За болничния преди раждане..

  • 5 982
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 163
Издадоха ми болничен с дата на термин 31.12.2007. Какво се случва с датата на следващия болничен в случай, че:
1/ ако родя преди датата на термина, следващия с каква дата ще е и за колко дни, като се има предвид, че неизползваните дни се прехвърлят/към 2-я или 3-я болничен?/
2/ ако пренося следващия с каква дата ще е и за колко дни.

# 1
  • Мнения: 2 068
Ако родиш преди датата на термина ти се издава болничен за раждане от даня в който си родила за 42 дни след това педиатъра дава болничен за остатъка до 135 ден
За преносване се издава болничен от гинеколога

# 2
  • Мнения: 3 695
1. Педиатъра на детето оправя разликата в болничните до необходимия брой дни.
2. АГ, който ти следи бремеността ти издава още един болничен за преносването.

# 3
  • Мнения: 175
И ако родиш по-рано предупреди счетоводителите си, че трябва когато ти подават болничния за раждане да предупредят за това и на гърба на болничния се описва до кога е бил предния болничен и колко дни по-рано си родила, защото моите не го бяха направили и ми забавиха с 2 месеца болничните.

# 4
  • Мнения: 188
Ако преносиш се издава болничен лист за дните, които си преносила и редовния за 45 дни болничен за раждане. След като изтече, педито на бебето издава пак за 45 дни, но си приспада дните на преносването.

# 5
  • Мнения: 417
А може ли да не се взима този болничен(45 дена преди раждане) или е задължителен?
Извинявам се на авторката на темата за отклонението.

# 6
  • Мнения: 1 986
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?

# 7
  • Мнения: 2 068
А може ли да не се взима този болничен(45 дена преди раждане) или е задължителен?
Извинявам се на авторката на темата за отклонението.
Мисля че е задължителен
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?
да

# 8
  • Мнения: 1 367
А какво става ако съм родила 45 дни преди термина, т.е. всичките 315 дни ползвам след раждането, така ли?
Да,при мен стана точно така.Синът ми се роди в първия ден от 45-те.Всичките се прехвърлиха към третия болничен,но задължително пак се издава болничен от гинеколога,който е следил бременността.Поне мен ме накараха да искам такъв болничен,за да ми издадат третия.

# 9
  • Мнения: 417
И какво ако нямам 6 месеца работа няма да получавам майчинство ли?На мен  ми се пада (по мой сметки за сега дано да не са верни),че болничния ако ми се издаде 45 дена преди раждане няма да ми достигнат три дни,за да станат 6 месеца работа.Нищо не разбирам с тези болнични.. Sad

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 258
nina84, и аз съм в подобно положение, от проучванията ми излиза, че изплащането на майчинство започва след навършване на 6 месеца трудов стаж. В твоя случай ще изгубиш парите си за 3 дена. При мен е по-лошо, изгарям с 1 месец и повече.

# 11
  • Мнения: 417
Това е много тъпо,освен ще помоля гинеколога да ми измести термина с три дена на пред и така ще станат точно 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 274
nina84, и аз съм в подобно положение, от проучванията ми излиза, че изплащането на майчинство започва след навършване на 6 месеца трудов стаж. В твоя случай ще изгубиш парите си за 3 дена. При мен е по-лошо, изгарям с 1 месец и повече.

попитай някой счетоводител,   дали   не е   възможно    да  те   заведат   на   работа фиктивно,  със   задна  дата, за  месец и  колкото   ти е   необходимо...после  да  те    уволнят. ще  си   внесеш   сама    осигуровката   за   дължимия   период   и това е...

# 13
  • Мнения: 1 367
Това е много тъпо,освен ще помоля гинеколога да ми измести термина с три дена на пред и така ще станат точно 6 месеца.
Ако реши да направи компромис,става.Моят термин ми го изместиха с цял месец заради заспалата счетоводителка във фирмата,където работя.Беше много комично,като отидох да раждам.Според документите детето ми се раждаше в средата на осмия месец,а то взе,че излезе почти три и половина кг,напълно оформено и доносено.Гледаха ме странно... hahaha

# 14
  • Мнения: 16
Steli76, не ти ли направиха проблем от НОИ затова. Че и при мен се очертава май нещо подобно и се притеснявам.

