С какво играе Вашето дете ?

  • 2 534
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, имам монченце на 1.5 г. , което рядко се заиграва само ... предпочита компанията на някой друг до него пред играчките ...
Всъщност играе само с две играчи, които са еднопитни - различни формички, който се пъхат в съответни дупчици ... сигурно ги знаете ...
и гледа малко от телетъбис.

Живея в град в който детските магазини са ужасно скучни, а това дето гледам в нет-а като идеи за игри и играчки са прекалено скъпи ...

С какво се занимават/ха децата ви когато са били на 1.5 г. , а да не говорим , че зимата дойде и си седим повечето време вкъщи ...

Мерси за споделеното мнение

# 1
  • Мнения: 24 467
Ами нормално е бебето да предпочита на тази възраст компанията на живия човек, тъй като е малко и не може да играе дълго време само. Нормално е вниманието му да не може да се задържа дълго време на определено място.
Нашето момченце играе на подвижни игри- гоненица, криене на предмет и намирането му, замеряме се с  пластмасови кубчета, обича много да разглеждаме книжки с картинки и да си обясняваме кое нещо какво е и ако е живо- как "казва". Обича освен споменатите от теб играчки /и при нас са много котирани- имаме такава патица и такава кутия с дупки в  различни форми и цветове/ да играе с колички и топки- подаваме си ги един към друг. Имаме и едни топки- 10 броя половинки с различна форма и цвят, които две по две могат да се сглобяват и да правят топка, а ако се подредят една върху друга, започвайки от най- голямата до най- малката образуват кула, на чийто връх е предвидено да се постави пластмасова топка с нарисувано личице. Тези топки много обича именно да събира, търкаля и разглобява. Обича много и матрьошките- също ги сглобява, нарежда, разглобява, обича да играе и с една кукла- нивеляшка /сигурно се сещаш- от тези, с тежест в тялото, като я обърнеш си застава винаги после винаги в първоначалната позиция/. Обича и Лего /дупло/- за сега разглобява сглобеното от нас и се замеряме с частите. Обича да му се прожектират филмчета с онези, старите апарати и детските филми от едно време, дето четеш под картинката текста.

# 2
  • Мнения: 8 999
На тази възраст моите деца предпочитаха предмети от дома, отколкото играчки. Разни тигани, черпаци, металните чашки за крем карамел, възглавници, свещници...., абе каквото се сетиш, стига да не е чупливо или остро.

# 3
  • Мнения: 63
Judy, мерси за изчерпателното описание ... ще потърся такава игра с 10-те топки ... тя има ли си име или поне фирмата да ми кажеш ... и това с матрошките съм си мислела, но не мога да намеря ...

  bouquet

# 4
  • Мнения: 24 467
Ще видя, но мисля, че играта с топките беше май на Чико, кутията не съм запазила, тъй като я купихме още през март, когато сина беше на 10 месеца. Матрьошките си поръчахме на дядо, когато ходи командировка в Украйна, от там и невеляшката. Може, обаче, такива неща да има и у нас.
Има също така пумпали. Дете на година и половина обича вече да драска. За да не ти цапа къщата и да не маже себе си можеш да му вземеш магнитна дъска- пише със специален магнитен молив и се трие много лесно. Има различни размери, ние взехме най- големия, който имаше в нашия магазин, да има повече поле на действие. По тези дъски има магнитни фигурки, които е добре да се скрият, докато бебето не порасне още малко, за да не ги налапа.
За тези деца са и ринговете /пластмасови/, които се нанизват на пръчка- има на Чико, но има и по- евтини китайски варианти. Шарени са, по тях могат да се учат и цветовете.
Когато големият ми син беше 3 годишен взехме такава и на тази дъска се научи основно да познава буквите, а по- късно и да пише.

# 5
  • Мнения: 98
    Ще има доста да чакаш докато почне сам да си играе- има няма още толкова. Само търпение.
   Моя е на 2год и 8 месеца и още ми се държи за полата и ходи след мен по стаите. От скоро започна да се заиграва . Сигурно ние сме си виновни, че така си ги учим.
     Давала съм му вестници да къса и шумка с тях и му беше забавно.
 

