Какво се слага за погача за 40 ден?

  • 783
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Ако е повдигана такава тема-то моля ви,дайте линкове.Чувам разни мнения,та....реших да се консултирам с тукашните разбирачки:)Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Трябва да има сладка погача, купичка с мед в която се топи погачата, глава лук и глава чесън според обичая. На масата се слагат предимно сладки неща за да е сладък живота на бебчето. Аз бях сложила палачинки с мед, банан и шоколад, готови ореховки, готови сладки асорти, торта, домашен сладък салам и домашни сладки кошнички. От соленото имаше баница и малки сандвичи със салата Кенар /пикантна, снежанка, европейска/.
Няколко вида безалкохолни и това е!

# 2
  • Мнения: 113
Аз утре ще правя погача, та мисля освен сладката пита, меда и сладкишите (готови), да нарежа само в две големи плата някакви мезета - кашкавал, филе, луканка..... и да сложа на няколко места микс от ядки - кашу, леблебия - там каквото още купи мъж ми - на него съм оставила пазаруването. А, може да сложа и пуканки, но ми се ще да сложа такива нещица, които не "цапат" - така и гостите ще са по-спокойни, и аз ще изчистя по-лесно. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз знам, че се слагат само сладки неща - сладка пита, мед, бонбони, разни сладки, баклавички, толумбички...имаше и торта. Питиетата също трябвало да са сладки - ликьорчета разни. Ходи се по светло и гостите трябва да си тръгнат по светло, като никой не трябва да изнася нищо от къщата, за да не изнесе с него и късмета на бебето. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт