Мами помогнете

  • 1 004
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета моля ви помогнете,не мога да махна обичката на дъщеричката ми.ПОдуто и е ушенцето,възпалено,тече гной.Обичката е халка така е пристегнала ушенцето че неможе да се махне.Опитах но детето пищи и недава.Какво да правя нз. Weary.Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 4 915
Отидете на УНГ - най-вероятно ще могат да я срежат обичката. Ако сте в София, отивайте още сега в ИСУЛ - имат си дежурен лекар. Ще предпише нещо и за възпалението.

Дано всичко е наред, не губете време, да не се мъчи детенцето.  Hug

П.П. Не му е мястото и моментът, но премисляйте рисковете, преди да пробивате ушенцата на дечицата си.

А, вие сте в Димитровград...Обадете се до болницата и питайте дали е възможно да ви помогнат.


# 2
  • Мнения: X
От Димитровград сме.Обадих ме се на познат който работи в бърза помощ и той каза че нищо не може да направи.

# 3
  • Мнения: X
Каза с гентамицин да се маже и като се успокой ушето тогава да ги махнем,но става въпро че те направо немогат да се махнат,много са тесни и дъщеря ми не дава.

# 4
  • Мнения: 3 216
Ако го намажеш с нещо да изтрьпне,да не го усеща толкова много и ако бьрзо го издьрпаш newsm78 И на мен ми се е случвало и то няколко пьти,но освен да стисна зьби и да издьрпам обецата друга вариант не сьм намирала. Ама то все пак е детенце и надали ще изтрьпи болката.Ако е достатьчно голяма да те разбере обясни й че ще я боли за малко и после край.

# 5
  • Мнения: 1 264
 newsm78
Колко е голямо детето?
Струва ми се невъзможно да не може нищо да се направи. Консултирайте се утре с УНГ, хирург или с педиатъра, знам ли?
п.п На мен ми се е възпалявало ухото от обеца и мина щом я махнах. Болеше докато я махах, но ...

# 6
  • Мнения: X
На 1 годинка е.Незнам само дали се дига температура от това нещо.

# 7
  • Мнения: 3 216
Мьничка е и няма смисьл от обяснения. Просто я натисни за малко и издьрпай обецата ще пищи ,но ще е за минута-две. Веднага вьзпалението ще започне да минава.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 890
Въпреки, че пищи -махни я, ако трябва някой да ти помогне,
ако -не утре при лекар и те ще свършат същата работа, ще я понатиснат и ще махнат обицата,
после дезинфекцирай и намажи с АБ паста.

# 9
  • Мнения: X
Пробвахме и с това,пищя,въртя се,почна вече да се дави направо и я оставихме,сърце не ми даде да я мъча по-вече,намазах я с гентамицин и заспа.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Praynig Cry
Ми то ние едва ли можем да помогнем мн, мн. Заведия при доки утре.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Стискам палци да се успокои ушенцето и утре да е възможно махането на обицата  Praynig
Съветът ми е да я заведеш на УНГ.

# 12
  • Мнения: X
Благодаря ви много за бързите отговори.Утре ще я заведа.

# 13
  • Мнения: 3 069
След като има гной напълно е възможно да е вдигнала Т от това.
Може да се получи сериозна инфекция.
Непременно потърсете лекар!

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Как да не може лекар да помогне. Явно не сте попаднали на подходящите или по скоро компетентни лекари! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт