Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Чудя се дали мога да давам суров морков на Яна? Имам едно нещо - като ренде, но не точно - плодовете с него стават на пюре. Та ако мога да постигна такава консистенция (пюре) и с морков - мога ли да и го давам суров? Морковите са домашни, без добавени пестициди Smile
Цитирай

Пловдив

защо не, само да не са от оня сорт с твърдата сърцевина, че аз уцелих да си посадя от тях и са доста трудни за смилане.
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

Ами пробвай, ама си е доста твърд. Аз освен банан и круша друго сурово не съм предлагала.
Цитирай

A защо не сварен на пара?
Сурови зеленчуци не се дават на толкова малки бебета.
Цитирай

Варна

Подозирам, че нама да иска сварен... Тя е голямо диване (на мама сладуранката) - не ше да яде нищо, приготвено от мен. Яде суров банан, ябълка и круша - ако давам с пръсти. А и смятам, че суровите плодове и зеленчуци са по-полезни, витамин С се унищожава при 60 градуса.... С моркова малко ме притеснява целулозата, та затова питах, ако някой има опит, да ме посъветва.
Цитирай

Ти се решаваш, но съм чела, че суровият морков може да предизвика алергия.
Цитирай

Пловдив

Аз бих дала настърган морков. Като за начало малко количество. По същия начин на 6 месеца дадох суров домат и оттогава малкият му е голям любител.
Цитирай

И според мен няма проблем,но не съм много запозната.Мисля и аз да дам...но се въздържах до сега.
Цитирай

някъде под слънцето

Освен ако не го пюрираш гладко няма смисъл да даваш суров морков, защото детенце не може да го сдъвче добре и ще си го изака рендосан SmileОсвен това при задушения морков каротина се усвоява много повече отколокот при суровия морков-70%.Задуши го и го пюрирай с част от водата.Ако не го иска така го смеси с суров банан, круша или каквото там харесва.
Цитирай

Варна

Благодаря ви! Мислих, мислих и се отказах от идеята да го давам суров, струва ми се, че доста ще се озори стомахчето. Тя и бананите изкарва на парченца (не ги пюрирам, мачкам ги с вилица), а какво остава за моркова.... Ще варя Smile
Цитирай

Стара Загора

За ядене го давам сварен, но за гризкане давам суров, все пак имаме два чисто нови зъба Smile Успява да си остърже някакви съвсем дребни парченца, мотае ги из устата, джвака-джвака и ги гълта. Не сме имали проблем.
Цитирай

някьде

не мисля, че има проблем- стига само да не се задави
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.