Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

здравейте, моят дребосък е вече на 6 месеца и още се буди всяка нощ за да яде и като казвам се буди това означава че след яденето следва игра за около два часа. Направо не знам какво да правя вече. Има ли и други деца като моето или сме единствените. Моля дайте ми съвет как да го отуча поне от играта нощем то за яденето е ясно - щом е гладен ще яде ама поне да заспива след това
Цитирай

Преди известно време и аз бях отправила подобно питане във форума.Чаках доста време някой да ми даде акъл на готово,минаха месеци и Нейно Величество Неволята ме научи.Покажи на детето си, че ноща е нещо различно от деня.Не трябва да му обръщаш внимание и да му угаждаш във времето когато трябва да се спи.Остави го да си поплаче 5-6 мин. без да светваш осветлението и да ставаш.Ако плачът продължи повече,успокои го за2-3мин. НЕ го вади от легълце му!!!Остави го и си легни отново.Опитай пак!И така няколко поредни нощи.Бъди настоятелна  въпреки рева!За добро на детето е!
Цитирай

София

оф благодаря за съвета, пробвала съм и това но никога не съм успявала да издържа или аз или мъжа ми не издържаме и го вземаме при нас.Ще пробвам пак де дано този път издържим, а при вас колко време продължи това бодърстване? newsm78
Цитирай

И ние имахме същият проблем.Все си мислех,че като се нахрани и ще заспи,но уви.Така една седмица.После след като отказваше да суче вече го оставям в леглото и той там си заспиваше.Играеше си малко,мрънка и накрап заспи : Peace Успех!
Цитирай

Пропуснах,че много важно е детето да заспива само.ако заспива с някого то очаква на всяко пробуждане този някой да е до него  за това плаче.започни първо с дневния сън,а след това го приложи и през ноща!Така ще го отучиш и от нощното хранене.При нас продължи от 6м. до 9м.
,,като все чаках сама да се отучи,но разбрах,че ние сме тези,който трябва да дирижираме парада.
 newsm78
Цитирай

София

пу пу да не казвам голяма дума но тази нощ беше по нормална Peace
Оставихме го да си пореве сам на тъмно и чак когато започна да се дере от рев му дадохме да яде-пак на тъмно и след това той си заспа след около 15мин..Тази нощ ще пробвам да не му давам да яде пък ще видим пак ще ви информирам.Благодаря ви за съветите  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.