Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Кажете как давахте пюрето при захранване между или по време на хранене?Чудя се дали ако го давам между храненията няма да привикне на по малки интервали за млякото!  newsm78
« Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 13:43 от Vivi »
Цитирай

UK, Harlow/София

Ако общото количество което трябва да яде детето ти например е 100 мл., даваш около 20 гр. пюре+ 80мл. мляко.Давах по няколко лъжици пюре и след това му давах отделно да си изпие млякото.Няма защо  да го даваш между хранениятя.
Цитирай

София

За какво пюре става дума-плодово или зеленчуково?
Със зеленчуковото се замества хранене-обикновено обедното. Когато започнеш захранването, първия ден даваш 1-2 лъжички пюре и дохранваш с мляко, на следващия ден увеличаваш с още 1-2 лъжички и дохранваш с мляко, на следващия-пак така и постепенно когато се стига до цяло бурканче пюре, когато може да спреш дохравнатето.
(Аз давах млечно-зеленчукови пюрета, така че моето ее заедно със зеленчука приемаше и мляко.)

Плодовото пюре не замества хранене. Него може да го даваш между храненията-па се въвежда постепенно.

Аз бих ти препоръчала да започнеш захранването със зеленчуково.
Цитирай

Ами аз вече почнах със плодово-круша по лъжичка,2,3 и тн. SmileДавах го и по двата начина.Между храненията бебо си удължи паузата със половин час което ме зарадва защото той все е а гладен пие по 150мл. ам през 3.30 часа.А когато му го дадох със млякото(първо пюре после мляко)повърна доста млекце ThinkingТа май в нашия случай ще е по добре между пък ще видим после...
Цитирай

UK, Harlow/София

Плодовото пюре не служи за засищане, ами за разнообразие в храната на бебето.Това го зная от нашата педиатърка.Тъй, че то наистина се дава между храненията.
Цитирай

Плодовото пюре давах между храненията.А зеленчуково по време на хранене.
Цитирай

Far away from here...

И аз правех като Биляна - зеленчуковото преди хранене, като постепенно увеличавах количеството, а плодовото - между храненията.
Цитирай

София

Плодово съм давала между храненията или  понякога вместо каша следобед, като му сложа 2-3 лъжици АМ.
Зеленчуково давах на обяд и после дохранвах с мляко, докато не заместих хранене. Peace
Цитирай

София

Плодовото пюре не служи за засищане, ами за разнообразие в храната на бебето.Това го зная от нашата педиатърка.Тъй, че то наистина се дава между храненията.

Така е Smile
Цитирай

София

Плодово съм давала между храненията или  понякога вместо каша следобед, като му сложа 2-3 лъжици АМ.
Зеленчуково давах на обяд и после дохранвах с мляко, докато не заместих хранене. Peace
И аз постъпих по същия начин.
Цитирай

София

А мога ли да попитам как се смесва плодово пюре с ам newsm78 BlushИ по колко плодово пюре ,оже да се дава на ден най-много..
Цитирай

София

А мога ли да попитам как се смесва плодово пюре с ам newsm78 Blush
Плодовете се пасират, ако са някакви по-воднисти направо по време на пасирането добавям сухо АМ. АКо не са толкова воднисти плодове разтварям първо АМ в съвсем малко вода и ги смесвам. Купените плодови пюрета ги загрявам леко в МВ и след това добавям сухо АМ.
Цитирай

Бургас

За смесването-в 30 мл преварена вода слагах 1 мерителна лъжичка АМ и добавях към пюрето.Но ако пюрето е по-рядко директно сипвах АМ в него и разбърквам.
Цитирай

София

А на 80 гр, пюре колко ам може да се сложи  newsm78Както  с вода ли се изчислява newsm78Аз му давам иначе след всяко хранене по 2,3 ч.л. и понякога на обяд му смесвам 70 гр готово ам с 2 лъж. ам и 80 гр пюре! Много ли е?
Цитирай

София

Аз процедирах точно като Биляна. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора