Витилиго 2

  • 293 909
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 960
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опитах с изпарена до 1/4 урина

а какво точно означава?

Преди време бях писала за племенника ми... Ми май си е с витилиго. Аз му казах, да не се вторачва в петното и да не мисли за него... И още куп неща, които прочетох тук, като съвети.
Дано ме послуша, че е на прага на пуберството, а петното е на брадичката му. Пък той е доста самовлюбен...

Поздрави на всички   bouquet

# 961
  • Мнения: 4 651
Извинявам се, че съм извън темата, но искам да постна тук линк към темата за Поли и нейното бебе:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406298.0
Темата е дълга за четене, по- накратко в сайта които момичета с големи сърца направиха:
http://help-polly.info/index.php?lang=bg

Помогнете ако можете! Благодаря   bouquet

# 962
  • Мнения: 1 988
По повод Стойка  Митева-тази жена е природно бедствие!Толкова много си вярва и се взема на сериозно ,че ти става страшно само като четеш.Жалко е ,че си играе с нещастието на хората.Не знам къде не се е пробвала,не знам с какво не се е занимавала.Успява много бързо да се преваплащава в различни роли.Доста хора пострадаха от нейното "лечениe" Какъв магистър-специалист?Внимавайте мнго с нея
     много се извинявам, че се самоцитирам, но този пост всъщност не съм го писала аз-някой е влизал с моето потребителско име. Не познавам въпросната жена, нито съм запозната с темата или проблема. Още веднъж се извинявам.

# 963
  • Мнения: 4 651
По повод Стойка  Митева-тази жена е природно бедствие!Толкова много си вярва и се взема на сериозно ,че ти става страшно само като четеш.Жалко е ,че си играе с нещастието на хората.Не знам къде не се е пробвала,не знам с какво не се е занимавала.Успява много бързо да се преваплащава в различни роли.Доста хора пострадаха от нейното "лечениe" Какъв магистър-специалист?Внимавайте мнго с нея
     много се извинявам, че се самоцитирам, но този пост всъщност не съм го писала аз-някой е влизал с моето потребителско име. Не познавам въпросната жена, нито съм запозната с темата или проблема. Още веднъж се извинявам.

Много странно? Отваряла ли си някъде форума и да не си натиснала после изход? Иначе няма как да стане някой да ти влезе с твоето потребителско име.

Както и да е, нищо невярно или лошо не е казано.

# 964
регистрирах се в този форум,след като прочетох  за въпросната докторка Стойка.Моля Ви ВНИМАВАЙТЕ!Аз попаднах в клопката й,и това ми струваше 800.00лв. за една торба билки,които в аптеката струват 5.00лв.И вече се сещате,какъв беше ефекта.Но все пак,всеки решава сам за себе си.И  всички мои познати от Хасково,които съм питала за нея,понеже там и изпратих парите,казаха ,че никога не са чували за нея.Така ,че умната да не повтаряте моята грешка.Желая на всички късмет.

# 965
  • Мнения: 28
Здравейте на всички отдавна не съм писала в този форум,но сега се присъединявам към вас.Искам да питам някой знае ли рецептата с черния бъз как се прави точно защото искам да пробвам.Кажете ми какъв трябва да бъде бъза този,който е храстовиден или този,който му викат драмбъз.

# 966
  • Мнения: 4 651
Здравейте на всички отдавна не съм писала в този форум,но сега се присъединявам към вас.Искам да питам някой знае ли рецептата с черния бъз как се прави точно защото искам да пробвам.Кажете ми какъв трябва да бъде бъза този,който е храстовиден или този,който му викат драмбъз.

Драмбъз не знам какво е, но това което се бере е плодовете на оня бъз, от който се прави сироп от бъз, дръвче е. Има един бъз, който е като плевел, около половин метър висока трева, той не се яде, така знам аз. Рецептата е: в голям буркан или друг съд се редят ред плод, ред захар, равни по размер. Запушват се бурканите и престоява 20 дни. После се слага в тензух  прецежда. Пие се 3 на ден по 1 лъжичка преди ядене, съхранява се в хладилник.

Има и рецепта със цвета на бъза, който се кисне в някакъв сприт и после се мажат в петната, но аз мразя всичко що се маже и така и никога не съм я правила и съм я забравила как точно беше.

