Недостатъчна кърма

  • 1 529
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Ей, хора, Катето от сутринта не иска да спи. Суче, суче, заспи. Сложа я в леглото - реееев. Айде пак на цицата... Цяла сутрин сме така. Притесних се че не и стига кърмата. Реших да дръпна с помпата след като е сукала. Излиза. Изцедих 20-на грама, че тя мойта помпа е ръчна и ме мързи повече, ама излиза кърма. Има ли вариант в тоя случай да не и стига яденето?

Успокойте ме, плийз!!!!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Няма начин да не и стига кърмата - още повече че си успяла и да изцедиш с помпа. Кърми я колкото поиска - не се притеснявай, че храната и е малко. Гърдата дава спокойствие и сигурност и бебето може това да търси, а не храна. Нормално е да пищи - в този период ви тормозят колики. Гушкай бебка и и предлагай да суче - няма опасност да преяде.

# 2
  • Мнения: 9 467
Няма начин да не и стига кърмата - още повече че си успяла и да изцедиш с помпа. Кърми я колкото поиска - не се притеснявай, че храната и е малко. Гърдата дава спокойствие и сигурност и бебето може това да търси, а не храна. Нормално е да пищи - в този период ви тормозят колики. Гушкай бебка и и предлагай да суче - няма опасност да преяде.

Абсолютно на същото мнение съм! Само ако са колики, внимавай какво хапваш ти, за да не се обострят съвсем...ще е тормоз за всички плачещата бебка.
Другото което можеш да направиш е да изцедиш малко от т.нар. "предно мляко"-което е по-рядко, и да суче "задното" т.е.по-гъстото за да разбереш дали плаче от глад Wink

# 3
  • Мнения: 274
Мерси за успокоението!!! Само не разбрах това с предното и задното мляко. MTV обясни, моля!

# 4
  • Мнения: 9 467
"Кърмата си мени състава (и респективно - вида и консистенцията) в протежение на деня, както и от ден на ден.
Нормално е първото, т.нар. предно (начално) мляко да е по-рядко, по-воднисто. То служи за утоляване на жаждата на детето и може да е повече по обем (от следващото).
Следва с лек преход задното (крайно) мляко е по-гъсто, по-огато на мазнини; то служи за покриване на хранителните нужди на детето.
Някои пъти разликата между предно и задно мляко е доста видима - първото е воднисто, прозрачно; друг път разликата почти или никак не се забелязва.
При всички положения, ако детето наддава добре, ако пишка и ака добре, ако е весело и жизнено и покрива нормите за възрастта си, кърмата явно задоволява нуждите му и не бива да те притеснява външният й вид, който може да се отличава през деня и от ден на ден, а също и да се различава значително от вида на кърмата на други майки. Това е без значение, защото млякото на всяка майка е съобразено с нуждите на собственото й бебе.  "

А ето тук има всичко за кърменето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 5
  • Мнения: 274
MTV акаме и пишкаме нормално, ама хич не сме доволни, само ревем, цял ден. В понеделник ще отида при педката да я теглим. Дано до тогава не умре от глад (((

# 6
  • Мнения: 9 467
Сигурна ли си че не е от колики...има ли определени часове в които плаче, какво я успокоява?
Вълшебно средство е пускането на чешмата-пробвай Wink

# 7
  • Мнения: 274
Колики има вече две седмици и повече. Но вчера и днес по цял ден не спи. Снощи заспа към 12, през нощта един път се събуди за ядене, и от 9 сутринта до сега пак не е спала. Само се унася и след малко пак се буди.

# 8
  • Мнения: 9 467
Като е гушната в теб как е-по-спокойна ли? В смисъл ако нещо я боли -пак ще плаче и няма да заспи, но пък ако иска да те усеща-взимай я при себе си-не се притеснявай, няма опастност да я "свикнеш на ръце" в тази ранна възраст...малките човечета до този момент са били в корема на мама, и сега търсят именно тази близост, това ги и успокоява..
".....Бебето би могло да плаче, защото се чувства самотно. Бебетета изпитват чувство на самота също като възрастните. Когато ние се усещаме самотни, нищо не ни пречи да поканим някой да изпие едно кафе с нас или поне да вдигнем телефона и да поговорим с някого. А бебето разполага само с плача си. Когато плаче, то би могло да ни казва: „Чувствам се самотно и искам да се притисна до меко и топло тяло. Имам нужда да ме успокоят и да ми попеят. Тогава ще ми е по-добре."
Но чувството за самота е само една от причините за бебешкия плач. Случва се и изобщо да не разберем защо детето ни плаче. Или да.сме неспособни да го утешим. Даваме му да яде, галим го, пеем му. Нищо не помага. Тогава най-вероятно става дума за болки в стомахчето или чревни колики, тъй като храносмилателната система на бебето още не е урегулирана. Понякога болката стихва, ако леко масажираме коремчето му или му дадем да пие хладка вода. Друг път и това не върши работа. И все пак прегърнете бебето, ще се поуспокои, дори да има колики.
Съществува и още един вид плач. Това са воплите, които надава бебето, за да сигнализира, че е уморено и скоро ще заспи. Майката бързо се научава да ги разпознава и знае, че няма защо да се тревожи - след няколко минути бебето иде е потънало в сън. Но и в този случай става дума за адресирано до нас послание. Психологическото състояние на бебето ще е едно, ако пренебрегнете плача му, и съвсем друго, ако му обърнете внимание и се опитате да отгатнете кое го прави толкова нещастно....."
Цитат от "Изкуството да бъдеш родител" на Фицхю Додсън-горещо ч препоръчвам! Hug

# 9
  • Мнения: 274
Пак се изака, докато и давах да суче. Само като суче, млъква. Смених памперса, държах я на ръце, бутах шише, биберон - не и не. Накрая я оставих в леглото, рева още 5 мин и сега спи (пу-пу) Може би е била изморена newsm78

# 10
  • Мнения: 1 328
Гушкай много, гали я по кормечето - и на мен на колики ми приличат. Има едно мехлемче Бейбинос - при нас много помагаше. Също и със сешоар да се затопля от разстояние коремчето.
И аз съм фен на Ф. Додсън.
Лошото е, че идва време, когато няма да иска да се гушка, а ти ще искаш.. Така че сега ти е паднало Simple Smile
А и щом казваш, че не е спала цял ден явно е преуморена миличката..
хайде, дано спите спокойно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт