а нЕкой все пак кърпи ли?

  • 4 496
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 206
Има ли жени, които не умеят да шият? От форума научих, че някои не можели да готвят. Евала.
Странно ли ти е? Simple Smile
Нито мога да готвя, нито да шия, нито да кърпя.
И за ужас на много хора въобще не ме е срам. Мога много други неща.
В момента, в който реша, ще стана най-добрата готвачка и кърпачка, въобще домакиня. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5 462
Тцъъъ не мога нито да кроя нито да шия , еле пък да кърпя .Ако се наложи да се извършат някои от тези операции тъй сложни за мен се обръщам към мъжо .На него определено му се отдават .... Heart EyesОткликва без да мрънка .. . hahaha Joy Joy

# 32
  • Мнения: 2 161
Имам две шивачки,които много ми се радват.Подгъв да има разшит и аз им го нося.Малко цепнато да има-пак съм там.Майка ми много се възмущава,но като не ме е научила...А и нямам спомен тя да е велика шивачка.

# 33
  • Мнения: 1 077
Охооо,на колко много от тук пишещите,съпрузите ни трябва да събират пари за операция във Францияяяя  Mr. Green

просвети, молим, почему?  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 254
Мче как бре...само там правят интервенцията "вадене на ръце от г*за"  Mr. Green
 Май на всички дето се разписахме тук,са ни заврени отзад... кикик

# 35
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Охооо,на колко много от тук пишещите,съпрузите ни трябва да събират пари за операция във Францияяяя  Mr. Green

Викаш, да спирам с домакинството, докато е време, пък току-виж ме пратил във Франция? newsm78

# 36
  • Мнения: 1 080
Естествено и мъжа ми кърпи ,по-добре от мен ,научил се е в казармата .Иначе всичко е преразход ,ако чорапите са ни нови и парфюмът оригинален , дали екстрементите ще са ми различни или  ?

# 37
  • София
  • Мнения: 3 328
И мога, и го правя. Никакво неудобство не чувствам нито от това да го правя, нито да го напиша. Майка ми и баба ми ме научиха и на това, и на още доста неща в домакинството, преди да се приберат в другия свят, та сега си поможвам. Но не очаквам някой да ме фотографира, докато го правя, нито пък ще се подразня от похвално-хапливи постинги тук. Те биха дошли от неумеещи, които намират неумеенето за естествено.

# 38
  • Мнения: X
Пера, готвя,  шия,  рисувам, пея, свиря на акордеон,  плета ,и да разплитам мога, меся. Даже и прахосмукачката знам  за какво се използва.
И кърпя ако се налага, но без желание.

Франция ще  я гледам през макарон навит на молив.

# 39
  • Мнения: 2 161
Даже и прахосмукачката знам  за какво се използва.
А!Какво е това,бе?Едно,дето прави "бууууу",това ли е?

# 40
  • София
  • Мнения: 3 328
Не бъркайте малките деца с прахосмукачките, молим  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 516
Тина, ти си най- добрата приятелка на семейството ми. Не знаех за тази операция. Сега хем аз ще видя Франция, хем мъжът ми ще яде топла храна. Hug

# 42
  • Мнения: 3 447
нито пък ще се подразня от похвално-хапливи постинги тук. Те биха дошли от неумеещи, които намират неумеенето за естествено.

Ами не, не е това.

# 43
  • Мнения: 431
Има ли жени, които не умеят да шият? От форума научих, че някои не можели да готвят. Евала.
Странно ли ти е? Simple Smile
Нито мога да готвя, нито да шия, нито да кърпя.
И за ужас на много хора въобще не ме е срам. Мога много други неща.

Да, странно ми е. Все пак не става дума за бяла бродерия и за плетене на копривщенски дантели, а за шиене на копче или закърпване на чорап. Това навремето май дори и в училище се учеше в часовете по трудово.

Какво правите, ако ви падне копчето на любимата блуза/рокля? Изхвърляте я или я носите на шивач, след като ще отнеме към две минути да се поправи? А може би е по-добре да не надниквам в дебрите на висшето общество.

Не очаквам някоя жена да я е срам, нито ще я соча с пръст. Но хваленето с НЕумения ме озадачава, все по-често го срещам. Все едно такива елементарни неща са срамни или намалят нечия цена като човек. Една колежка ми се обясняваше разпалено - "Как, АЗ да готвя?! Абсурд!", все едно са я накарали да проституира. Огромно падение.

По темата - и кърпя, и шия, и дрехи преправям, имах си баба да ме учи. И добре, че я имаше, защото ми се наложи да се грижа за домакинство от десетгодишна. Да преда и да тъка не умея, но имам желание да се науча. Никое допълнително умение никога не ми е било във вреда. Напротив.

# 44
  • Мнения: 2 212
Аз не забелязах някой да се хвали с неумение. И аз не мога да готвя, да шия, да кърпя, да плета и изобщо почти нищо такова не мога...ама нито се хваля с това, нито пък ми е неудобно, че не мога. Не съм поискала, не съм се научила. Опира до желание, а не до можене.

Общи условия

Активация на акаунт