# 967
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте,
До сега никога не съм писала в тази тема, но тъй като имам витилиго (на ковто до сега не обръщах особено внимание по ред причини), реших да се поровя в нета за средства за лекувани и попаднах на http://www.antivitiligo.com/more-info.html. Някой случайно да го е ползвал или да знае нещо повече за този продукт?

# 968
  • Мнения: 23
Сисито 74, сиропът от бъз се прави от два вида части на два вида бъз. Единият сироп е от цвят на бъз и се използва дървовидния вид/може би нямаш него предвид,защото не му е сега сезона на цъфтене/. Втория вид е от плодчетата на бъзака/ниския храстовиден бъз/,НЕ Е ОТРОВЕН,КОГАТО Е УЗРЯЛ! Точно той е за правене на въпросния сироп - лично аз всяка година си го правя. Рецептата е проста: набираш само добре узрелите/черни/ зърна на бъзака, измиваш ги добре през цетка,сушиш ги няколко часа от водата и започваш да ги редиш в буркан по следния начин: започваш със зърна бъз-два пръста,отгоре същото количество захар, следва отново бъз, после захар....до запълване на буркана-като завършваш с около 5 сантиметра захар,за да не вкисне! Покриваш гърлото на буркана с тензух и го завързваш с ластиче. Оставяш го на слънце около 10 дена докато се стопи захарта .Можеш да го разбъркаш ,но най-рано след седмица. Следва прецеждане през тензух на готовия сироп в СУХИ шишета с капачка " на винт".Държи се на тъмно и хладно.Шишето,от което ще пиеш, след като си го отворила, вече трябва да го съхраняваш в хладилник. Успех!!!  chef

# 969
  • Мнения: 4 651
Сисито 74, сиропът от бъз се прави от два вида части на два вида бъз. Единият сироп е от цвят на бъз и се използва дървовидния вид/може би нямаш него предвид,защото не му е сега сезона на цъфтене/. Втория вид е от плодчетата на бъзака/ниския храстовиден бъз/,НЕ Е ОТРОВЕН,КОГАТО Е УЗРЯЛ! Точно той е за правене на въпросния сироп - лично аз всяка година си го правя. Рецептата е проста: набираш само добре узрелите/черни/ зърна на бъзака, измиваш ги добре през цетка,сушиш ги няколко часа от водата и започваш да ги редиш в буркан по следния начин: започваш със зърна бъз-два пръста,отгоре същото количество захар, следва отново бъз, после захар....до запълване на буркана-като завършваш с около 5 сантиметра захар,за да не вкисне! Покриваш гърлото на буркана с тензух и го завързваш с ластиче. Оставяш го на слънце около 10 дена докато се стопи захарта .Можеш да го разбъркаш ,но най-рано след седмица. Следва прецеждане през тензух на готовия сироп в СУХИ шишета с капачка " на винт".Държи се на тъмно и хладно.Шишето,от което ще пиеш, след като си го отворила, вече трябва да го съхраняваш в хладилник. Успех!!!  chef
Съжалявам за големия шрифт, но някой те е заблудил, това не е вярно! Използва се дървовиден бъз и плодовете и цвета!
Разрових се и намерих весник лечител бр. 31, 3 август 1995, от където са тези рецепти с бъз. Ще препиша дословно, но ще ми отнеме малко време.

# 970
  • Мнения: 4 651
Лечение с бъз:
Вкл. 3 части:
1) Мазане на депигм. участъци с настойка от бъз, с последващо излагане на слънце, пърно 5-10 мин, а по- нататък времето постепенно се увеличава. Настойката се приготвя по сл. начин: вземат се 15 цвята от разцъфнал дървесен бъз, измиват се, накъсват се и се заливат със спир 50 градуса (купува се от аптеката и се разрежда) в буркан. Престоява 6 дни, прецежда се и се поставя в тъмно шише. С памучен тампон се топи и се мажат белите "кръпки" по кожата, вече се на слънце 1-2 пъти дневно в споменатите вече дози.
2) Пиене на сироп от бъз. Берат се и се изронват 2 кг от зърната на злял дървовиден бъз. Нареждат се в стъклен буркан със захар, на пластове - един пръст бъзови зърна, един пръст захар. Така догоре. Последният слой е само захар и е дебел 2 пръста. Престоява 10 дни, докато захарта се стопи. Намачква се и се прецежда през марля. Поставя се в тъмни, неголеми бутилки, набример от бира. Съхранява се на хладно, пие се по 1 малка супена лъжица дневно 20 мин преди ядене, може разтворено във вода.
3) Конфитюр от бъз.
Поставят се 2 кг отронен дървовиден бъз в емайлирана тенджерка и отгоре се насипва около 1 кф захар. След като престои една нощ се вари на конфитюр без добавка на вода. Като се дръпне от огъня се добавя 1 ч.л. лимонов сок ( за да не се захаросва). Разсипва се в бурканчета и се взема по 1 суп. лъжица 3 пъти след ядене. (Необходимо е да има интервал от около 90 мин между приема на сиропа и конфитюра).

Лечебната процедура трае около 1-2 месеца, почива се 2-3 месеца и пак се повтаря независимо от сезона. През зимата могат да се използват изсушени цветове от бъз, а сиропът ако е приготвен правилно и се съхранява на хладно, също може да трае неограничено време. Ефектът от лечението е особено изразен през лятото при възможност да се правят морски бани в продължение на един месец.

Това природно лечение спокойно може да се съчетае с медикаментозно, ако е предписано от дерматолог.


Източник: Весник Лечител брой 31 3 август 1995

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 18:36 от f(x)

# 971
  • Мнения: 28
Здравейте,
До сега никога не съм писала в тази тема, но тъй като имам витилиго (на ковто до сега не обръщах особено внимание по ред причини), реших да се поровя в нета за средства за лекувани и попаднах на http://www.antivitiligo.com/more-info.html. Някой случайно да го е ползвал или да знае нещо повече за този продукт?
в момента мажа сина си,доколкото знам е на билкова основа.

# 972
  • Мнения: 95
Здравейте и от нас Hug
Не съм писала от дълго време тук  Embarassedно сега ви моля за малко помощ Praynig
Откриха рахит на сина ми,който е на 7 месеца,и сега се налага да преминем към решаване на проблема.
Един доктор ми каза че трябва да започна да вземам допълнително витамин Д и аз...за да може чрез кърменето да си го набави.Този доктор ми каза че жените които страдат от витилиго и кърмят трябва да вземат допълнително витамин д...чували ли сте нещо по въпроса??Ще ви бъда благодарна ако знаете нещо да споделите Hug Hug HugМного усмивки ви желая Grinning

# 973
  • Мнения: 4 651
dessi06, една от схемите, която ми беше правена за лечение, включваше Витангол, което мисля е вит. Д, който се дава и на бебетата. Така, че чувала съм, но не знам защо. Вземах го сутрин по някакъв брой капки на парче хляб.

# 974
Август, 2008 г. развих невродермит, предизвикан от силно нервно напрежение. Последваха  сърбежи по цялото тяло - най вече по ръцете , краката и вътрешната част на бедрата. От постоянното и до кръв разчесване  след около три месеца се появиха първите бели петна /витилиго/ по китките на ръцете  и от китките  до лактите. Тези бели петна  много контрастираха на нормалния тен на кожата , от което се чувствах   некомфортно.  Кожният лекар  ми предписа лечение на невродермита , който временно се успокои , и след две седмици  започнахме лечение на белите петна с Витикс гел и таблетки. В продължение на три месеца най- съвестно използвах предписаните таблетки и гел  Витикс - резултат никакъв  - белите петна нарастваха, а се появиха и на други места по тялото. През януари ,2009г.  потърсих помощ  от д-р Светослав Георгиев , София.  В продължение на три месеца лекувахме сърбежите от невродермита до пълното им изчезване и от м. април, 2009 започнахме борбата с витилигото.
Лекарят ми изписа Протопик 0,003% гел , който от януари, 2009 се внася в България и е разрешен от употреба. Същият гел първият кожен лекар отказа да ми препише/ поисках рецепта за Протопик споделяйки за това ,което бях прочела в интернет/, от което загубих много време и средства.
Месец и половина след започване лечението с Протопик 0,03% в белите петна се появиха първите пигментни точици.  В продължение на месеци тези точици нарастваха , а белите петна намаляват .  Предполагам, че витилигото по ръцете до месец ще изчезне, след което започвам да мажа и по другите, скрити части на тялота. Просто се иска време.  И се радвам, че попаднах на подходящия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт