Онези малките,кръглите с мармалада....

  • 25 505
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
надявам се поне на детето да си дала да опита!:)))))
изритвам се от компютъра и беж в кухнята,че огладнях  chef

# 16
  • Мнения: 1 029
надявам се поне на детето да си дала да опита!:)))))
изритвам се от компютъра и беж в кухнята,че огладнях  chef


ми,то грешка направих че му дадох Laughingеи до сега бърках втора доза  chef

# 17
  • Мнения: 40
Сладките на Наталина са мн сполучливи и ефектни.Аз ще предложа една изпитана рецепта,която е мн лесна за изпълнение.
Необходимите продукти са:
1 пак.бисквити Закуска
мармалад  за слепване
шоколадова глазура
кокосови и орехови стърготини
Бисвитите се слепват по две с мармалад и се оставят да омекнат за около 2-3 часа.След това с остър нож се нарязат на квадратчета или по диагонал на триъгълници.Потапят се в шоколадова глазура и се овалват в стърготините.Бързи,лесни и сравнително евтини,тези сладки са и доста вкусни.

# 18
# 19
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Тръгвам да търся формички за сладките на  natalyna .Ако някоя мама от Пловдив може да ме опъти къде има подобни  ще съм й много благодарна. Peace Може и на лични,за да не разводняваме темата.

# 20
  • Мнения: 2 724
С тестото на Наталина приготвям курабийки "Мечета".
Изрязвам четен брой кръгчета и на половината от тях изрязвам малки кръгчета за очички ,изрезките залепям като уши, за носле се
прави мъничко топченце . След изпичане се слепват от двата вида с шипков или друг мармалад. Peace
А прасковите ,които Блонди е публикувала са страхотни  Peace.
Аз ги пълня с натрошените изрезки, напоени със сок от компот ,прибавям размекнато масло, ванилия или лимон ,счукани орехи и какао или шоколад .След като ги напълня, ги слепвам с мармалад, потапям ги в жълта и червена боя и ги овалвам в кристална захар,
накрая забождам листенца от чимшир .

# 21
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
aleks, мечетата са чудесно предложение, а и мога да ги направя с подръчни средства.Малката много ще им се радва. Grinning

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
natalyna един спешен въпрос, че сега ги правя, 1 се пекат и след това се пълнят нали????

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да, да - нали съм писала, че ги мажа с мармалада дори след 2 седмици, ако искам да ги направя по-рано!  Peace

Успех!  bouquet

gabolina, ако не намериш формички ползвай чаша за изрязване на големите кръгчета и халка или някакво друго кръгче за изрязване на малките. (Това е по идея на Сладка хапка! Hug) Peace

# 24
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Срам,срам,голям срам!!!Отдавна не се бях дънила така!Тестото ми се наложи да го дооправям с още брашно,че лепнеше!!!Криво-ляво се оформиха фигурките!Виж,като им ръснах и малко пудра захар отгоре,почти замаскирахме положението:)))))) Laughing Laughing Laughing
п.п
Говоря за първата рецепта!!аз всъщност сложих обикновена захар в тестото,а не пудра!!!може и това да е причината,което не пречи,половината доза вече да е изконсумирана !Трябвало да се чака......а бе ,народът е гладен newsm62

# 25
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да, точно от захарта ти е станало по-течно тестото.
Е добре поне, че са се изяли:) Peace

# 26
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ето и още една рецепта,подобна на тази на Наталина
Масленки с мармалад
1 кафена чашка мас
1 кафена чашка пудра захар
1 яйце 1 с.л. лимонов сок
около 300 г брашно,мармалад,ром
Разбиват се с дървена лъжица маста,яйцето,захарта и лимоновия сок,добавя се брашното и се замесва меко тесто.Не трябва да се меси дълго,за да не стане жилаво.Разточва се на кора 2-3 мм и с формичка или чашка изрязваме равен брой кръгчета и шайбички. Изрязването на шайбичките може да стане с напръстник или с подходящ размер тубичка от лекарства.Нареждат се в ненамазана тава,пекат се в умерена фурна,но трябва да останат бели.Като изстинат,залепваме сладките две по две с мармалад,смесен с малко ром.

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз мисля да ги направя тези сладки за Коледа,изглеждат лесни и вкусни. Heart Eyes

# 28
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
айде добре ще си призная,че ме домързя да смеля захар (нямах готова)на кафемелачката и затова набутах захар на кристали!!!После,като трябваше да маскирам грозните фигурки обаче,много пъргаво извадих машинката Laughing
blondi ли даде рецептата за прасковки?Някой да каже за крема(варианта без мармалад)прясно мляко,смлени орехи....някъде я четох,ама а сеге де! newsm78

# 29
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
gabolinaсъщите форми като на наталина аз си купих миналата година от ТСМ,заради нея.Като ги видях тези сладки пощурях и тогава си купих форми....наистина са мн.вкусни,и да омекват след 2-3 дни след като се слепят със сладкото...
имам и мн.сполучлива рецепта са прасковки,подобна на Блонди,обаче със амон.сода,но вече всички спят и не ми се става да ходя да вземам тетрадката с рецепти да шумя,така,че ако има желаещи утре вечер съм на линия....

Общи условия

Активация на акаунт