Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ноем. 2007, 13:05 ч.

Как се "хваща Светец" на детенце?

• 11 474
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте,мами!Искам да Ви попита дали знаете как се хваща Светец,когато детето е имало някакво страшно премеждие и всичко се е разминало на косъм?Както се  казва-Господ го пазеше!

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 17:16 от Mi6ana

# 1
  • София
Такова нещо за първи път чувам.  Shocked

# 2
  • пяната на дните
Когато бях малка почти умрях. Когато се оправих и се прибрах в къщи от болницата, баба ми омеси питка. На питката сложи три свщички и ме накара да си избера една. Била ги е нарекла на различни светци. Избрах си. На деня на избрания светия просто паля свещ в църквата (понякога забравям). Мисля, че горе - долу за това питаш.

# 3
  • Pyce
Аз знам,че курбан се прави всяка година на датата.
Това със свещичките не бях го чувала,но ми харесва.

# 4
  • Старата столица
И аз чувам за първи път за такова нещо.
Но това,което ти е обяснила verte ми звучи най-достоверно (ако въобще може да се говори за достоверност в суеверията)  Peace

# 5
  • София
Можеш да хванеш пеперуда, вирус, тен... ама хващането на светец е някакво суеверно безумие!
По-добре пробвай с червен конец.  Mr. Green

# 6
И аз не съм чувала за "хващане на Светец" Rolling Eyes
Знам че в такива ситуации се прави курбан за здраве. И това е всяка година на една и съща дата...ходи се на църква, може и да помолиш попа да пее молитва за здраве.

# 7
  • Somewhere in space
И аз не съм чувала за "хващане на Светец" Rolling Eyes
Знам че в такива ситуации се прави курбан за здраве. И това е всяка година на една и съща дата...ходи се на църква, може и да помолиш попа да пее молитва за здраве.

Не бях чувала подобен израз "хващане на светец".Доколкото аз знам, се прави курбан за здраве  на най-близкия до датата на премеждието църковен празник на светец.Преди доста години аз самата имах сериозни здравословни проблеми, наложи се операция.Датата беше 19.10, а курбана моите родители го направиха на 26.10, на Димитровден.

# 8
  • Между гори и планини
Залагаш капан, слагаш примка и от време на време поглеждаш какво се е хванало  Mr. Green

# 9
  • София
Залагаш капан, слагаш примка и от време на време поглеждаш какво се е хванало  Mr. Green

яко...Wink

# 10
  • София
Много умно!Моля,нека само мамите, които знаят нещо по въпроса да отоварят.Не ми е до шеги и тъпи коментари!

# 11
  • София
подщи съм сигурна че когато се случи нещо лошо и се размине се дава курбан за здраве всяка година на една и съща дата но не знам дали на тази дата на която е станало,дано съм била полезна

# 12
........омеси питка. На питката сложи три свщички и ме накара да си избера една. Била ги е нарекла на различни светци. Избрах си. На деня на избрания светия просто паля свещ в църквата (понякога забравям). Мисля, че горе - долу за това питаш.
И аз мисля така. Hug

# 13
  • София
Можеш да хванеш пеперуда, вирус, тен... ама хващането на светец е някакво суеверно безумие!
По-добре пробвай с червен конец.  Mr. Green

hahaha Ееее не.Убихте ме. Може би си го избираш ти знам ли....
П.с. А не е ли светецът този в която църква е кръстено детето.... newsm78?

# 14
  • в Надежда-та
Аз знам,че курбан се прави всяка година на датата.
Това със свещичките не бях го чувала,но ми харесва.
Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт