Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Има ли някой идея как се приготвя но без яйца ?
Цитирай

Заповядай, една от рецептите е без яйца http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233268.msg5298291
Цитирай

Просто пропускаш жълтъците  Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68622.0

Цитирай

Czech Republic

Здравей jjoy!

За спойка сложи само масло масло или крема сирене с масло.
Цитирай

Canada

Вместо сурово яйце слагам мед, като съответно намалявам количеството захар. Не мога да кажа точни пропорции, защото винаги го правя на око. Понеже бисквитите докато ги начупя ми се израняват пръстите, измислих друга технология - бисквитите, както са си в опаковката ги слагам в здрав найлонов плик и загъвам свободно, но хубаво. После в още един плик и пак загъвам хубаво. Слагам ги на пода и започвам да тъпча отгоре, обута в равни обувки. Внимавам да не се начупят много, а да останат и по-големи парченца. Става бързо и безболезнено Very Happy
Цитирай

Czech Republic

Вместо сурово яйце слагам мед, като съответно намалявам количеството захар. Не мога да кажа точни пропорции, защото винаги го правя на око. Понеже бисквитите докато ги начупя ми се израняват пръстите, измислих друга технология - бисквитите, както са си в опаковката ги слагам в здрав найлонов плик и загъвам свободно, но хубаво. После в още един плик и пак загъвам хубаво. Слагам ги на пода и започвам да тъпча отгоре, обута в равни обувки. Внимавам да не се начупят много, а да останат и по-големи парченца. Става бързо и безболезнено Very Happy

Снежи тъкмо си представих картинката!  35
Аз също слагам в плик, но бухам с чукчето за месо или с точилката раздробявам, но тук точилките са от дебелите! И орехите правя така когато ми трябват по-едри!  bouquet
Цитирай

Благодаря ви мацки знам, че при вас винаги мога да потърся помощ.  Hug A освен меда маслото си остава нали? В смисъл масло, какао, бисквитки, мед, орехи, захар и .... какво пропускам кажете ?  Wink
« Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 20:38 от jjoy »
Цитирай

Canada

[

Снежи тъкмо си представих картинката!  35

natalyna, то си е направо за снимка Mr. Green
jjoy, аз слагам само масло (125 гр. - тук има пакетчета по толкова и ми е удобно), бисквити (около 300гр. или колкото преценя на око), 5 суп.л. какао, 1/2 ч. чаша захар и  течен мед. Орехи не слагам, защото малката ми дъщеря не ги харесва. Добавям мед докато сместа стане удобна за направата на руло, оформям го (върху алуминиево фолио), поръсвам го с кокосово стърготини, овивам ги добре във фолиото и го оставям да престои поне 6 часа в хладилника, преди да разреша да се консумира.
Последния път за разнообразие вътре в рулото сложих няколко готови шоколадови рула (с бял крем вътре). Стана доста красиво, пък и нелошо за ядене.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.