тампони или.......

  • 6 494
  • 121
  •   1
Отговори
Здравейте мами,имам едно питане.След като родих второто си дете преди 7,5г.мензиса ми стана по-кратък и много по-слаб,та поради тази причина ползвам само тампони.Дали е вредно да се ползват само тампони,а превръзки не?Моля ви споделете мненията си.Благодаря Ви предварително. Wink

# 1
  • Мнения: 4 496
За вредно незнам, но май не се препоръчва. Flutter

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ще следя темата - аз лично въобще не ползвам дамски превръзки, само на тампони съм от близо година, ако не и повече. Какви проблеми биха могли да възникнат? При мен не е имало такива.

# 3
  • Мнения: 1 733
Ще следя темата - аз лично въобще не ползвам дамски превръзки, само на тампони съм от близо година, ако не и повече. Какви проблеми биха могли да възникнат? При мен не е имало такива.
И аз така. Имам един пакет превръзки, който стои от повече от година и сутринта го изхвърлих.

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Говорила съм с лекар по този въпрос, той ми е казвал, че тампони се ползват само в краен случей (например за плаж), не помня точно защо са вредни, но знам, че има нещо.....но все пак всичко е въпрос на избор Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
RS, че плажа краен случай ли е  Laughing

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
RS, че плажа краен случай ли е  Laughing


е не де  Mr. Green ама примерно с превръзка не можеш да се изтъпаниш по прашки на плажа, нали  Crazy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
не Flutter хареса ми просто  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 229
Чак вредно...както ти е удобно. Аз използвам и двете, преди повече тампони, но вече не ме кефят толкова...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 209
И аз ползвам тампони в краен случай. Доколкото помня, не е добре само тампони от гледна точка на това, че може да се получи токсичен шок, ако не ги сменяш на 3-4 часа.
Ако някой лекар да се включи ще обясни най-добре.

# 10
  • Мнения: 199
Има правила на ползването,ето там пишат, че не се използват постоянно ,а при необходимост:плаж,сауна,спортуване, дискотека....По принцип сериозни фирми имат листовка в кутийката,къде много подробно се описва ....не само как се слага ,но и показания и противопоказания.Погледнете, има огромен "списък" защо не се използват постоянно.
 Аз лично имам и тампони и 3-4 вида превръзки /начало, край, спец.случаи/И много се радвам че в България се появиха тампони "Тампакс",според мен най добрите , удобни и хигиенични!/имат апликатор/

# 11
  • Мнения: 10 514
Моята информация е, че не се препоръчват за постоянно ползване, защото "изсушават" влагалището. Много са хогроскопични.

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Един тампон не е трябва да се ползва повече от 8 часа.(говоря за ОБ)
Между двата тампона трябва да се направи почивка от 2-4 часа.
Иначе можете да си докарате Токсично Шоков Синдром.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 779
Какво е токсично шоков синдром?

# 14
  • Мнения: 1 733
Какво е токсично шоков синдром?
newsm78

Общи условия

Активация на акаунт