# 15
  • Мнения: 31
Здравейте, искам и аз да ви споделя за моя болничен не ми достигат 10-сет дни за да направя 6-ест месеца стаж. ще има ли проблем, ако докторът ми издаде болничния 10-сет дни по-късно.

# 16
  • Мнения: 417
Здравейте, искам и аз да ви споделя за моя болничен не ми достигат 10-сет дни за да направя 6-ест месеца стаж. ще има ли проблем, ако докторът ми издаде болничния 10-сет дни по-късно.

Ами така ще ти се измести май и датата на термина,защото те го издават този болничен 45 дена преди раждане.Ох, знам ли и аз вече толкова е объркано.А колко пари в същност е този болничен и кога си ги получаваш?

# 17
  • Мнения: 31
всъщност няма проблем дори ако този болничен не ми се плати. въпросът ми за майчинството, нали е необходим 6-сет месеца трудов стаж за получаване на майчинство. пък и дали ще има проблем, ако докторът ми напише термина с 10-сет дни по-късно. то и при истински термин има вероятност бебето да се роди по-рано нали. изобщо , не съм наясно с тези болнични

# 18
  • Мнения: 1 367
Steli76, не ти ли направиха проблем от НОИ затова. Че и при мен се очертава май нещо подобно и се притеснявам.
Не.Реално НОИ не ги интересува дали детето се е родило доносено или не. Те искат коректно попълнени болнични листи,за да започнат плащанията.Ако по някакви причини има забавяне,може на болничния лист да се пише,че късно си го потърсила.Поне ние така направихме с първия,който се издава от гинеколога. Моята гинеколожка ми беше казала,че тя няма за какво да ми издава болничен,тъй като аз не съм ползвала нито един ден преди раждането.На практика обаче се оказа,че трябва,но аз това го разбрах впоследствие,чак когато дойде време за издаване на третия болничен от педиатъра на детето или от джи пи-то.Та тогава гинеколожката ми издаде болничен лист,на който написа забележка,че късно съм си го потърсила.Реално тя няма зор да ме гони да ми издава болничен,нали?Така че номерът мина.Дано да съм ти помогнала.Успех и леко раждане!

# 19
  • Мнения: 4 406
Здравейте, искам и аз да ви споделя за моя болничен не ми достигат 10-сет дни за да направя 6-ест месеца стаж. ще има ли проблем, ако докторът ми издаде болничния 10-сет дни по-късно.

доколкото знам, плащане ще започне, когато имаш тези пълни 6 месеца. в твоя случай няма да ти платят 45 дни, а 35.
това, за което говориш, би могло да стане, но 10 дни е твърде дълъг срок...

# 20
  • Мнения: 247
Издадоха ми болничен с дата на термин 31.12.2007. Какво се случва с датата на следващия болничен в случай, че:
1/ ако родя преди датата на термина, следващия с каква дата ще е и за колко дни, като се има предвид, че неизползваните дни се прехвърлят/към 2-я или 3-я болничен?/
2/ ако пренося следващия с каква дата ще е и за колко дни.

хехехе весело изкарване на новата година hahaha baby_neutral

# 21
  • Мнения: 16
Здравейте, искам и аз да ви споделя за моя болничен не ми достигат 10-сет дни за да направя 6-ест месеца стаж. ще има ли проблем, ако докторът ми издаде болничния 10-сет дни по-късно.


Maria, ако нямаш шест месеца стаж преди болничния от 45 дни, няма да ти плащат болнични изобщо. Имаш право само на еднократна помощ за раждане на дете в размер на 200 лв. мисля и после в рамките на една година ще ти плащат от социалните по 100 лв. на месец. Така, че се разберете с гинеколога си, да ти издаде болничен с 10 дни по-късно.

# 22
  • София
  • Мнения: 672
И ако родиш по-рано предупреди счетоводителите си, че трябва когато ти подават болничния за раждане да предупредят за това и на гърба на болничния се описва до кога е бил предния болничен и колко дни по-рано си родила, защото моите не го бяха направили и ми забавиха с 2 месеца болничните.

Къде на гърба се описва това? Абе тия в НОИ са да ги  #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт