Даите ми съвет!

  • 948
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Моля дайте ми съвет..Тъкмо си мислех че всичко в захранването ми върви по мед и масло а днес,3 часа след като дадох на Крис пюре от ябълка той получи колики ThinkingНищо му нямаше от тиквата нито от крушата а сега горкия се свива.Дадох му капки и след 30мин. се успокои и заспа.Какъв друг плод който не дразни стомаха мога да му дам?Или да мина на зеленчукови пюрета?

# 1
  • Мнения: 1 155
Аз захраних първо с зеленчукови пюрета, после с плодови, но захраних беба на 5.5 месеца, мисля че и това има значение. Не му давай за известно време ябълка

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз захраних със зеленчукови,но и на по-късна възраст.Ами опитай след няколко дни със зеленчуково пюре.

# 3
  • Мнения: 1 477
И аз мисля ,че в такъв случай е по-добре да продължиш със зеленчуковите.Плодовите можеш да въведеш по-нататък  Peace

# 4
  • Мнения: 4 784
Бебка на моята приятелка е по същия начин, а вече е на 10 месеца и все още някои храни и причинават колики. Тя все още и дава капки против колики, когато дава храна, различна от мляко.

# 5
  • Мнения: 814
И аз започнах първо със зеленчуковите. Изчакай няколко дни  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Моля дайте ми съвет..Тъкмо си мислех че всичко в захранването ми върви по мед и масло а днес,3 часа след като дадох на Крис пюре от ябълка той получи колики ThinkingНищо му нямаше от тиквата нито от крушата а сега горкия се свива.Дадох му капки и след 30мин. се успокои и заспа.Какъв друг плод който не дразни стомаха мога да му дам?Или да мина на зеленчукови пюрета?

Прочетох в друго твое мнение, че си започнала да захранваш 3 дни преди бебето ти да навърши 4 месеца, а сега е на 4 месеца и 4 дни. Значи за една седмица си въвела тиква, круша и ябълка. Според мен бързаш. При толкова малко бебе аз бих въвеждала по един нов продукт седмично, при това-бавно, с по няколко лъжички и увеличаване на количеството постепенно всеки следващ ден. (Всъщност, с днешния си акъл не бих захранила бебе на 4 месеца, но това е друга тема.)

Прочетох и че бебето ти е имало колики. Нищо чудно от плодовите пюрета пак да са се изострили. Явно твоето бебе има по-чувствително стомахче. Не бързай-това е моят съвет. И без това е още малко.

# 7
  • Мнения: 4 447
Нормално е такава реакция. Малки сте затова така се получава. Стомахчето му е неукрепнало. За къде бързате със захранване под 5-6 месеца не мога да ви разбера... мъчите дечицата само  Tired

# 8
  • Мнения: 161
И аз да кажа същото. По-добре изобщо спри със захранването щом има колики. Остави детето да си пие млякото с кеф поне един месец без да го боли корема!!! Има време цял живот ще яде ябълки, тиква и какво ли още не. Понеже моята дъщеря също беше със силни колики докато навърши 4 месеца, започнах първо с каша много добре се прие, въпреки че ориза запичал вече втора седмица съвсем бавничко увеличавам количеството и нямаме проблем, но забележа ли нещо веднага спирам и ще дам на детето почивка! А започнах да захранвам защото млякото просто не й стига, изпива доста по-големи количества и затова реших да й дам нещо по-калоричноSimple Smile

# 9
  • Мнения: 106
Аз никога не съм давала /с изключение на точно 3 пъти/ капки за колики, просто много внимавах какво ям, когато кърмех и после, ако детето го заболи стомаха от нещо, не му го давах.
И нас ни заболя стомах от прясно изцеден яб.сок - от 1 месец не съм му давала, но пък от яб.пюре нямаше проблем. Мисля, че всяко дете си има специфичен стомах и аз се съобразявам със стомаха на моето дете - в резултат - сведохме коликите почти до нула, да не кажа, че не сме имали въобще.
Както големите не харесват или не им понасят някои храни, така е и при децата - те просто още не са пораснали, но бива ли да им даваме нещо, което е ''полезно'', при положение, че на тях не им харесва.
С майка ми винаги спорим: давай сок от ябълка, той е полезен, има витамини -  е да, аз не отричам, ама детето се гърчи и реве после - еми да си гледа работата сока от ябълка, има толкова видове други плодове, че...

# 10
  • Мнения: 1 467
И аз съм на мнението на майките по-горе. Изчакай минимум месец и опитай със зеленчуци, вместо плодове, може би на твоето бебенце ще му понесат по-добре.

# 11
  • Мнения: 351
Благодаря ви много за одговорите! bouquetСпирам със захранването!То и аз за къде съм се разбързала незнам ама едва остисках на напъните на педито,маика ми и свекърва ми до 4 месец(караха ме да му давам сок още на 2 месеца) #Cussing outА за коликите тои на 3м. и половина се раздели със тях.Сега явно стомахчето му още не е готово!

# 12
  • Мнения: 1 132
Моята дъщеря до ден днешен получава колики от ябълка.Първия път като и дадох само една лъжичка и подивя.   Захраних на 6 м, първо каша, после зелечуци и накрая плодове.

# 13
  • Мнения: 46 488
Отложи захранването и като стане на 6 месеца, дай оризова каша, тя се приема най-добре от бебешките стомахчета  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 183
И аз съм на мнението на майките по-горе. Изчакай минимум месец и опитай със зеленчуци, вместо плодове, може би на твоето бебенце ще му понесат по-добре.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт