Силната музика по клубовете и бремеността

  • 8 373
  • 39
  •   1
Отговори
Здравейте! Ето дойде момента, когато и аз ще ставам мамче. Но имам един сериозен проблем! Вие ще ми се смеете, но за мен си е проблем.

Свикнала съм си всеки уикенд задължително да излизам на клуб, без значение къде. Обаче вече положението е малко по-различно. Срам ме е да си попитам лекаря, че сигурно ще ми се накара че изобщо си го помислям. Знам също така че силната музика е вредна за плода, но чак толкова ли е голяма опасността? Моля ви, ако сте по-наясно с материята, обяснете ми... След кой месец е по-безопасно да се излиза по заведения?

Щеше ми се да беше забранено и пушенето по клубовете както в Англия и Испания, ама май много искам, а?

мерси предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 940
Силната музика сама по себе си не е опасна, опасни са басите, тъй като са нискочестотни. Знаеш как е до колона, усещаш басите с тялото си. А дали е полезно да дишаш цигарения дим , на този въпрос можеш да си отговориш и сама.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
Покрепям за цигарения дим и басите.  Peace
Освен това на такива места се увеличава възможността някой разтанцувал се (а защо не и подпийнал) тийнейджър (пък и не само) да те бутне или удари в корема. Лично мен, това би ме притеснило.

# 3
  • Мнения: 6 438
Аз до 5-я месец по веднъж в месеца си ходех на дискотека.Трябва обаче наистина да си избираш по-спокойн и местенце-так мъдете не е голяма блъсканица и има добра вентилация.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
Покрепям за цигарения дим и басите.  Peace
Освен това на такива места се увеличава възможността някой разтанцувал се (а защо не и подпийнал) тийнейджър (пък и не само) да те бутне или удари в корема. Лично мен, това би ме притеснило.

 Peace

Аз не ходех лично...а и допълнително ми прилошаваше на задимени места...
Но пък една позната до края на 9-тия ходеше нон стоп по дискотеки, денсеше, пиеше по бира-две и пушеше...хора всякакви, всеки си решава за себе си и рисковете, които би поел за здравето на детето си....

# 5
  • Варна
  • Мнения: 826
Айде сега , вместо да се чудиш , няма да ходиш 9 мес . Не се умира. После ако има кой да ти го гледа пак може да се разписваш чат пат. Mr. Green
Аз хем не съм бременна крака ми не стъпва на дискотека  Mr. Green , виж на кръчма .....  smile3508

# 6
  • Мнения: 1 467
На мен ми се случи веднъж, само че тук в Италия по дискотеките не се пуши. Беше яко, даже се разкърших, но да си призная, беше ме страх някой да не ме бутне или да ми ударят корема без да искат.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
На мен в начална бременност ми призляваше от цигарен дим и не ходех.Влязох веднъж в клуб в края на 7-ми м. и издържах половин час.От басите бебата така се разрита,че аз се почувствах адски виновна,че мъча детето и изчезнах.После на Нова година бяхме в заведение,но музиката беше далеч по-поносима.

# 8
хм, защо точно басите? какво причиняват те? трябва май да се разровя из нета да проверя действието им...

ха, а знаете ли какво ми каза мойта приятелка... тя е в Румъния... там има специален закон, който забранява допускането на бременни по такива заведения... има жестоки глоби, не дай си боже да се установи някакво увреждане на детето вследствие силната музика... направо затвор ги чака собствениците... там явно не е въпрос искаш или на искаш да ходиш по дискотеки, просто не те пускат..

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
Спокойно, аз мисля, че още първият път като отидеш и сама ще почувстваш, че не си за там.. особено, ако няма добра вентилация и от цигарения дим ти стане лошо... То може и само от тълпата да ти прилошее, ако си в самото начало на бременността.

# 10
  • Мнения: 159
Да ти кажа аз ходих до последно на сам-на там!Специално за клубове последните 1-2 месеца не ходих,но за сметка на това ходих на мн готини концерти.Последните месеци все бях ве4ер на вън по заведения...лодки,модки,ако си от сф!Не ми е пречила бременноста да обикалям,само гледах да не съм на запушени места.даже когато бях на концерти детето не риташе,явно защото му харесваше музиката...сега се чувства мн спокоен когато има музика и повече народ!Ако започне да ти тежи,ти сама ще усетиш и ако това стане,сама няма да желаеш да ходиш по местата,където не се чувстваш комфортно Laughing

# 11
  • Мнения: 1 217
Зависи от това как ще ти протече бременността.
Дано всичко да мине безпроблемнно. Peace
Аз например докато бях бременна първо,че първите месеци ми беше адски лошо,
второ постянно ми се спеше и лежеше,и към края корема ми беше огрооооооомен и едвам се движех.
Така че ти сама ще си прецениш.

# 12
АААА... при всички положения сега първите 3-4 месеца ще съм пас... искам малко от малко да ми порасне коремче, че да се забелязвам... като е очевидно, че съм бременна, самите хора ще ме пазят, мисля... или поне се надявам  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
надявай се....ама не е така....още повече по такива места - никой няма да те забележи дори, ако ще да си в 9-тия месец с томбак като кораб.....е тогава може и да те забележат...но пак не разчитай някой да те пази....само ти си носиш отговорността и вниманието за това...

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Музиката трябва да ти е по-малкия проблем.
Ми цигарения дим????
Сама ще усетиш, че нещата не са като преди, а и мястото ти вече не е мн, мн там.

Общи условия

Активация на акаунт