кърмене и контрацепция

  • 1 398
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами, имам въпрос относно кърменето и контрацепцията.От 4 месеца вече съм мама и още кърмя, и се чудя какава контрацепция може да ползвам (освен презерватива).В нета намирам инфо, но искам да попитам ако някоя вече е ползвала някакъв метод.Аз съм се спряла на спирала ( още не съм се консултирала с доки), но искам да разбера и други варианти та като отида да попитам за всички възможности.
Благодаря много предварително.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 20:10 от pisanka79

# 1
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Знам, че хапчета не се препоръчват при кърмене.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Знам, че хапчета не се препоръчват при кърмене.
Peaceтака е

# 3
  • Мнения: 11
да, прочетох за хапчетата, че не могат да се използват от кърмещи, но за спиралите нищо не намерих.(дали може или не може)

# 4
# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мисля, че спиралата се слагаше поне 6 месеца след раждане newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Спирала може да се сложи 6 седмици след раждане или поне Мирена (не съм сигурна дали другите спирали могат да се използват по време на кърмене).  newsm78 Е и цикълът трябва да е дошъл, защото се слага по време на цикъл.

Иначе презерватив... Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Има хапчета, които са уж съвместими с кърменето. Но аз не посмях да рискувам. А за спиралата знам, че поне година след раждане не е хубаво да се слага и да трябва да имаш цикал.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За няй-сигурно консултация с доки Peace

# 9
  • Мнения: 484
спиралата се слага след като вече не се кърми,иначе кърмата спира,след първото ми раждане я сложих след като спрях кърменето

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
За няй-сигурно консултация с доки Peace

Не е по темата,ама честита ти рожба!Да ви е жива и здрава!

# 11
  • Мнения: 1 674
И аз съм в същото положение и ще следя темата.

# 12
  • Мнения: 521
Аз ползвам контрацептивни песари (глобули) Фарматекс научих за тях от форума и съм доволна засега знам че не се абсорбират от организма , ще ги ползвам докато реша да си сложа спирала Simple Smile

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
siska79  мерси и аз вече съм заинтересована от темата, повече от преди Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
спиралата се слага след като вече не се кърми,иначе кърмата спира,след първото ми раждане я сложих след като спрях кърменето

Пак повтарям, че Мирена може да се сложи и по време на кърмене. Ето аз отдавна искам да си сложа, но си чакам цикъла още... Tired

Общи условия

Активация на акаунт