Вода за новородени

  • 4 982
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
Въпросът дали едно същество се нуждае от вода е, меко казано, безсмислен.
Впрочем, кенгурута (например), понеже живеят в бедни на естествени водни източници райони, дават на бебетата си да пият от слюнката им, за да компенсират някак загубата на вода. Познайте дали кърмят бебетата си!

# 61
  • Мнения: 4 496
Докато кърмех не давах вода, само и` изплаквах устичката . Но тя и не искаше. И сега не пие много вода.

# 62
  • Мнения: 636
Не съм й давала вода. Сега яде пюрета и каши, но пак я кърмя по 4 пъти и не иска да пие вода.

# 63
  • Мнения: 581
Въпросът дали едно същество се нуждае от вода е, меко казано, безсмислен.
Впрочем, кенгурута (например), понеже живеят в бедни на естествени водни източници райони, дават на бебетата си да пият от слюнката им, за да компенсират някак загубата на вода. Познайте дали кърмят бебетата си!

аз все си мисля, че има разлика между кенгуру и бебе  Laughing , и средата на отглеждане и живот е мааалко по различна  Party

# 64
  • Мнения: 2 829
Кенгурото се ражда около 4 сантиметра голямо. Допълзява до цицката на майка си и я налапва. Цицката набъбва в устата му и бебето не може да я изплюе. Седи така прикачено в утробата на майка си няколко месеца. Когато порастне достатъчно, за да може да яде храна като възрастните (или поне да опитва) то вече успява да пусне цицката на мйка си и да излезе от торбата. Така че, кенгурата започват да пият вода когато се захранят с твърда храна.
Същото е и при много други диви бозайници. Малките се раждат слепи и безпомощни и прекарват известно време в бърлогата, без да излизат. Когато станат по-големи и не са толкова беззащитни започват да излизат от бърлогата, започват да отитват от храната на възрастните и по някое време родителите ги водят да пият вода. За дивите животни мястото за водопой е едно от най-опасните-там винаги има много животни, техни врагове. Много хищници дебнат именно там, така че малките трябва да са поотраснали преди да предприемат рискованото пътуване.

# 65
  • Мнения: 5 362
От както се е появила на бял свят пие вода Peace

# 66
  • Мнения: 1 264
Аз давах, ама той не искаше да пие.  ooooh!

# 67
  • Мнения: 3 356
Давах,той си пиеше.Не виждам защо да не му давам.

# 68
  • Мнения: 468
Докато беше само на кърма не пиеше вода. Аз приготвях всеки ден, но тя не я искаше. Не съм се притеснявала от това, реших, че детето по- добре от мене може да прецени от какво се нуждае.

# 69
  • Мнения: 520
Да. Предлагах и , но тя не пиеше много.

# 70
  • Мнения: 127
абе аз давах ама нямаше кой да я пие
и до сега е така дребната въпреки че вече е на АМ а не на кърма - вода да не види
пък за сокчета и др. подобни да не говорим

# 71
  • Мнения: 5 401
През първият месец на няколко пъти, заради силната жълтеница буквално ме принудиха да давам подсладена вода, но бързо осъзнах грешката си.  Peace Може би съм давала не повече от 5 пъти, след което предложих вода чак когато навърши 10 или 11 месеца. Когато се кърми на поискване, просто няма нужда!  Grinning

# 72
  • Мнения: 423
Първоначално предлагах няколко дни, колкото да се убедя, че не я иска. После започнах да го пробвам периодично (не всеки ден), дали все пак няма да пропие, но не искаше да я близне.
Откакто захранвам, предлагам всеки ден.

# 73
  • Мнения: 332
Вода на кърмаче няма нуджа да се дава. Само след кърмене с лъжичка, съвсем малко, колкотъо да му се изплакне устичката. Това се прави, за да се предотврати появата на млечница.   
Peace
+ чайче за коликите

# 74
  • Мнения: 8 999
Задължително след всяко хранене - за хигиена на устата /по две-три глътчици/. Вода не са пили с цел утоляване на жажда докато ги кърмех.

Общи условия

Активация на акаунт