Много разхвърля.

  • 4 100
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Мъжът ми. Много. Има дискове, хартии, багаж и каквото се сетите из цялата къща.
Аз обичам да ми е подредено ( не много, но поне да ми е приятно), на ден ми отнема поне час сутрин да оправя, след което на 10тата минута се започва отново - тук листче, там брошурка, тук химикалчица, там сто диска...Ще се гръмна.
Току пристигне поръчка с канцеларски материали примерно и тя се тросва на средата на хола и така може да стои с дни!
На всичкото отгоре масата за хранене също е натрупана с неща, които му трябвали.
Може ли да се вечеря побутвайки бумагите , за да се отвори място за чините!
Не знам какво да правя. Говорила съм сто пъти. Специални покупки от ИКЕА, да е хубаво, да е функционално да не ме дразни,  барем се подреди малко! Разделители, чекмедженца и каквото се сетите организатори. Ефектът е никакъв. Всичко е на купчинки из цялата къща, никаква организация. На всичкото отгоре той има и офис в къщи, в който аз отказвам да вляза. Просто ми става лошо, вярвайте ми. Влизам само да пусна прахосмукачка и това е. Нищо не пипам, нищо не бутам.
Коледа идва. Искам да ми е красиво, подредено. Свободното ми време намалява. Аз не мога да разтребвам непрекъснато. Опитвала съм да оставям така да се сети - нищо подобно! 2 пръста прах ще събира, но няма да го прибере.
Обяснявах, говорих, молих - никакъв ефект. Та той дори на велоергометъра слага някакви глупости, вади нещо от чекмедже и го оставя отворено... Какво ли не.
Кажете какво да правя - слугиня ли да назначаваме да му ходи по г..за, да крещя ли, да се примирявам ли...  как да свикна с тоя хаос!

 

# 1
  • Мнения: 1 329
Пий едно голямо мартини,пусни си хубава музика и не се ядосвай за глупости, ще ти мине.  bouquet

Сега сериозно...Това са бели кахъри, ако наистина не можеш да го накараш да прибира, наемете жена която да помага в рачистването. Има и вариант да оставиш къщата да се заринете до горе и да го накараш един ден да си остане в къщи и да прибирате заедно, катго него ще го накараш да  разтребва повече от тебе.

# 2
  • Мнения: 738
Аз бях много разхвърляна, но се поправих, когато преди години баща ми ми събра всички "боклуци" и ги изхвърли Mr. Green От тогава съм що годе подредена, но приятелят ми е направо педант Rolling Eyes...което мен ме дразни...
Така че съвет мога да дам единствено да изхвърлиш всичко...или поне да го скриеш...да го жегнеш, да почне да си прибира сам, а не да се чуди кое къде е. Но в крайна сметка се съмнявам, че ще се промени Rolling Eyes
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 581
Пробвала ли си да му скриеш разхвърляните неща?Като пита къде са му казваш, че не знаеш. Аз честно казано бих хвърляла.Всичко.Без да ме интересува колко са му важни вещите. Не знам, съчувствам ти, аз не бих изтърпяла, откачам ако е разхвърляно.
Друг вариант е да си наемете помощница и ти да не се тревожиш за тези неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Примири се, не можеш да го промениш.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Роди дете, още по-добре - деца. В един момент въобще ще спре да ти пука.

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Няма оправия. Аз съм такава.
На ден подреждам по един час, ядосвайки се на себе си, и после пак същото. Tired

# 7
  • Мнения: 6 167
Точно това направих  ( налях си едно)
Седя си на лаптопа и му гледам сеира из целия хол.
На мен ми е напълно ясно, че той едва ли ще се промени - характер ли е това , какво е... Думи нямам.
Ако прибера и подредя , създам ред той се сърди, че нищо не може да си намери. Ако му кажа да си подреди, ще подреди, но за 5 минути! Аз буквално му казвам " А сега 10 минути искам тази картинка ето така да стои".
Не знам. Знам, че са бели кахъри, но ме боли глава от тях.
Да не изпадам в детайли, как губи сред тия хартии какво ли не, вкл. пари и важни документи.
Тръгваме за чужбина, той паспорта не си знае къде е!
Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 HugАми, добре дошла в клуба!  Simple Smile
Аз се боря вече 13 години с подобно нещо. Не съм се преборила.
Може пък ти да успееш и да ми станеш пътеводна светлина. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 192
И аз съм същия - като мъжа ти.
А на всичкото отгоре съм и ужасно разсеян и често забравям.
Не се кахъри за глупости, ти ще посвикнеш, той ще стане една идея по подреден и резултата ще  е на лице.

# 10
  • Мнения: 4 300
Лени, подходът ти трябва да е индивидуален. Помисли си хубаво и може би ще го намериш.
Има някаква надежда, аз съм постигала успехи.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз съм доста педантична в това отношение, обичам да ми е подредено, чисто и уютно.
Това с детето е само извиненеие - имам 2 и къщата ми пак е подредена, защото така ги уча от малки. Виж с мъжа е друго, когато друга го е възпитавала, а после той сам си е градил навиците.
Моя мъж мятаШЕ чорапите си из цялата къща - ОК, това което не е в пеарлното, не пера.
Друг проблем ми бяха монетите - връщат му ресто, пълни джоба и като се прибере го изсипва където му дадне, маха колана на панталона, портфейла, носна кърпа и всичко от джобовете и го слагаШЕ по холовата секция. 10000000 пъти го молих да ги слага в коридора в/у портмантото.....останах си с говоренето. После му купих плетена кошничка и сега ги слага там, а монетите (още намирам докато чистя) ги изсипваме в един буркан. Изненадващо много пари от монети събирам и после си копувам подарък  Laughing
Ако можеш, вземи си жена да подрежда у вас.
При мен проблема е , че ми е неприятна мисълта, чужд човек да пипа и подрежда у нас.

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 844

Майка му е виновна  Twisted Evil Crossing Arms 

Точно  Mr. Green.
И моят е същия и си мисля, че е ген.
Сега да не помислите, че ми е лоша свекървата, напротив много е добра,
но пусто доста разпиляна,
е мъжът ми е същият.

И няма оправия, вече 18-та година се мъча да променя нещо,
моля, викам, настоявам, карам се и все тази.
Ако оправи ще е кратко, после пак започва.

И верно с годините започнах по -малко да се дразня,
или само преди цикъл като ме хване нервата
и започвам да правя забележки.

В момента се издирват едни лайсни, ако някой ги е срещал да свирка,
не помни къде са оставени и не ги намира  Mr. Green.

# 13
  • Мнения: 1 193
Ле-ле и у нас е същата лудница, че на всичко отгоре и голямата ми дъщеря е същия образ. Стаята и е една голям кош  Mr. Green Вече взе да не ми пука колко е разхвърляно  Grinning

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 844
... на всичко отгоре и голямата ми дъщеря е същия образ. Стаята и е една голям кош  Mr. Green ....

О, аз за голямата ми дъщеря забравих да спомена  Mr. Green
и тя е същата.
На 16г. е и не успях да се справя с изграждането  на тези навици да си прибира и подрежда.
Вече изцяло сама си чисти  в стаята, е гардероба  е вечно разхвърлян,
 а бюрото винаги натрупано с разни джунджурии.

Дано малката прилича на мен, но да не казвам голяма дума, засега показва повече наклонности към подредба  Grinning.
Та затова вече си мисля, че е генетично заложено  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт