Падане и повръщане?

  • 5 106
  • 17
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Здравейте,

Много съм притеснена. В Разстояние на няколко дни , детето ми два пъти пада на главата си. Веднъж от кошарата и снощи от спалнята.
Всичко се случва  представете си докато сме и ние с баща и в стаята.
Снощи като падна ( с главата надолу ) от спалнята, разплака се яко, трепереше от уплаха и и дадох водичка. Задави се и си пивърна млякото от преди това. Това става има няма пет минутки след като падна. Възможно ли е да има сътресение, или е повърнала от това, че се задави? Изобщо ако има сътресение , колко време след като падне може да повърне?
Ужасно съм притеснена и може би постът ми е написан хаотично, но моля някой ако е на ясно да ми пише.

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Това което аз знам от моето педи е, че детето трябва да се следи за сънливост, забавени реакции, трудна координация и повръщане. При вас може и да се е задавил, но мен ако питаш бих го завела в спешното да го погледнат. Вярно е че децата много падат, но това не е шега работа. Пък и ние тук можем само да гадаем за състоянието му. Само лекар ще определи точното му състояние.
Надявам се да не е нищо сериозно, но те съветвам да потърсиш лекар.
Успех и пиши!

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
за твое успокоение отидете на лекар да го види,той ще ти даде повече насоки какво да гледаш. Наблюдавай детето дали има промяна в поведението - да е сънливо или пък да е кисело и да не иска изобщо да заспи.
Няма да ти подейства успокоително, но едва ли има дете, което да не е падало и то точно, когато има поне един човек наоколо. И на моите им се е случвало - на 30 сантиметра съм от детето, виждам на забавен кадър как пада, но не можа да реагирам физически толкова бързо.
Страшничко е, но децата са доста издържливи.

# 3
  • Мнения: 4 388
веднага на лекар! Peace
дано да се притесняваш напразно ,но най-добре док. да ти го каже!

# 4
  • Мнения: 268
 при падане не се дава вода,детето се слага в легнало порожение и се следи поведението.Да плаче е от уплах,болка но ако продължи да се оплаква от главоболие трябва да се отиде на лекар...това е което аз знам и ни се е случвало няколко пъти Embarassed
 Сега как е дечко,как се държи(да назовава правилно предметите...примерно)имали някакви оплаквания или вече е забравило случката?
 повръщането по-скоро се дължи на даването на вода,плаче и създава напрежение в стомахчето,от лекар знам че не се предлага евентуално ако е сериозно да се знае коя е причината...

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
веднага на лекар! Peace
дано да се притесняваш напразно ,но най-добре док. да ти го каже!
за веше успокоение и сугурност най-добре е консултация с лекр  Peace

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Да, ще я заведа на лекар обезателно. Добре е в момента, играе си, но мисля, че е доста уплашена от случката. Постоянно показва къде е паднала. Снощи спа по-скоро неспокойно, отколкото дълбоко.
Днес е превъзбудена и нервничи. Има синка и лек отток на челото.
И да, това и падане е поредното, не първото. Палава е и друг път се е случвало, но ме притесни по - скоро повръщането след това.

# 7
  • Мнения: 4 621
Преди 2 дни Яна падна и си удари главата ooooh! По същия начин пи сок, задави се ревейки и повърна сокчето. Уплашена позвъних на педиатъра, който ме попита дали е изревала веднага/това било най-важното/, каза да следя за сънливост, забавени или неадекватни реакции. Повръщането й според него не е било от травмата , а от това, че е пила сокче ревейки и се е задавила. При нея всичко беше ОК след това, забрави за случката игра смя се и слава бого не прояви нищо от това, за което трябваше да внимавам. Дано и при вас нещата да са така Peace

# 8
  • Мнения: 611
И според мен повращането се дължи на водата, но за успокоение по-добре отидете на лекар да я прегледат Peace

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ходихме на лекар. Каза, че най - вероятно е повърнала от задавяне .
Каза ни да я наблюдаваме в следващите 48 часа.
Сега обаче и се появиха едни точковидни кръвоизливчета по цялото лице. Уф , вече незнам какво да си мисля Tired Rolling Eyes

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Радвам се че няма нищо притеснително.
А за тези кръвоизливчета... Звънни по телефона и кажи на лекаря. Няма да се разкарваш пак, но наблюдението е точно за да се установят необичайни реакции. Може и да няма общо с падането, но все пак.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Ходихме на лекар. Каза, че най - вероятно е повърнала от задавяне .
Каза ни да я наблюдаваме в следващите 48 часа.
Сега обаче и се появиха едни точковидни кръвоизливчета по цялото лице. Уф , вече незнам какво да си мисля Tired Rolling Eyes

доккорката видя ли ги или се появиха като се прибрахте? Ако не е, обади й се по телефона да я питаш

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние сме прелетявали многократно през пространството  Sick , като сефтето го направи на 2 месеца...  Crazy вкъщи е по - обезопасено и от маймунска клетка Laughing, но пак много пада... Вече попретръпнах  Embarassed, да ти кажа, естествено, че се притеснявам (в разумни граници) да не се нарани сериозно, но гаранция няма, дори непрестанно да ходя подире му. И това е период от развитието, през който трябва да се мине. Няма как.  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 391
Миналата зима Ния се изтърси така по обяд и след около 2ч. започна да повръща на интервали от около 5 минути. Веднага хукнах към Пирогов и ни оставиха за наблюдение една нощ. Слава богу, до колкото разбирам вие сте повърнали еднократно, за това предполагам, че няма място за опасения.

# 14
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Обадих се отново в болницата. Казаха ми , че засега няма нужда да я водя. Кръвоизливчетата са най - вероятно от това, че е плакала по - продължително време Thinking
Незнам, вече си мисля, че не ставам за родител. Как ще допусна това да ми се случи пред очите...ужас.
Дано се оправи и няма нищо сериозно, че ще откача.

Общи условия

Активация на акаунт