Защо сменяме Аптамил 1 с Аптамил 2?

  • 6 843
  • 17
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Дени утре става на 4 месеца и трябва да сменим млякото с Аптамил 2. Доскоро мислех, че то е частично адаптирано и ми се струваше логично. Скоро обаче видях, че не е и се питам каква е разликата му с Аптамил 1? Докога се пие Аптамил 2? И защо е необходима смяната?
Благодаря ви предварително.Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 613
До колкото знам съдържанието на желязо е в повече от колкото при Аптамил 1. Имаше и други съставки и витамини, които бяха в по-голямо количество, но сега забравих кои са  Embarassed
В Англия Аптамил 2 се почва след 6-ти месец. Нашето педи ни каза, че няма проблем да караме с Аптамил 1 и до годинката  Rolling Eyes  Но аз мисля след 6-тия месец да мина на 2.

# 2
  • Мнения: 5 241
Аптамил 1 се дава до 4 месец  Arrow  Аптамил 2 до 8 месец  Arrow Аптамил 3 след това до момента в който детето само откаже да пие мляко  Simple Smile Така е и с Милумила,но не е задължително  Simple Smile
Аптамил 2 и 3 се води частично адптирано.Аз се чудя обаче каква е разликата между 2-та и 3-та  Thinking Аз давам Милумил 3 вече,но нали са на една фирма така че Wink

# 3
  • Мнения: 21
aptamil 2 naistina se vavejda sled 4-tiq mesec,toj prosto e po nisko kalori4en .sastavkite sa po4ti ednakvi s 1-cata.

# 4
  • Мнения: 255
Цитат
Доскоро мислех, че то е частично адаптирано и ми се струваше логично. Скоро обаче видях, че не е и се питам каква е разликата му с Аптамил 1? Докога се пие Аптамил 2? И защо е необходима смяната?
Цитат


И аз така се чудех като теб и като питах все различни неща ми отговаряха, затова реших въпроса лесно - почнахме го едва вчера Wink

# 5
  • Мнения: 255
Ей, забравила съм да цитирам, а и се водя ентусиаст, така че сигурно ме разбирате Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
В Аптамил 2 белтъчното съдържание също е променено, според мен това е и основната разлика, която бебешкия организъм би усетил. Когато започнах да дохранвам дадох първо Аптамил 1, въпреки, че бебка беше на по-преклонна възраст от 4 месеца. Когато видях, че няма реакция купих Аптамил 2, реално ползвах 2 кутии от Аптамил 1 и после минахме на двойката.

# 7
  • Мнения: 1 391
давам на беба аптамил2, но вече стана на 8месеца, а имам втората опаковка от аптамил 2...
мога ли да я давам в 8ми месец? или трябва да минаваме на аптамил 3? чудя се?

да не лишавам дятето от нещо?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Колибри, нали кърмиш? Аптамила сигурно го слагаш само из пюретата, та не би трябвало да е никакъв проблем според мен.

# 9
  • Мнения: 5 241
Цитат на: Collibri
давам на беба аптамил2, но вече стана на 8месеца, а имам втората опаковка от аптамил 2...
мога ли да я давам в 8ми месец? или трябва да минаваме на аптамил 3? чудя се?

да не лишавам дятето от нещо?


Можеш разбира се,като свърши купи 3-та  Simple Smile Аз така направих с 1-та имах цяла кутия Милумил (т.е.два пакета) като свършиха купих 2-та. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 391
ами кърмя, кърмя.... ама напоследък кърмицата стана кът.... не й стига... ревеееее.... та се налага да давам добавка - нещо като 50/50 я караме сега.... давам и сутрин, и вечер по 60-90мл добавка след кърменето.... Само нощем явно стига, когато се събуди, цока от мене и не реве после.... мдааа...
а вече обедното кърмене май почва да става изчезващ вид - явно вече й е по-интересно другото ядене, щото рядко иска цица, направо иска пюре....
Е па порасна детето.... вече слагам адаптирано в пюрето

Я да ви питам сега, като слагате адаптирано мляко в пюрето /аз го разреждам с вода, каквато е там дозата и тогава в пюрето/... та значи после давате ли допълнително нещо за пиене - течност някаква?! или направо кашата следобяд...

Мойта кукла още не ще вода, само веднъж навън ми пи вода... Сок също понякога не иска... най -си обича млекце, но пак в определени моменти...
Чудя се кога какво да й предлагам за пиене?

# 11
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Collibri
Я да ви питам сега, като слагате адаптирано мляко в пюрето /аз го разреждам с вода, каквато е там дозата и тогава в пюрето/... та значи после давате ли допълнително нещо за пиене - течност някаква?! или направо кашата следобяд...

Мойта кукла още не ще вода, само веднъж навън ми пи вода... Сок също понякога не иска... най -си обича млекце, но пак в определени моменти...
Чудя се кога какво да й предлагам за пиене?


Collibri, мога да ти кажа как е при нас. Слагам адаптирано мляко в "кашата" след обяд, но то не е точно каша - плодове(ябълка и банан) + 2 м.л. адаптирано мляко +преварена вода ...понякога добавям и каша (1с.л.) - всичко заедно пасирам. В пюрето на обяд не добавям мляко, защото домашните пюрета, девойката не ги иска, а в готовите (на Ганчев) има мляко (е, сухо, ама ...) После винаги давам чай на Хип. Пие огромни количества чай. Вода не иска и затова давам чай, но много разреден (с надеждата постепенно да мине на вода) Сок въобще не давам - явно й е много е сладък и ако все пак й дам пие съвсем малко.
По въпроса за Аптамила. До колкото знам Аптамил 2  не е частично адаптирано мляко. Аз също още не съм дала Аптамил 3. Изчаквам да навърши 9м. Не знам дали е правилно  Thinking

# 12
  • Мнения: 5 241
Аз слагах в пюретата директно 1-2 м.л. адаптирано мляко,не съм го разреждала. Simple Smile Но в един момент спрях или поточно слагах в такива пюрета които имаха отвратителен вкус(поне според мен) Wink

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аптамил2 не е частично адаптирано,ами си е напълно адаптирано Sign Exclamation
Аптамил 3 е частично !

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Днес сравних опаковките на Аптамил 1 и 2. Разликата е, че наистина белтъчното съдържание и маслеността на двойката са малко по-високи. Енергийната стойност също.
Пак от днес минахме на Милумил 2, защото мойта бебка не можа да преглътне вкуса на Аптамила след кърмата. Храненето се беше превърнало в кошмар, а на мен ми трябваше известно време докато се светна, че проблема не е, че не иска да яде, а че не и харесва вкуса. Вчера случайно открих това. След като цял ден буташе шишето с формула си видя шишето с вода и зацока жадно и гладно от него. Цял ден пробвах с размяна на шишетата с вода и формула и накрая се убедих, че не понася вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт