е легалцето-дървено или не?
4.Тапети или латекс?
5.И накрая,но само за сега моля покажете снимки на хубави бебешки стаи,които сте срещнали в интернет,а ако скоро сте правили и вие такава стая покажете я.

Видях,че има теми за детски стаи,но нека тази тема бъде за идеи и обзавеждане на стаята на деца от 0-2 години.Благодаря на всички,които ще се включат по темата   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 305
Най-напред - Честито за бебчето! Да си родиш здраво детенце и много да те слуша!  ylinfant

Колкото до обзавеждането, не знам каква точно ти е нагласата, пък и възможностите, но аз не бих обзавела стаята типично бебешка. Само след 2 години ще трябва да я правиш пак.

Както са писали някои мами в други теми за детска стая, на малките деца им е все тая как им изглежда стаята. Удоволствието от красивата детска е по-скоро за родителите.  Wink Аз мисля, че трябва да е преди всичко удобна за ползване. Да имаш всичко под ръка, да имаш удобна повивалка, памперсите, кърпичките и мазилата да са ти на удобно място и да помислите дали ще го къпете в стаята или във банята докато е бебче. Добра идея е ако ще го кърмиш в неговата стая да имаш удобен стол за целта.  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Цветовете трябва да са пастелни и ненатрапчиви, а не ярки. За предпочитане миещи се стени /латекс/.

Мебелите възможно по-малко като за предпочитане са от дърво и боядисани или лакирани с нетоксични бои.

По-малко повърхности поемащи прах - като завеси, покривки на легла, плюшени играчки и прочие - поради алергиите.

За стаята на дъщеря ми като бебе купихме легло, шкаф за повиване със скрин и малък диван, на който да седям аз, или друг възрастен.

Имай предвид, че стил и вкус към хубавото се възпитава от първия ден и за детето е важно да се отглежда на приятно място, още повече, че то ще прекарва по-голяма част от деня си в тази стая.

Естествено е детската стая и мебелите в нея да се менят по-често от другите стаи. Бебешките ние заменихме с такива за детеце, около 2-рия рожден ден. Преди да тръгне на училище ще ги сменим отново, а след още 4-5 години - пак.

# 3
Благодаря ви за отговорите.
Dame благодаря за пожеланията,надявам се всичко да е наред  Simple Smile

Да кажа,че пода е с паркет-не е много светъл нито много тъмен не помня какъв беше точно  Embarassed Идеята ми е мебелите да са бели.Мислите ли,че би се вързала такава комбинация.Относно цветовете на стаята искам да избягам от стандартното розово и синьо.Смисъл такъв нямам нищо напротив да ги използвам,но искам да са в комбинация с други цветове.Разгледах доста сайтове и честно казано почти нищо не си харесах.Не ми харесват стаи с някаква тематика-ако е момченце беизболист или пират,ако е момиченце кукла барби.Не искам такава стая.Искам нещо малко по-нестандартно.Трудно ми е да обясня точно какво искам  Sad

# 4
  • Мнения: 1 152
Мебелите възможно по-малко като за предпочитане са от дърво и боядисани или лакирани с нетоксични бои.

От къде могат да се закупят такива мебели? Или ако си направя по поръчка небоядисани, какви са тези безвредни бои, като марка и вид?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Сасано, всички детски мебели/нови/ би следвало да са изработени с такива. Поне според законовите изисквания.

# 6
# 7
# 8
ilenkata нещо такова си представям.Тази първата стая ми допадна много искам да е в други цветове обече.Чудя се как ще се върже кафявия паркет с бели мебели.Дали ще си отива?  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 800
Oт кога чакам такава тема Laughing
На мен също ми предстои правенето на бебешка стая.  Имам бели мебели, които използвам отдавна, но скоро се местим в наше жилище и ще мога да боядисвам.
Аз също не обичам стаите с теми, не искам да обиждам никой, просто въпрос на вкус. Мечо Пух е толкова комерсиализиран, че просто Sick както и  всички Дисни герои. Като дойде време пак за ремонт, сина ми ще си избере тема, аз не искам нищо да му  натрапвам.
Аз съм избрала комбинация от бяло, синьо и кафяво. Снаха ми преди 2 години си направи офиса в тези цветове и оттогава съм си ги заплюла за син Laughing. В процеса сигурно, ще добавя и друг цвят, засега не съм решила още кой.
Тапети е добра идея, но нашите стени са релефни и ще е латекс. Като ремонтирам пак, се надявам да е за по- дълго и тогава може да прежаля стените Laughing
Като я направим, ще я покажа.
 Ето няколко идеи:
http://vanity.walmart.com/i/if/hmp/fusion/ATB_MIIPs_POV_2.jpg
http://nursery.apartmenttherapy.com/images/uploads/2007-05-13-iancr2.jpg
http://common.csnstores.com/common/marketing/amb/roomshot.jpg
http://www.coochicoos.com/images/dwellbaby-thumb.jpg
http://www.baby-kit.co.uk/images/StephanieIory_2%20Doorcupboard_Wardrobe.JPG
http://www.coochicoos.com/images/oeuf_sparrow_white.jpg

# 10
# 11
# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 040
http://www.cilek.com.tr/english/seri_detay.aspx?seriID=5-тази стая съдържа всичко необходимо за едно бебе,а цвета вече можеш ти да си решиш какъв ще е.На мене ми допада комбинацията оранжево и зелено.

Леко и безпроблемно бременеене ти желая. Hug

# 13
Благодаря ви.Много хубави идеи давате.
benson10 радвам се,че темата е полезна и на теб.А комбинация от бло,синьо и кафяво наистина звучи добре.За бебе момченце ще е супер,а момиченце  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 034
и ние сме с момченце  newsm78 спряхме се на млечно жълто за стените - латекс (с релефна стена сме навсякъде), мебелите са в бяло и млечно зелено, има синьо на щората и на килима, който още чакаме заедно с леглото. държахме на естествено дърво, така е и в останалата къще и не ни се искаше стилът да е много различен  Peace освен това ограничихме картините до 2 броя, другите (синьото и зеленото) са рамки, върху които могат да се слагат най-различни неща - сега сме сложили цифрички и буквички, като расте ще се сменят с по-полезни и т.н. в общи линии заложихме на по-практичната страна, но си се радваме много на Мечо Пух и тем подобните приказни герои, дори книжките с приказки са вече подредени  Hug





# 15
  • Мнения: 6 039
10 Правила при обзавеждане на детската стая

При оформянето на интериора на детската стая се налага на взимаме решение за друг човек, пак макар и малък. Така че е почти невъзможно да избегнете грешките. Но за да избегнете най-явните, прочетете някой препоръки и грешки които правят възрастните.

1. Безопасност. Никакви остри и стърчащи детайли, в които детето може да се удари или набоде. Мебелите трябва да бъдат екологични, най добре дървени.

2. Спокойни тонове. В къщи детето почива от активния живот в детската градина или училище, затова стаята му трябва да има такава атмосфера, че тя да го успокой и да овладее неговата нестихваща енергия. Психолозите съветват да се използват топли и светли цветове в нюанси на жълтото, розовото и бледо синьо. Ярките, червени и виолетови отенъци най добре да се избягват.

3 . Достъпност. Ако искате вашето дете да беде самостоятелно. Тогава се постарайте така да поставите предметите в неговата стая, че то да има достъп до всичко.

4. Детските рисунки закачете във вашата спалня. Детските рисунки по стените в детската стая радват много родителите, но не и децата. Те имат нужда да се учат от нещо и да виждат нещо ново. И въбще ограничаването на изображенията, които виждат децата всеки ден не спомагат за тяхното развитие.

5. Купуване на голямо количество вещи и играчки. Когато изобилието достигне критичната си точка, то се трeвръща в хаос. Живеейки в атмосфера на хаос, детето може да се чувства зле и даже да развие невроза.

6. Ревностно пазене на вещите. След като сте се постарали да обзаведете детската стая и да създадете поdходяща атмосфера, пригответе се да понесете факта, че видът на мебелите скоро няма да е същият. Децата обичат да игrаят и техните реакции са спонтанни. Те трябва да се чувстват, като в своя стая, а не като в музей и да се боят за всяка вещ.

7. Не поставяйте странни предмети в детската стая. Често заради икономия на място възрастните оставят на склад в детската стая - дъски за гладене, шевни машини и даже хладилници. По този начин детската стая става като склад. На нито едно дете това не би му харесало.

8. Не отделяйте за детето най-малката стая. Ако условията на живот ви го позволяват, най добре пратете детето в по-голяма стая. Това ще ви избави от много проблеми в бъдеще. Защото детската стая за детето е място за игра, за учене, за почивка, за гости и т.н.

9. Опит в стаята да детето да сбъднат всичките свой несбъднати мечти. Какъвто и да е вашия детски опит недейте да го натрапвате на детето. Всяко дете има свои собствени желания. И вие трябва да се съобразявате с тях.

10. Сляпо следване на статии и книги. Детето не е експериментален проект върху, които може да използвате готови формули и шаблони. То е личност с индивидуални черти и емоции. И затова за да създадете идеяния детски интериор е полезно да изучавате своето дете.
www.napravisam.bg

.........................

Съвети за бебешкия кът

Когато предстои в дома ви да влезе нов член на семейството, трябва да обърнете особено внимание на подредбата на детската стая. Интериорът на стаята играе важна роля за формирането на детския характер. Това е мястото, където детето ще получи едни от първите си чувства на доволство и радост. Тя трябва да съчетава в себе си място за отдих, забавление и учение. Никой елемент не трябва да внася отрицателни настроения, като страх и безпокойство. Предлагам ви няколко хитрини, които ще ви помогнат при подредбата на детския кът.

На първо място обърнете внимание на безопасността. Използвайте само естествени и природосъобразни продукти – матраци с органични материали, памучни спални комплекти, килими от естествени материи. Мебелите в стаята трябва да са изработени с безопасни, нетоксични бои и лакове. Когато мъникът проходи, за да избегнете нараняванията, отстранете всички мебели с остри ъгли, тежки метални конструкции или стъклени принадлежности.

През първите месеци бебето ще прекарва по-голямата част от денонощието в детското креватче или кошчето. Обърнете внимание от какви материали е изработено.
Повърхността да не е наранена, да няма пукнатини и боята не трябва да се люпи. Хубаво е, креватчето да има подвижна настройка на матрака и предната страна да се сваля. Решетките трябва да не са на по-малко от 6 см. разстояние една от друга.

Освен място за спане е нужен и кът за преобличане. В магазините предлагат прекрасни ракли – вани, пригодени за повиване и къпане. Ако нямате достатъчно средства, може да ползвате раклата или скрина, в който да прибирате детските дрешки, и върху него да поставите подложката за повиване. Добре е скринът да ви е удобен на височина и подложката лесно да се почиства. До него може да сложите контейнер с няколко нива, където да прибирате пелените и другите материали за повиване.

Ако имате възможност, в детската стая сложете матрак, на който може да играете на воля. По-евтино решение са надуваемите дюшеци.

Противно на широко разпространеното мнение, че стаята трябва да е изпъстрена с цветове, при избора на тонове се стремете към простота и изчистеност. Стаята трябва да излъчва спокойствие, а не да натоварва. При избора на цвят спрете се на светлите гами, на жълтото, розовото, синьото или оранжевото. Играчките са тези, които концентрират вниманието. Избягвайте прекалено многото картини и не внасяйте растения. На празната стена може да опънете корда, на която да закачате различни детски рисунки и играчки. Хубаво е периодично те да се сменят.

Това е стаята на вашето бебе, което расте всяка секунда. Ще настъпи време на самостоятелност, когато само ще трябва да достига играчките и книжките си. За целта може да сложите на едната стена рафтче на около 80 см. от земята, на което да наредите книжките. Играчките прибирайте в сандък с лек капак. Удобно разрешение е отвореният плетен кош за домашни любимци. Поддържайте реда в детската стая, като често прибирайте играчките. Хаосът може да отблъсне интереса на малкото човече към тях.

.............................



Правилото на трите цвята

Да се съобразите или не — това зависи единствено от вас. То не е задължително, но естетите го препоръчват. То определя съчетаването на три различни цвята в пропорция 80% за основния цвят боя, 15% и 5% за два допълнителни цвята.

Детайлите

Те придават очарование на помещенията. Фриз, изработен по шаблон, Корниз от друг цвят (в гамата на основния), врата, контрастираща на стените, ще обогатят стаята с декоративността си.

Цветът коригира обемите

Припомнянето на някои правила ще ви избави от неприятния ефект след необмислено боядисване. Много ниските тавани ще се "повдигнат", боядисани в чисто бяло. Увеличаването на обема на помещението се постига със светли цветове, близки по нюанс, върху табана, стените и пода. Коридорът изглежда по-обширен, ако положите тъмен цвят върху най-далечната стена и я обградите със светли странични стени и таван. Правилата за съчетаване и въздействие на цветовете са единственият диктатор при определяне на новия вариант в боядисването и декорирането на жилището. Боядисването в бяло е добро решение за онези, които не се решават да потърсят по-смелите и оригинални изпълнения.

Изборът на цвят

също е функция от разположението на стаята. При северно изложение топлите и светли тонове компенсират липсата на слънце - използват се жълто, оранжево, светлосиньо. Те биха могли да се комбинират с наситени, но топли цветове — червено и кафяво. При южно изложение студените и наситени тонове разхлаждат - предпочитат се зелено, синьо,

виолетово. Изтокът изисква нежни цветове и позволява петно от топъл цвят. Стената с прозореца може да бъде с един тон по-светла.

„Зелено " боядисване

То е хит по света. Нетоксичните и противоалергични бои се предпочитат.

Изборът на вид боя

е важен момент независимо дали сами ще се справяте с дома, или ще потърсите майстор. Съществуват два вида покрития — на водна основа и синтетични. Първите се разреждат с вода и това ги прави практични за използване. Другите се разреждат с определени разтворители, което ги прави по-устойчиви, а и поддържането и почистването на покритията е по-лесно.

Изборът на боята има значение не само за крайния ефект, но и за поддържането на боядисаната повърхност. Матовото се замърсява бързо и затова се препоръчва предимно за табани. В замяна този цвят дава възможност да се прикрият известни грапавини и дефекти. Боите с блясък притежават несравнима издръжливост благодарение на състава си и на филма, който образуват.

Влажните помещения

Синтетичните покрития са устойчиви, лесно се почистват и поради това се препоръчват за кухни, бани и мокри помещения.

.......................

За първите месеци след раждането кошчето съвсем не е за пренебрегване. Все пак повечето родители от самото начало предпочитат креватчето. За удобство на майката е задължителна масата за повиване на бебето - тя често е с няколко чекмеджета, които побират куп неща от бебешкия гардероб. Също много удобни са креватчетата с подвижно дъно - с помощта на лост или бутон те се повдигат на желаната височина.
Има модели, при които предната стена се сваля -те могат да се ползват години наред.



Подходящото креватче винаги е с високи, предпазващи детето страни, изработени от неплътни плоскости, които позволяват проветрение на постелята и възможност за наблюдение.
Практични са съвременните модели, снабдени с колелца, които при желание могат лесно да се свалят. Доколкото скелетът на детето се формира през неговата първа година, от особено значение е формата и ортопедичността на основата на леглото. Специалистите съветват креватчетата да са с ширина не по-малка от 90 см. Хубаво е, ако са окомплектовани с ортопедични решетки и полутечни матраци. Матракът, възглавничката, юрганчето, както всичко, до което се допира детето, трябва да бъдат изработени от естествени и екологични материали.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 09:19 от Malenna

# 16
  • Мнения: 6 039
да добавя за картини, часовници и всякакви подобни неща по стените, не ги закачайте високо, както бихте го направили в хола или кухнята. В детското пространство съобразяваме мащаба с  детето.

# 17
simplyaven много хубава стая.
Malenna благодаря за статиите които си дала.
Поразгледах и други теми във форума свързани с детските стаи.Хареса ми ето тук една стая http://www.potterybarnkids.com/room/rom/romgir/romgirpkb/index.cfm Допадна ми ламперията по стените.Модерна ли е отново ламперията?Харесва ли ви и може ли да се съчетае с тапети по някакъв начин?Покажете ми и идеи за хубави бебешки креватчета моля.Ще си правим всичко по поръчка в една фирма,която много ни я похвалиха.Искам стаята да е удобна и функционална.Всякакви идеи как да го постигна ще са ми от полза.

# 18
  • Мнения: 3 034
L_i_l_i, благодаря ти, тя още не е съвсем готова, остават леглото (нашето ще е бяло, обикновено бебешко легло, което става по-нататък на детско, с текстил в светло зелено и синьо), едно кресло (разтегаемо до дневно легло) и килима (той също е в синьо и бледо зелено)  newsm78

а тук не препоръчват да се закачат разни неща на височина, на която детето може да ги стигне, защото може да ги докопа, да му паднат на краката или да падне пирон, винт, дюбел или нещо друго с което са закачени и да го глътне  Sick та затова и ние решихме височко да ги окачаме или поне да има шкаф пред тях и да не се стигат лесно, децата май са доста изобретателни като опре до любопитство и пипане  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 034
ето такова подобно е нашето легло, само няма воланчета отдолу, а чекмедже:



ето тук още идеи за креватчета:

http://www.thebabydepot.ca/cgi-bin/catalogue_d2.cgi?8

# 20
  • Мнения: 14 486
нашата е в жълто и оранжево. още не е съвсем готова де  Grinning и мисля да добавя още един цвят - бледолилаво или цикламено, още умувам...

# 21
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 772
Записвам се да следя темата - отново ще си имам бебче и ми е интересно

# 22
  • Мнения: 734
Само да добавя, че преди около седмица в Mr. Bricolage видях едни разкошни прекъсвачи за осветление и контакти - във формата на цвете с различни цветове на листенцата - синьо, розово, жълто....Мен лично много ме впечатлиха.

# 23
  • Мнения: 7 430
Само да добавя, че преди около седмица в Mr. Bricolage видях едни разкошни прекъсвачи за осветление и контакти - във формата на цвете с различни цветове на листенцата - синьо, розово, жълто....Мен лично много ме впечатлиха.


...и аз много ги харесах само дето не стават за детска за момченца Tired

# 24
  • Мнения: 1 800
Благодаря ви.Много хубави идеи давате.
benson10 радвам се,че темата е полезна и на теб.А комбинация от бло,синьо и кафяво наистина звучи добре.За бебе момченце ще е супер,а момиченце  newsm78

L_i_l_i, извинявай, чак сега видях, че си писала към мен. Аз ако имах момиченце бих я направила в бяло, розово, зелено, или бяло, кафяво и розаво, или синьо, лилаво и жълто/циклама. Зависи какви цветове ти харесваш.  Ето в тези постелки за кошарка съм влюбена:

http://dwellshop.com/b2c/ecom/common/prodesc%5Cimages%5Cdwellbab … blossom-NEW_L.jpg
http://dwellshop.com/b2c/ecom/common/prodesc%5Cimages%5Cdwellbab … ousel_petal_L.jpg
http://www.jacadiusa.com/ecomapp/shop/viewProduct.do?productId=1162
този последния не успях да покажа само снимката Embarassed

Много хубави съвети са дадени в темата до сега.
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.

# 25
  • Мнения: 14 486
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.


може би ми е глупав въпроса, но задължително ли е да е дървено? аз съм се насочила към тези легла-кошари от пластмаса.
ето такова например http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 51e4ef626155aaf37

# 26
  • Мнения: 1 800
Четох, че за легълцето не трябва да се пестят пари. То е най- важната покупка за детето и трябва да е най- качественото, което може да си позволи с-вото.


може би ми е глупав въпроса, но задължително ли е да е дървено? аз съм се насочила към тези легла-кошари от пластмаса.
ето такова например http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 51e4ef626155aaf37


Съжалявам, ако съм те подвела, така е по американски стандарт, но всички познати тук са използвали в началото подобни на тези, които си показала, включително и аз.  Нашата имаше и по- висока част, дано тук се вижда:
http://www.albeebaby.com/chicco-lullaby-lx-playard-race.html
http://www.albeebaby.com/evbaplpicube.html   тук се вижда по- добре

но може да се използва до определени кг, след това аз купих другото легло, защото с мъжа ми сме доста високи и ни беше неудобно да слагаме бебето на ниското ниво.
Според мен няма проблем Peace

# 27
  • Мнения: 14 486
благодаря benson10!
тукашните също имат такава по-висока част, наричат я "за новородено".
харесват ми защото се сгъва, може да я местиш в различните стаи, за разлика от тези дървените

# 28
  • Мнения: 1 800
Това ни хареса и на нас, че може да се мести. Ние много пътуваме и е супер удобство, даже и в самолети я чекирам.

Лека бременност!

# 29
# 30
  • Мнения: 836
УРИЕЛ, честито! Hug  Heart Eyes





Извинявам се за спама!

# 31
Честито и от мен на всички бъдещи майки.
Ние май ще заложим на дървено легло,а не от тези пластмасовите.Сега приспособяваме дрешника,така че и детето да има самостоятелен такъв.Питах по-нагоре,но никои не ми отговори, така че ще си задам въпроса пак.Модерна ли е ламперията и мислите ли,че е подходяща за бебешка стая?

# 32
Тук малко идеи за легълца и мебели за бебешки стаи http://www.ragazzi.com/code/Default.aspx
Тези легла не са мой тип обаче.Аз искам нещо по-различно и не толкова често срещано.Кажете си и мнението за комбинацията паркет с бели мебели.

# 33
  • Мнения: 3 034
ами аз щом съм избрала бели мебели с паркет за стаята на детето си - ясно, че ми харесва  Laughing за ламперията нямам представа дали е модерна, но честно казано не бих се трогнала ако не е, пак бих си сложила ако това ми харесва или смятам, че детето ще се чувства добре  Peace само се чудя как е за чистене... тя нямаше ли едни неравности между отделните дъски, вдлъбнатини? защото като настъпи рисувателния ентусиазъм, ако има боички в тези вдлъбнатини не знам  hahaha

# 34
  • Мнения: 1 800
Лили, виж първите две снимки и последната, които показах на предната страница. Там е паркет/ламинат с бели мебели. На мен ми харесва. За сега сме с мокет в детската(не питайте защо Crossing Arms), но догодина се надявам да сложим ламинат.
Ламперията незнам дали е модерна, но снаха ми си сложи в офиса (хаха дали да я копирам и за това освен цветовете Wink). Тук е актуална в така наречените кънтри или котидж стил на обзавеждане . Сега както е актуално да се смесва старо с ново, не бих се учудила ако е модерна, но не поемам риск да правя такива заключения Peace

Ето ,ако има някой време няколко сайта за бебешки мебели, постелки и тн по американски Wink:
http://rosenberryrooms.com/nursery-decor.html
http://www.dimplesanddandelions.com/nursery.asp
http://www.modernnursery.com/
http://www.babygeared.com/
http://www.poshtots.com/catalog/1228/2355/product_list.asp?kw=be … amp;SiteID=572799
http://www.moderntots.com/go_play/home.php?xid=cc1b775f43b0fa2b0c5f30e490eddba3

# 35
Лили, виж първите две снимки и последната, които показах на предната страница. Там е паркет/ламинат с бели мебели. На мен ми харесва. За сега сме с мокет в детската(не питайте защо Crossing Arms), но догодина се надявам да сложим ламинат.
Ламперията незнам дали е модерна, но снаха ми си сложи в офиса (хаха дали да я копирам и за това освен цветовете Wink). Тук е актуална в така наречените кънтри или котидж стил на обзавеждане . Сега както е актуално да се смесва старо с ново, не бих се учудила ако е модерна, но не поемам риск да правя такива заключения Peace

Ето ,ако има някой време няколко сайта за бебешки мебели, постелки и тн по американски Wink:
http://rosenberryrooms.com/nursery-decor.html
http://www.dimplesanddandelions.com/nursery.asp
http://www.modernnursery.com/
http://www.babygeared.com/
http://www.poshtots.com/catalog/1228/2355/product_list.asp?kw=be … amp;SiteID=572799
http://www.moderntots.com/go_play/home.php?xid=cc1b775f43b0fa2b0c5f30e490eddba3

Благодаря ти benson10.Днес не ми остана време да разгледам сайтовете.Дано малко по-късно тази вечер успея,ако не утре,но аз искам да избягам от този американски стил.

# 36
  • Мнения: 1 152
L_i_l_i и аз съм на същата вълна. Разглеждала ли си мебели по магазините и къде?

# 37
ами аз щом съм избрала бели мебели с паркет за стаята на детето си - ясно, че ми харесва  Laughing за ламперията нямам представа дали е модерна, но честно казано не бих се трогнала ако не е, пак бих си сложила ако това ми харесва или смятам, че детето ще се чувства добре  Peace само се чудя как е за чистене... тя нямаше ли едни неравности между отделните дъски, вдлъбнатини? защото като настъпи рисувателния ентусиазъм, ако има боички в тези вдлъбнатини не знам  hahaha

Пропуснала съм отговора ти чак сега го видях.Аз разгледах доста стаи в комбинация с бели мебели и кафяв паркет и май и ние ще заложим на това.Ламперията има неравности да.Сега ме накара да се замисля как ще стои работата с чистенето  newsm78

L_i_l_i и аз съм на същата вълна. Разглеждала ли си мебели по магазините и къде?

Не съм разглеждала мебели по магазините.За сега се ориентирам и събирам идеи в интернет.Ще изчакам да разбера пола на бебето и тогава ще поръчвам.Ние мислим мебелите да са по поръчка.

# 38
  • Мнения: 3 034
май има и ламперия, която е с дъски плътно долепени една до друга - равни, нещо като дюшеме на стена  newsm78 аз харесвам дървото, дава уют, така че сигурно има варианти  Wink

# 39
  • NL
  • Мнения: 520
Ето я нашата детска стая:
http://images20.snimka.bg/004411556.jpg
http://images20.snimka.bg/004411558.jpg
http://images20.snimka.bg/004411560.jpg
И аз като авторката бягах от розовият цвят при обзавеждането.Латекса по идея трябваше да е в по-зелено но това се получи в крайна сметка Tired).

# 40
Ето я нашата детска стая:
http://images20.snimka.bg/004411556.jpg
http://images20.snimka.bg/004411558.jpg
http://images20.snimka.bg/004411560.jpg
И аз като авторката бягах от розовият цвят при обзавеждането.Латекса по идея трябваше да е в по-зелено но това се получи в крайна сметка Tired).


Milika хубаво е станало  Simple Smile
Сасано ти хареса ли си нещо някъде?
Аз оше нищо не съм решила.Мисля си за цветовете.Искам някаква по-нестандартна комбинация.

# 41
  • Мнения: 3 034
Milika , много ми харесва стаята ви  Simple Smile горе-долу това е което и аз правя, само че при нас има и синьо  Peace

L_i_l_i , не знам колко нестандартно искаш да е, но все пак имай предвид, че детето си има вкусове и след 2 години ще ги изяви. докато една по-неутрална стая може лесно да се префасонира с текстил, картини или една четка боя по шкафовете, то една по-нестандартна стая (стени най вече) ще иска ремонт  Whistling та, гледай го и от тази страна, ние не ги правим тези стаи за нас си или поне не би трябвало, а не знаем децата дали няма да залитнат по лилавото например или оранжевото  Crazy

# 42
  • Мнения: 1 152
Аз клоня към бели мебели или нежни пастелни цветове, но не знам какво ще намеря. А и искам само кошара и скрин.

# 43
Milika , много ми харесва стаята ви  Simple Smile горе-долу това е което и аз правя, само че при нас има и синьо  Peace

L_i_l_i , не знам колко нестандартно искаш да е, но все пак имай предвид, че детето си има вкусове и след 2 години ще ги изяви. докато една по-неутрална стая може лесно да се префасонира с текстил, картини или една четка боя по шкафовете, то една по-нестандартна стая (стени най вече) ще иска ремонт  Whistling та, гледай го и от тази страна, ние не ги правим тези стаи за нас си или поне не би трябвало, а не знаем децата дали няма да залитнат по лилавото например или оранжевото  Crazy

Нестандартно имам предвид да избягам от класиката-синьо с бяло,розово с бяло,жълто.Не ми харесват разните му там рисунки по стените,разни стаи с теми и такива неща.Нещо много съм залитнала в последно време по тюркоазеното: http://j-world.free.bg/gallery/gems/cab_turquoise.JPG 
но незнам до колко е подходящо за бебешка стая и с какво мога да го съчетая съответно за момченце и момиченце.Тоя цвят за момичешка стая по ще върви ми се струва на мен.

Аз клоня към бели мебели или нежни пастелни цветове, но не знам какво ще намеря. А и искам само кошара и скрин.

И аз май съм се насочила към бели мебели.Хареса ми комбинацията на бели мебели с паркет.Преди се колебаех сега вече съм почти сигурна,че това ще е моя избор.

# 44
  • Мнения: 3 034
мисълта ми е да оставиш стените по-неутрални, а цветово да разнообразяваш с текстила, който много лесно можеш да смениш в един момент без излишни главоболия  Peace тюркоазеното е еднакво подходящо и за момиче, и за момче. в нашата стая тюркоазено има на щората, килима ще дойде тези дни и ще го снимам и него - там също има тюркоазено. за съчетанието имаш доста солиден избор - бледи млечни нюанси на жълто, оранжево, червено, зелено, лилаво - мног цветове ще му отиват, дори шоколадово кафяво  Peace

# 45
  • Мнения: 1 800
Преди малко случайно попаднах на този сайт с бебешки стаи. Слайд снимки са, а ако кликнете под малкото обяснение на линка " see more", има малко повече детайли от показаната стая. Дано ме разбрахте Embarassed, ето линка:

http://www.bhg.com/bhg/slideshow/slideShow.jsp?slideid=/template … d=nursery%20rooms|394279342

# 46
  • Мнения: 3 034
в този сайт има по принцип много хубави идеи за какво ли не  Peace регистрирайте се ако искате, безплатно е, аз имам отдавна регистрация и даже за готвене често ходя там  Simple Smile

# 47
Попаднах на този сайт  http://www.enfant-ti-age.com/
Какво ви е мнението за тези легла?Харесват ли ви?Бихте ли си купили такова?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 559
Някои идеи и от мен



изключвам само бебешкия кош от тази снимка, не ми е съвсем в мой стил  Rolling Eyes
повивалника на тази фирма е просто страхотен, подробно пояснение за него има тук  -  http://www.gesslein.de/kommode_lj.htm горната част се върти в най удобно положение според случая, а и събира доста.


и това ми харесва лично на мен, на същата фирма е. Ако не ти ти е досадно че е на немски можеш да разгледаш сайта по подробно, имат различни цветови комбинации, за да можеш да си го представиш по добре.

Леглата от последния сайт който си пуснала обаче също са страхотни. Имаш време, сигурна съм че ще намериш нещо различно и хубаво, но така че да ти харесва и да ти е удобно.
Дано и изпълнителите на поръчката се справят с изпълнението, защото това понякога се оказва най трудното.   Peace

дано каквото и да избереш,

# 49
  • Мнения: 3 034
Попаднах на този сайт  http://www.enfant-ti-age.com/
Какво ви е мнението за тези легла?Харесват ли ви?Бихте ли си купили такова?

аз видях само 5-6 легла и ми се струва, че за новородено не са удобни и не са практични за майката  Peace другото, което би ме спряло е, че определено изискват същия стил мебели, а гаранция че на детето ще му харесват няма. но зависи колко пари имаш да хвърлиш и в последствие ако трябва да подменяш всичко  newsm78 за мен за новородено са най-подходящи класическите легла - с решетките, с няколко положения на матрака да не си упиш кръста постоянно, с възможност да им закрепиш повивалника отгоре и не на последно място - да ги ползваш дълго време като сваляш матрака и накрая махнеш страничната решетка  Peace на нас ни връчиха една лщлка-легло подарък и ще снимам тези дни стаята, макар че люлката ще бъде заместена с легло в скоро време  Crazy

# 50
  • NL
  • Мнения: 520
L_i_l_i  Интересни като идея са леглата но някои от тях са с такива ръбове,че ми се струват чак опасни.Съгласна съм с simplyaven и за мен най-добре си е класическият модел и по-голямо,че растат с буквално с часове бебоците.Дъщеря ни в  момента спи при нас в една лЮлка,няма и два месеца откакто се роди и вече  и е съвсем по мярка.След сигурно още два и няма да се побира в нея.

# 51
# 52
  • Мнения: 14 486

това вашата детска стая ли е? не искам да те обиждам, но е ужасно  Sick

# 53
  • Мнения: 1 305
Не е ужасно, просто стилът не е подходящ за детска стая. Ако беше друг вид помещение би било супер. Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 6 999
Dame

Тъкмо напротив... за бебешка стая е ОК. Четох, че бебетата се стимулират и виждат най-вече неща в черно-бяло. За това и да гледат играчки в тези цветове било най-подходящо за тях... Шарени и цветни по-късно.  Peace

# 55
  • Мнения: 1 305
Я виж ти!  Thinking
И все пак аз не бих си преобзавела детската след 6 месеца  Confused
Пък и за родителите е по-уютна стаята ако е по бебешки пъстра  Hug

# 56
  • Мнения: 3 034
тук пък ни казаха, че бебетата първо виждали синьо и червено, после жълто и затова играчките били все в тези цветове  newsm78 ние сме дотук със стаята, остава леглото, което ще пристигне след Нова Година и ще бъде на мястото на люлката, която аз искам да махна и ще видя къде ще я забутам  newsm78 леглото е бяло. вчера взехме и комплект за него - чаршафи, онова нещо, което го обикаля и одеялце, като го доизкусуря пак ще снимам   Crazy
онова синьото, което стърчи от люлката е висящата музикална играчка за леглото, да не се чудите  Laughing







# 57
  • Мнения: 1 800
Аз пък четох, че не трябва да са ярки цветовете. Бебето основно спи в стаята си и трябва да са меки , пастелни тонове за успокояване Thinking

Май всякакви теории има....

# 58
# 59
# 60
# 61
  • Мнения: 3 034
ти хубаво ни пускаш картинки, но все се чудя каква ти е идеята/коментара?  newsm78 малко се обезсмисля така комуникацията, поне според мен  Peace

# 62
  • Мнения: 1 173
ти хубаво ни пускаш картинки, но все се чудя каква ти е идеята/коментара?  newsm78 малко се обезсмисля така комуникацията, поне според мен  Peace
Според мен самото име на темата предполага да се пускат картинки без коментар,но ако не е достатъчно...
Във всяка една снимка,която качвам ми харесва по нещо,било то малко или много, смятам че всеки може да си "набави" цветна идейка и без да обяснявам какво точно на мен ми харесва. Някой път ми харесва съчетанието на цветовете,в други разположението на мебелите,в други картинка на стената...


това вашата детска стая ли е? не искам да те обиждам, но е ужасно  Sick
Конкретно този интериор ми носи някакво спокойствие,представям си как седя на това кресло и кърмя...

# 63
  • Мнения: 3 034
а, не, аз просто си питам, защото това не е единствената тема, в която само пускаш картинки, пък ето че си имала и коментар в отговор на коментар на момичетата преди това  newsm78 какъвто и акцент да сложиш, все ще е от полза някому, иначе картинки има много в нета и достъпни при това  Peace

# 64
  • Мнения: 1 173
а, не, аз просто си питам, защото това не е единствената тема, в която само пускаш картинки, пък ето че си имала и коментар в отговор на коментар на момичетата преди това  newsm78 какъвто и акцент да сложиш, все ще е от полза някому, иначе картинки има много в нета и достъпни при това  Peace
На мен ми предстои да правя дизайн на цяла къща,особенно се вълнувам от дизайна на детската,която ще е съчетана с бебешката стая и постоянно се ровя в интернет за картинки от които мога да копна идеи. Но естественно  - покрай децата нямам време, за това за мен е удачно да има една такава тема,в която всеки да споделя идеи във вид на картинки и ние само да черпим и да усмисляме -можем или не можем да го направим...
 Когато не пускам коментар за дадена картинка - смятам,че тя не изисква такъв...
Аз много обичам  да разглеждам разни картинки  интериорни за мен не е нужно някой да ми прави коментар...просто не всички търсим навсякъде,някой може да покаже снимка,която аз не съм намерила и ако не пусне коментар към нея,не е проблем за мен...
 Просто може една малка снимка да промени цялата ми идея за целият интериор на къщата,никога не се знае...

Общи условия

Активация на акаунт