сок от киви

  • 9 086
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Сокове се дават след годинка, Блонди. Противоречиш ли си или на мен така ми се струва?

Аз смятам за праилно соковете да се дават след годинка, както и други майки. Но, за тези, които държат да дават сокове, могат да го правят след 6-ти месец, след като може и плод. И да не на 40-тия ден. Плодът е за предпочитане, но сокът не е грешен. Няма правило да се дава сок след годинката. Не, не си противореча.  Simple Smile
А сега ти ми кажи защо точно 11 месеца и половина, Анче Мамче  Wink

# 31
  • Мнения: 4 447
Защото е по-близко до 12-те месеца. Демек до годинката.

За мен сок преди годинка не е особено здравословно. Стомахчето е неукрепнало. Едно е да се даде цял плод - пасиран, друго е само сок. Така съм чела. Обясниха ми даже, че сокът даден самосиндикално е много агресивен към незрялото детско стомахче.

Па вкусам и цвьет - тавариший - ньет!  Peace

# 32
  • Мнения: 24 467
...Едно е да се даде цял плод - пасиран, друго е само сок. Така съм чела. Обясниха ми даже, че сокът даден самосиндикално е много агресивен към незрялото детско стомахче.
  Peace

Моля те, сподели къде си го чела.

# 33
  • Мнения: 4 447
...Едно е да се даде цял плод - пасиран, друго е само сок. Така съм чела. Обясниха ми даже, че сокът даден самосиндикално е много агресивен към незрялото детско стомахче.
  Peace

Моля те, сподели къде си го чела.

Преди време тук във форума. В поредната тема за сока май беше.

# 34
  • Мнения: 983
Защото е по-близко до 12-те месеца. Демек до годинката.

За мен сок преди годинка не е особено здравословно. Стомахчето е неукрепнало. Едно е да се даде цял плод - пасиран, друго е само сок. Така съм чела. Обясниха ми даже, че сокът даден самосиндикално е много агресивен към незрялото детско стомахче.

Па вкусам и цвьет - тавариший - ньет!  Peace

А аз до сега съм с впечатление, че месестата част на плода  е коварна за стомаха на бебчо, а не толкова самия сок Thinking

# 35
  • Мнения: 24 467
Имам предвид не форума- тук бъка от каква ли не информация, половината от която за мен е недостоверна.
Ако си чела в медицинска литература или специализиран сайт, това моля. Иначе съм питала лекари и всички, без изключение, са ми казвали, че сокът съдържа само плодова киселина, без целулоза, докато пасираният плод съдържа и двете и плодовата киселина никак даже не се "омекотява" от това, въздействието й е същото върху стомашната лигавица, но поне целулозата я няма и не се дразни коремът /понеже правим различие между стомах и корем/.
За това моля за нещо по- официално и правдоподобно като информация по този въпрос.

# 36
  • Мнения: 4 447
Не желая да се води поредни спор за кой кога да дава сок. Всеки носи отговорност за решенията си.  Peace

Специално тази обусловка за разликата в даването на сок от дадения плод и на целя плод го четох тук във форума.
И на мен ми беше интересно защо е вреден сокът, а целия плод не е, след като в него се съдържа и въпросния сок....

# 37
  • Мнения: 24 467
Лично аз въобще не се каня да споря, моите деца са прескочили вече благополучно този момент. Питам за информация, което е различно, защото аз имам само мнения на лекари, с които съм говорила и отговори на д-р Слънчева, но не съм срещала нещо написано от друг специалист.

# 38
  • Мнения: 27 524
Защото е по-близко до 12-те месеца. Демек до годинката.
Па вкусам и цвьет - тавариший - ньет!  Peace

Ох, Анче Манче, голям си образ.  Laughing Добре, разбрах ти логиката.
Разбрах и руското изрчение, макар и написано в стил руския на Слави  Joy

# 39
  • Мнения: 4 447
Защото е по-близко до 12-те месеца. Демек до годинката.
Па вкусам и цвьет - тавариший - ньет!  Peace

Ох, Анче Манче, голям си образ.  Laughing Добре, разбрах ти логиката.
Разбрах и руското изрчение, макар и написано в стил руския на Слави  Joy

 Crazy Ами и аз не го знам този език ...

# 40
  • Мнения: 46 492
... медицинска литература или специализиран сайт, това моля ...


Становището на Американската академия по педиатрия върши ли ти работа?

Иначе аз търся източник, в който да има поне едно ЗА соковете, в сравнение с целите плодове, но си оставам само с търсенето  Laughing

Педиатърка на дъщеря ми също препоръчва захранване с пюре/каша, сок категорично не. Не само според нея, но и от други лекари знам, че соковете са много агресивни, даже при голям човек трябва да се разреждат с вода.


Отплеснах се и забравих да отговоря по темата  Mr. Green Embarassed

Киви дадох след 1 г., няма значение цитрус или не, важното е, че е алерген.

На парчета го давам, на сок само 2 пъти около 3-тата годинка, защото си играехме и "готвехме", изцедих 2 кивита, махнах семките, изстисках половин лимон и всичко това разредих с 50:50 вода  Simple Smile

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 00:12 от Никол

# 41
  • Мнения: 6 441
Киви дадох след 1 г., няма значение цитрус или не, важното е, че е алерген.

Винаги съм се чудела-ако все пак детето не прояви алергична реакция към дадения алерген има ли опасност да се дава???Пример-пробвам с малко,нищо му няма.Мога ли да считам,че не е алергичен към дадения плод и да продължа да му давам??? newsm78

# 42
  • Мнения: 24 467
Да, върши ми работа и това, дори нещо повече, съвпада с мнението ми по въпроса, че след 6 месеца спокойно мога да си давам соковете. Иначе при захранването със сокове се препоръчва разреждане с вода, с това също съм съгласна. Дори на готовите такива на Хипп пише да се разреждат.
little^cuttie, тъй като потсъпих по същия начин- захраних с плодовете, включително и цитрусовите такива, бавничко и нямаше и помен от каквато и да било отрицателна реакция на организма, също считам, че не е проблем. Дали кивито било цитрус или не- само настоящата тема съдържа препратки към противополжни схаващатия, но това, според мен, е без значение. Технологията на захранване е една и съща.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 752
Имах грешката да го дам в 6-тия месец и детето ми получи алергия.Автоматично с това стана алергична и към всички мъхести плодове/праскови,кайсии,малини и т.н./.Моя съвет е да изчакаш колкото се може повече.Алергията ни първоначално се прояви като силно зачервено дупе.По-късно се проявяваше с обриви по корема.

Общи условия

Активация на акаунт