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
На тази възраст моите деца предпочитаха предмети от дома, отколкото играчки. Разни тигани, черпаци, металните чашки за крем карамел, възглавници, свещници...., абе каквото се сетиш, стига да не е чупливо или остро.

Това щях да напиша и аз. Алекс играеше с предимно пласмасови купи, тавички и т.н. Давала съм и списания да къса , все едно готви, но и тя на тази възраст препочиташе да играе с мен, което е съвсем нормално.
Ако нямаш пари за скъпи играчки, които ще ти осигурят максимум 1 свободен час, по- добре измисли някакви подръчни и безопасни занимавки.
Давах й лъжици да тропа, но трябват здрави нерви  Mr. Green и още все такъв тип занимавки - сяда на земата и вадим кухненските съоръжения... Laughing

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
"Чете "списания,"кърми" си куклите,"рисува" към други играчки не проявява интерес-на 1.6 месеца е Peace

# 8
  • Мнения: 9 467
Ако можеш да си позволиш пясъчник в хола-ще уцелиш десятката! Peace
Нашият мн си играеше с гумени топчета /големи-не може да ги лапне...по улиците се продаваха от автомати по 1лев/, значи към 20 бяхме взели и 2 кофички за пясък...то не бе местене от едната в другата..носене из къщи...
Също да бута дестка количка за кукла, и се заиграваше със детските сервизи. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
С коли.Откакто стана на годинка,започна да носи навсякъде колички,да ги реди,да ги бута и хвърля Laughing
Другото,с което си играеше тогава,а и сега,са разглобяеми играчки-има камион,влак,багер,самолет,с големи пластамсови части и с отверки и ключове към тях.

# 10
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син на 1.5 г. играеше с вестници Rolling Eyesобожаваше да ги къса на лентички и да си ги събира в торбичка съвсем обикновенна наелонова торбичка).Има много играчки и музикални и шарени и говорещи (майката на приятеля ми изпраща много, ние не бихме могли да си позволим, толкова скъпи играчки), обаче грам внимание не им обръщаше.Вестниците му бяха любимо занимание.Обичаше също да си играе с няколко малки колички.Общо взето това...
Сега в момента се е зарибил с камион.Играе си с един камион,дърпа го, бута го,слага си разни неща да си вози на него...И балони.Обича да играе с балони.Ако трябва да направя сметка в пари, на нещата на които се радва и си играе с тях, това са не повече от ... 15 - 20лв.Всичко друго просто си стои...

# 11
  • Мнения: 4 668
На вашата възраст моят син най - много се занимаваше с книжките си с животни  Peace
Имаме безобразно много играчки  Confused / това не го казвам с гордост , а напротив ... / , но въпреки всичко го забелязвам , че и сега играе с много ограничени неща - един багер , една ферма с животни и разбира се с флумастерите ...

Детенцето ти е малко да се заиграва само , а многото играчки в никакъв случай няма да доведат до подобен ефект . При нас забелязвам , че понякога се чуди кое да вземе в тази джунгла ... и въпреки това пак си поръча багер на дядо Коледа  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 819
Ако нямаш пари за скъпи играчки, които ще ти осигурят максимум 1 свободен час, по- добре измисли някакви подръчни и безопасни занимавки.
Давах й лъжици да тропа, но трябват здрави нерви  Mr. Green и още все такъв тип занимавки - сяда на земата и вадим кухненските съоръжения... Laughing

Съгласна съм с всичко написано, но не мисля, че СКЪПИТЕ играчки ще заинтригуват бебе на година и половина, виж, покъщнината е къде-къде по-интересна Laughing Мойта маймуна на тази вързаст още не можеше да ходи човешки, ама непрекъснато ме дебнеше да почна да чистя и гепваше мопа да мие и тя, голяма игра беше Joy И изобщо, май в този период колкото по-шумно - толкова по-добре, поне при нас беше така ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 299
Играеше с всичко друго, но не и с играчки. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 555
Радинка също играе основно с кухненски съдове, обича и много да простира разни дребни неща, където намери за добре, ако са влажни е голям кеф, може доста време да си ги размотава и да се занимава. Също обича да пресипва разни дребни неща от един съд в друг като използва лъжица, чете списания и книги, свири на пианото ми.

Общи условия

Активация на акаунт