НОЕМВРИ вече отминава,а бебешката ни агитка с всеки ден се умножава

  • 9 768
  • 278
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 126
Да, това имам впредвид.Отваряш, примерно, албум Ноември2007 и гледаш всички бебовци вътре Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз съм ЗА. Много по-удобно е така  Simple Smile
Нека си останат тези от раждането и изписването (първи снимки), а от тук нататък ще си ги слагаме в месечно-отчетно албумче  Peace

А пък аз не трябваше да си хваля бебето...елате да видите от вчера до днес какви са ревове #Crazy

За глезенето, мисля, че още им е мноого рано за да го правят умишлено. Но така или иначе не трябва да се прекалява с гушкането и разнасянето. По-скоро за навик на майката...не толкова заради бебето. Само, докато се успокои и млъкне..после оставям, ако ревне много пак вдигам и така...такова мрънкане и проплакване не могат да ме накарат да го люлея на ръце Mr. Green
Педиатърката ми беше казала преди да оставям до 5мин да плаче, не повече.

# 62
  • Мнения: 37
За глезенето, мисля, че още им е мноого рано за да го правят умишлено. Но така или иначе не трябва да се прекалява с гушкането и разнасянето. По-скоро за навик на майката...не толкова заради бебето. Само, докато се успокои и млъкне..после оставям, ако ревне много пак вдигам и така...такова мрънкане и проплакване не могат да ме накарат да го люлея на ръце Mr. Green
Педиатърката ми беше казала преди да оставям до 5мин да плаче, не повече.
Лелееее, ми какви 5 мин, той по-малко от 10-15-20 мин не спира,минимума е това.Какво да правя,ами аз ако го взимам на 5 мин,той пак същите номера:(, РАзбира се,4е не го оставям да посинява от рев,галя го по корем4ето,говоря му,давам бибата,пускам игра4ките да се заслушва,ама не го взимам и после малко го оставям да попла4е!Страх ме е да не стигнем до херния,какво да правяяяяяя?на колко мин и какъв рев да го оставям????

# 63
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и аз съм за Simple Smile
кой чай за кърма е ефективен, милото ми купи един Лактогенно средство, ама гадничко на вкус  ooooh! пих един път засега

# 64
  • Мнения: 2 126
Galaхy,мое скромно мненеие е че си е до дете.Дали е гушкано ли не не етолкова важно.Просто самото детенце си е по ревливо.КАкто Диана казва май е рано за арзглеване,а и съм чела за това.НАпример моето голямо момиченце беше както сеа ти описваш твоя Ники,гушкахме си я недавахме много да плаче и все искаше на ръце.Сега с малката пак така-гушкаме сия,не я оставяме да реве,обаче детето си е по-различно.Не плаче за щяло и нещяло,просто е по-спокоен темперамент така да се каже.Не се притеснявай,гушкай си го и ще мине и тоя зор.
РАдвам се че одобрявате предложението ми.Ще изчакаме още няколко мнения и ще създадем общо албумче.

# 65
  • Мнения: 3 413
Ох,аз чак сега успявам да се включа,че станах късно,тати реши да ми направи "подарък"-сън от 8.30 до 11ч,макар,че какъв подарък-тя просто не ревеше тогава....нашия освен да приготви шишето друго не може да прави ooooh!ама мразя ги тия колики,а и аз като Галакси да се оплача,че то верно колики,ама докато не я взема на ръце няма спиране ooooh! ooooh! ooooh!и аз се чудя научих ли я на ръце или не..то верно си я боли,ама като я взема и мааалко се успокоява,без кръст останах вече ooooh! Tiredа наистина не помня кога съм спала поне 3ч без прекъсване.....кърма иначе сега имам досатъчно,ама нали рших да не и давам заради коликите и то с право,защото сега научавам,че от млякото ставало така,а аз прясно и кисело много обичамкой знае какво още не трябва да ям Crazy
на чакащите мами им съчувствам-ужасно е,ама защо тенеденцията да е преносваме май повечето newsm78 Спокойно момичета едва ли ще ви оставят повече от седмица да преносите(ако това е успокоение де,на мен и ден не ми се чкаше вече Mr. Green)
За албумчето съм съгласна Peace
ПростоАз,блазя ти,че намираш време и да четеш,аз януари най-късно трябва да съм тръгнала по изпити,как-не знам ooooh! Одеве оставихме малката за 1ч.на едната баба,ама я ме питайте свъртя ли ме докато напазаруваме и като знам,че реве,а как е пътувам като се налои не знам Confused

# 66
  • Мнения: 20
sladurka като прочетох как си се смяла на раждането си не ми се вярваше.Само аз ли не съм била с пълна упойка на секциото и усещах всичко без болката???
Това за прясното и киселото мляко истина ли е?Аз пия по една чаша прясно мляко и ям по една активия на ден.Дали е възможно от това да има повече колики.
Дес идеята с общото албумче ми се струва добра

# 67
  • Мнения: 8
Здравейте, мили сладурки!!! Честити бебенца на всички!!! Да ви бъдат живи, здрави, много засмяни и много умнички!!!   ura

Аз се включвам малко късничко, но все пак се включвам  Mr. Green На 24 октомври и ние се сдобихме с още едно съкровище - дъщеричка Рая - 3600г и 51см.

Още веднъж, да са ни живи и здрави, и нека късметът ги спохожда през целия им живот!
Целувам и прегръщам всички вас и вашите рожбички!!!   bouquet
[/size]

# 68
  • Мнения: 804
Май и при нас нещата с разглезването са извън контрол, Лена нощем спи върху корема ми. Като скачени съдове сме денонощно. Или е в мен или в баща си. А може да не й стига кърма- вторник ще видим newsm78
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ТЕДИ, НУНКА И БИЛКАТА! ДА САЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА СЛУШКАТ!  bouquet

Мишунка къде изчезна...

# 69
  • Мнения: 14
  Браво , Браво!
   Честита радост на Нунка и Билката!
Да растат здрави  бебоците. Много да слушат мама и тате!



 Ох и аз тогава да се включа към мамите с разглезването! Ами ние също доста се дундуркаме. Мойта малка Магда въобще не желае да си стои сама в стаята. Не ни оставя дори да седнем да хапнем. Все трябва или да има някой при нея, или да е при нас , или пък на ръце. Ужасява се като усети , че е сама в стаята !

 А на неродилите мами мога да кажа: Споко , няма да останете така Joy Ще има скоро щъркелови вести и от вас baby_neutral
 Стискам палци!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 437
На бебчетата им е гот някой да ги вдига, слага, дундурка, потупва, заради перисталтиката...просто се раздвижват червата и по-лесно изкарват газовете. Аз така си го обяснявах миналият път  Rolling Eyes
Защото нали ви казах, че баткото имаше колики до над годинка и много мислех по темата. И въпреки това не се разглези да иска все на ръце. Плачеше само когато го болеше, искаше да се оригне или му къркореше корема (имаше колики). Иначе си кротуваше, играеше, зяпаше...а като малък много го разнасях, защото все плачеше и не спеше. Сумарно за 24часа спеше 3ч и то на пресекулки, не наведнъж.  През останалото време се гърчеше на корема ми или го разнасяхме из къщата. Но так аи не се разглези и си е много самостоятелен.
Сега Павел по същия начин познавам кога наистина се налага да го подрусам. Обикновено иска да се оригне или след няколко потупвания пръцва и всичко се успокоява. Когато събитието се случи го оставям...колкото и да ми е приятно да си го гушкам.
А всъщност му се радвам, като за последно...толкова е хубаво да гушакаш новородено бебченце...и като знам, че няма да ми се случи повече и ми става едно Sad  Но пък трезвото мислене ми напомня, че бебоците стават и тежки, и капризни, и глезени Mr. Green

# 71
  • Мнения: 3 413
Diana_T за трето не искаш да мислиш,така ли? Аз все си мисля да не я оставям самичка мойта,ама все пак ще видим-зависи от много неща Simple Smile и сега като гледам наистина каква е сладичка и как миришат хубаво новородените бебченца Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesако можеха по-бавно да растат Mr. Green
lary-ама сега ми е смешно раждането като си припомня и смешните моменти,ама преди това кво ми беше ooooh!ако можех бих избягала,такъв ост пуснах като 1-ви разказа,че не е истина,ама си е притеснение докато мине,а и най-много се ядосвах,че ми включиха с-ма с окситоцин за предизвикване на болки,въреки предстоящото секцио Crossing Arms,но като се върнеш назад виждаш и смешните моменти,а при мен не липсваха хич Wink аз за упойката бях сигурна,че искам да е пълна,не е за мене тая работа да си седя и да знам в детайли всичко (нали всичко знам от интернет Mr. Green),е съжалявам нито за избора си на раждане,нито за упойката Peace
я кажете някоя от вас ползва ли крем п/в целулит и какъв? препоръчайте ми нещо,но без Мустела-не знам защо съм предубедена без да съм ползвала нищо на тая марка
Ох,не знам дали я раглезвам Ивче,ама май наистина си го боли дететто и затова търси контакт.

# 72
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние се гушкаме рано сутрин след храненето ни в 6-6.30 тогава и е трудно да заспи и я вземам при нас на спаляната така си осигурявам и аз сън, незнам дали не бъркам и дали ще я разглезим така, но .........

# 73
  • Мнения: 343
Renyto аз пия чай от копър на гранули на hipp и съм много доволна кърмата ми беше намаляла а сега да чукна на дърво имам доста вече втора опаковка започнах
За упойките аз бях със спинална никога няма да забравя първия плач на Боби аз заплаках заедно с него за първи път плаках от щастие
А за гушкането постоянно си го гушкам и го целувам вечер спи при нас на леглото таткото все мрънка че ще го разглезя и за какво сме купили това легло знам че е прав но аз си го правя

# 74
 smile3515  ...и какво прегледа..."мии главичката се била наместила-чакало бебчо,пък шийката още била назад" smile3511 че сме и с възможност за преносване мааай.
офф като ви чета допълнително се smile3511 ...да бях си поискала секцио с по-предна дата ама на....да раждам и аз.
честито на новите мами,никнат като гъбки тия бебчета  Grinning дано скоро и ние поникнем така  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт