грип и суметролим

  • 4 594
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, хвана ни грипа с детето, тя е на 11м.  Има силна хрема  и  температура, кашля леко няколко пъти на ден. Обадих се на GP-то и тя каза вит.C, Нурофен и Суметролим. Такова ни беше и лечението преди 2-3 месеца при същите симптоми след преглед.
 Въпроса ми е суметролима антибиотик ли е и наложително ли е да се пие? Дали да не изкараме 2-3 дена на нурофен и ако не се подобри тогава да пие суметролим?
Още 1 въпрос - Днес й се появи обривче на рамото подобно на памперсен обрив, намазах го с фуксин. Правилно ли съм постъпила?Предполагам може да се е получил от мет. капса на бодито и изпотяването нощеска.

# 1
  • София
  • Мнения: 344
И още нещо, вчера вечерта памперса с акото беше пълно с черни жилки, изглежда като накъсан конец, но наистина са страшно много. Обадих се на лекарката - тя започна да дава предположения за алергия от лекарствата ( нурофен, суметролим-не съм давала )
ОТ 2 седмици давам млечна каша с плодове, има 0.1% портокал.

Днес  пак имаше , но са по-малко, не съм давала лекарства и млечна каша( от 2 дни).
А ако не е алергия, какво би могло да бъде, трябва ли да изискам някакви изследвания?

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 19:59 от KITTI

# 2
  • Мнения: 5 760
Можете да изчакате със Суметролима още повече след като сте го пили сравнително скоро. Това всъшност е Бисептол, а той прави доста алергии.
Обливчето най-вероятно е от металната капса и е добре , че сте го намазали с кремчето- така кожата ще се успокои. Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 344
А за черните жилки какво ще кажете, бяха наистина много, после намаляха, а накрая имаше 2 слузести изхождания за 1 час - дадох ентерол. Трябва ли да потърсиме алерголог?

# 4
  • Мнения: 5 760
Изчакайте до понеделник. Ако се изчистят изпражненията захранете внимателно.
Ако това е кръв, то тя е от стомахчето( от киселината на стомаха кръвта става тъмно кафява до черна), а не от червата и най-вероятно стомахъ е раздразнен. Ако се появи отново се консултирайте с гастроентеролог, но запазете един памперс за да се види и изследва.

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Много Ви благодаря, бъдете здрави и щастливи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт