Ех, Канада ....

  • 2 910
  • 13
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Живот и здраве след няколко месеца ми предстои пътуване до Канада smile3508
братовчедка ми ме кани на гости, и сега събирам всякакво инфо
- с коя авиокомпания да летя? препоръчайте ми
- колко часа е полета?
- трябва ли да знам нещо по-специфично за багаж, документи и т.н.

и каквото още се сетите да ми кажете, защото съм абсолютно боса в тази област, не съм пътувла кой знае колко много ( и то сам в Европа), така че ще съм страшно благодарна за всякакви препоръки и съвети  bouquet

# 1
  • Мнения: 133
наи добрата авиокомпания е Air Canada от тук с Lufthansa до Германия и после с канадските
полета от соф-герм 2.30 от Германия до Канада е 8 часа
багаж имаш право на 2 куфара по 23кг макс
кои град отива6? за пове4е инфо
билета е около 500Е зависи от сезона

# 2
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Много благодаря!
Отивам в Квебек,но ми казаха, че и в някой друг да кацна няма проблем да дойдат да ме приберат от там, понеже до определени градове билетите били по-евтини. Мен ми казаха цена на билета около 700-800 евро, ще пътувам някъде след април

# 3
  • Мнения: 4 380
Братовчедка ти като те кани на гости, виза дадоха ли ти? Квебек- провинция или Квебек-град?

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Сега ще ми прати покана първо, и после с нея в посолството.....би трябвало да ми дадът виза, или поне така се надявам

Квебек- провинция или Квебек-град?
  незнам ooooh!  мисля града

# 5
  • Мнения: 4 380
Сега ще ми прати покана първо, и после с нея в посолството.....би трябвало да ми дадът виза, или поне така се надявам

Квебек- провинция или Квебек-град?
  незнам ooooh!  мисля града

Да не искаш да кажеш че нямаш представа къде живее братовчедка ти? Joy Ако и на интервюто им изтърсиш подобно нещо, можеш да забравиш за разходка до Канада.

Надявай се посолството да ти даде виза! hahaha Дали ти е обяснила братовчедката в колко изключителни случаи това се случва? Първо получи визата, пък после ще обсъдим авиокомпаниите, става ли? Wink

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Да не искаш да кажеш че нямаш представа къде живее братовчедка ти? Joy Ако и на интервюто им изтърсиш подобно нещо, можеш да забравиш за разходка до Канада.

Надявай се посолството да ти даде виза! hahaha Дали ти е обяснила братовчедката в колко изключителни случаи това се случва? Първо получи визата, пък после ще обсъдим авиокомпаниите, става ли? Wink

Не виждам нищо смешно в това което съм казала, не съм наясно с географията на Канада, и какво от това, все си мисля, че преди интервюто ще си уточня информацията с нея, и да - надявам се да ми даде виза!

# 7
  • Мнения: 3 932
РС, не се пали толкова де, майтапче си прави потребителката...

Иначе времетраенето на полета и др. информации, които ти е дала Пенасим са точни, само цената (уви!) не е 500 евро, а 700-800. И гледай да не тръгваш след 1-ви юни, защото цените влизат в графа летен сезон и са доста по-високи.

Сега ще ми прати покана първо, и после с нея в посолството.....би трябвало да ми дадът виза, или поне така се надявам

Поканата не е единствения документ, който се изисква, за да получиш виза, нека роднината ти влезе в правителсвения сайт на кд посолство и да проучи по-сериозно нещата (ако не го е направила досега).И съвсем не е малък шансът да ти откажат (не, че ти го пожелавам), все пак нямате пряка роднинска връзка...
Ако ти трябва повече инфо, добре дошла на лични.
 Peace

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
МИНЕрВАта, благодаря ти  bouquet
Писах на ЛС

# 9
  • Мнения: 3 932
Моля,
отговорих ти пак там  Wink

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
......понеже до определени градове билетите били по-евтини.

Това бихте ли ми го разяснили, моля? Интересува ме, тъй като планираме ходене до Квебек (град) и се колебаем все още за предвиждането, дали да е до самия град със самолет или до Монреал, и после с някакъв друг транспорт до Квебек.

# 11
  • Мнения: 3 932
......понеже до определени градове билетите били по-евтини.

Това бихте ли ми го разяснили, моля? Интересува ме, тъй като планираме ходене до Квебек (град) и се колебаем все още за предвиждането, дали да е до самия град със самолет или до Монреал, и после с някакъв друг транспорт до Квебек.

Не съм чувала за такова нещо (до доказване на противното, ъф корс), пък и Монреал-Кебек е 350 км (60-80$), дали ще ви се блъскат с автобус въпросните км, т.е. първо има автобус (тахи-30$) до автогарата. След 9 часов полет с багаж...решението си е ваше.

Провери по агенциите все пак. Виж и дали има полети на Ер Трансат...те са по-евтини чартъри от по-големите европейски градове.

# 12
  • Мнения: 4 380
......понеже до определени градове билетите били по-евтини.

Това бихте ли ми го разяснили, моля? Интересува ме, тъй като планираме ходене до Квебек (град) и се колебаем все още за предвиждането, дали да е до самия град със самолет или до Монреал, и после с някакъв друг транспорт до Квебек.



Няма транзокеански полети до Кебек. Има автобуси от Монреал.

# 13
  • Мнения: 4 406
И аз да се включа, нищо, че темата е поостаряла.
Имам пътуване до Квебек май месец, но полетите са до Монреал или Торонто, от там пак има полети до Квебек и  мисля, че бяха около 1 час
 Sad Cry

Общи условия

Активация на акаунт