Кърмещи мамчета, моля за съвет и помощ!!!

  • 1 319
  • 21
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 38
Моята дъщеря е на 24 дена. За сега се кърмим, но имам големи проблеми...Може би за вас е нормално, но аз кърмя за първи път толкова дълго. Голямата кака когато беше на тези дни вече беше на АМ благодарение на компетентните хора около мен. Сега бях твърдо решила да не повторя тази грешка и доста четох тук и на други места. Кърмя на поискване , но се получава някой път едно висене на гърдата по цял час. Ползва ме като биберон за заспиване и плаче като я отделя от мен и в момента, в който я поставя на биберона-цица се успокоява, но разбирате, че така не може да си седим вечно...Няколко вечери подред след като се изкъпем от 21.00 ч. до 00.00ч. пак си висим така на гърдите... Силите ми вече са на свършване, и през деня и през ноща е един пълен хаос без ред и дисциплина Simple Smile. Дали да не и давам биба след като се наяде, може би има прекалено развит смукателен рефлекс... Вода не давам...Иначе си пишка и ака както трябва...Не е гладна според мен...До сега не съм се цедила, защото нищо не остава...За две седмици беше наддала 350 гр., днес пак ще я меря...До кога ще иска така често да седи на гърдата ми и да суче...Средно става на час, час и половина и лошото е, че след двадесет минути примерно пак лапа ръчички и търси...Обнадеждете ме, моля ви!!! Ужасно изморена съм... Вчера на целия хаос каката ми каза, че като сме били тримата без бебето било по-хубаво... Sad Ужас...Уф, стана много дълго...Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 38
Забравих да допълня, че се родихме 17 дена по-рано 2 850 гр. и да не би да си наваксва това, което не е могла поради ранното си раждане да натрупа???

# 2
  • Мнения: 545
Аз лично започнах да давам залъгалка поради тази причина.Правя го обаче само като усетя,че се е нахранила и после само така си седи.Искам да кажа,че ако е заспала примерно,щипя носле и т.н. тя хапва,а ако не- оставям я в леглото с бибата.Биберона го давам само ако съм сигурна,че се е нахранила.

# 3
  • Мнения: 2 829
Това, което описваш е напълно нормално. При нас беше така около месец, месец и половина-и аз се чудех дали е нормално, тревожех се, че все така ще си суче малкия, ама дори не усетих кога е започнал да се насуква за минути.
Аз първия месец си бях пресметнала колко време кърмя-оказа се работа на пълен работен ден, че и повече. И аз питах всички майки, които ми се мярнат пред очите "кога ще започне да се насуква по-бързо" и ми се струваше, че този ден никога няма да дойде. И тъкмо си създадох удобства и вече времето за кърмене го чаках с нетърпение-и започна все по-кратко да суче.

Обаче, ако си промениш нагласата може да си прекараш приятно-направи си удобно място за кърмене-канапе, така че да ти е подпрян гърба, сложи в скута си възглавница, бебето на възглавницата (там, където ще е главата на бебето възглавницата да е върху облегалката за ръце на канапето), под главичката на бебето слагаш навито на руло (или сгънато) одеалце, така че да суче без да го държиш. На масичка до канапето си подреждаш дистанционното, нещо за пиене, нещо за хапване, лаптопа, някое списание, книжка, изобщо каквото там ти е кеф! И кърменето става приятно време за отмора! И като бонус-сгушено в тебе бебе. Само дето трябва да измислиш на голямото детенце някаква занимавка.
Нощем можеш да кърмиш легнала и да спиш докато суче.

Ако пък имаш нужда да се движиш-можеш да кърмиш докато носиш бебето със слинг! Аз нямам друго детенце, което да иска внимание, но съм замислила като родя второто да го нося със слинг докато суче и да се занимавам с Алекс.
Надявам се да намериш начин да се чувстваш добре с бебето, защото когато ти си нервна и бебето се изнервя!

Аз лично не съм се цедила никога и смятам, че можеш да си спестиш това "приятно занимание"

# 4
  • Мнения: 791
И ние бяхме така, само че вечерно време от 20 до 21,30 сучеше, но той беше много сънлив, и все го подканях. Бях дала през първият месец баткото на майка ми за да може ние двамата с бебо да свикнем един с друг и да си направим някъкъв режим, а след това като се върна баткото процедирахме така - лягахме на спалнята тримата - батко, бебчо и аз, кърмех бебчо и четях приказка на бати, така заспиваха и двамата и после всеки по леглото. А за бибата наистина върши работа, когато иска да те ползва вместо биба, мушках му биберона в устата, така се измъквах без да го събудя и го слагах на леглото
Дано съм помогнала

# 5
Моята дъщеря е на 24 дена. За сега се кърмим, но имам големи проблеми...Може би за вас е нормално, но аз кърмя за първи път толкова дълго. Голямата кака когато беше на тези дни вече беше на АМ благодарение на компетентните хора около мен. Сега бях твърдо решила да не повторя тази грешка и доста четох тук и на други места. Кърмя на поискване , но се получава някой път едно висене на гърдата по цял час. Ползва ме като биберон за заспиване и плаче като я отделя от мен и в момента, в който я поставя на биберона-цица се успокоява, но разбирате, че така не може да си седим вечно...Няколко вечери подред след като се изкъпем от 21.00 ч. до 00.00ч. пак си висим така на гърдите... Силите ми вече са на свършване, и през деня и през ноща е един пълен хаос без ред и дисциплина Simple Smile. Дали да не и давам биба след като се наяде, може би има прекалено развит смукателен рефлекс... Вода не давам...Иначе си пишка и ака както трябва...Не е гладна според мен...До сега не съм се цедила, защото нищо не остава...За две седмици беше наддала 350 гр., днес пак ще я меря...До кога ще иска така често да седи на гърдата ми и да суче...Средно става на час, час и половина и лошото е, че след двадесет минути примерно пак лапа ръчички и търси...Обнадеждете ме, моля ви!!! Ужасно изморена съм... Вчера на целия хаос каката ми каза, че като сме били тримата без бебето било по-хубаво... Sad Ужас...Уф, стана много дълго...Благодаря ви предварително!!!

Здравей!!!
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ МОГА ДА ПОМОГНА С НИЩО,ПРИ МЕН ВСИЧКО БЕШЕ НАОПАКИ.
ПАВЧО СЕГА НА 6М.И ПОЛОВИНА.КЪРМЯ ГО СЕГА,ОБАЧЕ.....СУЧЕ САМО 5 МИНУТИ!!!!!САМО ПЕТ,ЗАСИЧАМ С ЧАСОВНИК,МИНАВА ПЕР МИНУТИ И КРАЙ.ИЗДЪРЖА ПО 4 ЧАСА.
БЕШЕ ЕДИН ПЕРИОД КОГАТО ТРАЕЛ ПО ДВА ЧАСА САМО,ЗАЩО НЕ ЗНАМ.АМА БЪРЗО МИНА.
И БЯХ ДОСТА ПРИТЕСНЕНА ЧЕ СУЧЕ САМО ПО ПЕТ МИНУТИ.ПЪРВИЯ МЕСЕЦ НАДДАДОХМЕ 2 КГ,ЧАК СЕ ПРИТЕСНИХ.ВСЕКИ МЕСЕЦ КИЛО.САГЕ ПАВЧО НА 10КГ.И СЕГА СУЧЕ 5 МИН.С КАКВО СВЪРЗАНО ТОВА НЕ ЗНАМ.ВСИЧКИ МОИ ПРИАТЕЛКИ МНОГО УЧУДЕНИ,ЧЕ КЪРМЯ САМО 5 МИНУТИ.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
Давам биба още от болницата точно заради това, че ми ползваше циците за биберон...като усетя, че се е нахранила/ако е гладна реве/давам биба..Въпреки, че четох, че плача от глад е на 5 то място, като преди това е сухия памперс, гушкането и другите не ги помня....така, че ако си наддавате добре...невиждам поблем с бибата.....все пак имаш нужда и от почива и сън най-вече...Успех и много търпение...кърменето не си е лесна работа,  но с желание всичко се постига..Simple Smile)

# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Малко ти е бебчето още,не може да издържи дълго.А и може да се измаря докато суче и затова да огладнява честичко.
Ние бяхме така докъм 3-ти месец.Много ще ти е трудно отначало,но като даваш на поискване е така.Давай на детенцето да си наддаде.Лично аз не съм ползвала биба.
Търпение и всичко ще се оправи. Hug

# 8
  • Мнения: X
Дали са ти много добри съвети.
Аз също използвах и все още ползвам кърменето за релакс. Понеже първите месеци все не можех да си намеря удобна поза, макар, че имам специално кресло, а и бяха убийствени жеги и се потях ужасно, започнах да кърмя легнала. Родих се. Можех да си лежа така с часове с бебка. Ако се настроиш, че ще е така първите 1-2 месеца и просто се отпуснеш, времето ти ще минава много приятно и ще си почиваш от всичко. Просто си дайте време с бебока и ще видиш, че ще ти е приятно и спокойно. Дано намериш вариант как другото ти детенце да не се чувства пренебрегнато.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
... но се получава някой път едно висене на гърдата по цял час. Ползва ме като биберон за заспиване и плаче като я отделя от мен и в момента, в който я поставя на биберона-цица се успокоява, но разбирате, че така не може да си седим вечно...

Може, може - та бебчо е на по-малко от месец, пък и дечицата родени с тегло под 3 кг. обикновено по-лесно се изморяват имат нужда от повече време за да се научат да сучат. Всички са ти дали добри  съвети, но и аз да повторя - опитай се да превърнеш кърменето в приятно занимание и време за отмора - чети си книжка например, едва ли иначе ти остава много време за подобни занимания  Grinning. Отделяй достатъчно време за гушкане на каката, а домашните задължения остави за по натам - няма да избягат.

И най-важното  - успокой се и се усмихни.

а за реда идисциплината  Laughing ... трудна работа..

# 10
  • Мнения: X
Да те успокоя, този период ще отмине много бързо. Бебето търси гърдата не само когато е гладно, но и когато изпитва някакъв дискомфорт или безпокойство. Лично при нас до третия месец, особено в периода на силните колики, беше пълен купон. Бебо беше непрекъснато гушнат в мен или татко си, а нощем се будеше на всеки кръгъл час, за да суче. Носехме го с часове и му пеехме, спеше при нас в леглото и при всяко размрънкване го придърпвах и го кърмех. Никога не съм му давала биберон-залъгалка, защото считам, че е неестествено устата на бебето да е натъпкана нон-стоп с някакви силикони или гуми и че това забавя развитието на детето. Без бибероните то си тренира говорния апарат и чрез гукане се опитва да комуникира с околния свят. Освен това подава правилни сигнали за нуждите си. Самото име на залъгалката е достатъчно красноречиво - залъгваш и мамиш детето си с тази имитация на мамината гърда. И то суче горкото до посиняване бибата в безмълвно очакване да потече майчиното мляко. Така, бавно и славно, свиква със заместители и фалш от най-ранна възраст...Ами не, благодаря, не това за моето бебе.  Naughty
Както и да е, постепенно сам си изгради режим на кърмене, сън и бодърстване. Сега суче по около 5 минути на хранене, след третия месец започна да спи по цяла нощ. Много е спокоен, видя, че околния свят е безопасен и интересен, че има винаги кой да откликне на нуждите му.
Сигурна съм, че и при вас ще се регулират нещата, просто имай още малко търпение. Домакинската работа може да почака, бебето не - то сега има най-голяма нужда от теб. След време, като порасне и като започнеш ти да го гониш да го целуваш, а то да бяга от теб, ще има да си викаш, бе аз защо не го гушках и мачках, докато имах тая възможност? Laughing

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 01:57 от Анонимен

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 38
Благодаря ви от сърце! Много сте мили и се успокоих. Вчера я премерих и е наддала 250 гр. за седмица Simple Smile и вече сме 3 360 гр., а ни изписаха 2 760 гр. Мисля, че  е наддала добре... От две вечери имаме промяна Simple Smile Като я изкъпем и папа и иска пак да виси на цици-биберон си лягам с нея и така спим/по ваши препоръки/ и по някое време я местя в нейното легло. С учудване установих, че следващото ни хранене е след 3-4 часа и поредното пак така. И всъщност от две вечери става два пъти да яде и се чуствам днес пълна свежарка и пълна със сили и оптимистично настроена LaughingДобре, че има този форум и вас. Благодаря отново!

# 12
  • Мнения: 134
Ето, видя ли?! Всичко ще се подреди!!!   bouquet Щом си измислите ваш си ритъм и нещата постепенно се наместват. Нас ни спаси кърменето в легнало положение. То е добър повод да си полежаваш и през деня, пък може и кратки дрямки да вземаш, а защо не и да мяташ каката при вас да си говорите или дори да редите пъзел, да четете книжка или нещо такова.
Но са прави момичетата, че много често това, от което се оплакваме първите месеци след това си го спомняме с толкова носталгия.... Еееех, ей сега ми се ще да се опна за цял час на спалнята и онова ми ти диване да си цока ли цока, ама тц - пет минути и айде пак да вършеем..  #Onfire

# 13
  • Мнения: 9 481
Браво-нареждат се нещата Hug
Само да те посъветвам-не давай биберон...после пък ще трябва да я отучваш...така и така не е свикнала с такъв Wink
Успех и дълго кърмене! Simple Smile

# 14
  • sofia
  • Мнения: 562
За кърменето мамите преди мен са ти дали добри съвети, колкото до каката има неща, които може да правите заедно докато кърмиш и да не се чувства изолирана. Ако се заиграва с кукли може двете да кърмите заедно, може да четете или да гледате филмчета, може да си говорите. Включи каката максимално в грижите за бебето, нека помага за слагането на памперса, да гушка бебето колкото и когато поиска. Ако двете плачат едновременно като правило се обръща внимание първо на голямото и после двете гушвате бебето. Нека бебето подари на кака някакъв специален подарък, нашата кака получи кукла бебе с памперси, дрешки за преобличане и всички атрибути. Никога не бива да и казвате да мълчи, защото бебето спи. Бебето ще се научи да спи и на малко по-шумно. Въобще според мен е правилна тактика никога да не се правят сравнения между дечицата и да не се ограничава едното за сметка на другото и когато каката направи нещо, което не бива, например да удари бебето, не бива да и се карате, а да и се направи забележка и много много да и се обяснява. Всичкото си свободно време прекарвай като и обръщаш внимание само на нея. Намери начин да правите нещо само двете, за да знае, че е специална. Аз например като влизах да се къпя взимах и каката и се къпехме двете  Simple Smile . Колкото до биберона според мен е добре да опиташ и ако той спасява положението го ползвайте, отказването е трудно, но пък кое ли е лесно с дечицата!
Това се сещам на първо време, Успех ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт