Поддържане на температура след раждане...?

  • 6 755
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Дванедесети ден след раждане ми е. Всеки ден си меря температурата и следобяд вдигам около 37.5.На 6 ден след раждането получих кръвоизлив и ми правиха кюртаж, шевове наново....казаха, че температурата трябва да отшуми до два три дни, но си я има. Преди да се случи това пак си имах, но вече ясно, не съм била изчистен добре и затова, а сега за какво????Вече се чувствам доста по-добре, а тази температура... Cry Моля някой, ако ако може да ми помогне къде със съвет, къде с подобно изпитание...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз не мога да помогна.
Получих моята 10 мес.след раждането.
Вече година и половина почти- съм със същата температура.
Но лекарите още не знаят защо... Confused

Дано при теб скоро ,скоро изчезне!  bouquet

# 2
  • Мнения: 51
Как са ти гърдите? Защото аз я вдигах от задържане на кърма и запушени канали

# 3
  • Мнения: 1 428
И аз откакто съм родила съм с по-висока телесна температура.Преди се шашках много и ме изследваха за какво ли не,но нищо.В един момент просто спрях да си я меря и така.....
Но ти не се примирявай,тъй като може да е нещо от раждането-отиди на добър гинеколог.

# 4
  • Мнения: 1 428
Другото ,което ще те посъветвам е да си направиш пълна кръвна картина и да се проследят показателите-левкоцити,утайка и С-реактивен протеин,които са увеличени при възпалителен процес.Ако те са в нормите,значи температурата ти е на психогенна основа.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Другото ,което ще те посъветвам е да си направиш пълна кръвна картина и да се проследят показателите-левкоцити,утайка и С-реактивен протеин,които са увеличени при възпалителен процес.Ако те са в нормите,значи температурата ти е на психогенна основа.
Сигурна ли си Thinking
При мен са в нормата,но продължават да ме изследват за всякакви изчанчени неща.... Confused

# 6
  • Мнения: 2 821
Седмица след раждането започнах да вдигам температура около 37.5. Оказа се, че е от гърдите и ми назначиха физиотерапия.
Дано открият бързо причината при теб. Стискам палци. Wink

# 7
  • Мнения: 14
Благодаря момичета.  bouquet Мисля вече да спра да мисля за това, защото аз наистина се чувствам добре...не усещам да вдигам температура, а като сложа термометъра 37.5, понякога и по-малко. Но си мисля, че след всичките тия процедури дето изживях е нормално...Ще видим как ще продължи и ако и другата седмица съм така ще отида да се изследвам.

# 8
  • Мнения: 809
Кърмиш ли?
Аз вдигнах температура и когато започнах да кърмя, т. е. гърдите се отпушиха, Т. се нормализира.

# 9
  • Мнения: 1 428
Другото ,което ще те посъветвам е да си направиш пълна кръвна картина и да се проследят показателите-левкоцити,утайка и С-реактивен протеин,които са увеличени при възпалителен процес.Ако те са в нормите,значи температурата ти е на психогенна основа.
Сигурна ли си Thinking
При мен са в нормата,но продължават да ме изследват за всякакви изчанчени неща.... Confused



Да ,сигурна съм и ако не е тайна за какво те изследват?

# 10
  • Мнения: 516
Не искам да те плаша,но моя близка беше дълго така след раждането.Направиха и два кюртажа,но не се смъкна. След това и откриха някаква бактерия и я вкараха пак в родилно,за да и правят венозен антибиотик.Опитаха се да я набедят,че я е имала преди да роди,но тя си е правила всички изследвания,вкл. вагинален секрет в края на бременността. Преди да родя лежах за задържане и хипотрофия на плода и ми откриха бактерия в секрета.Трябваше да се лекувам със свещички,за да не се зарази бебо по време на раждането, а и да не направя следродова инфекция. Не знам дали са ти взели секрет,но това трябва да е първата стъпка.Успех!

# 11
  • Мнения: 135
Здравей, искам да ти кажа, че не е нормално да имаш темп. Аз така имах 1 месец и пих какво ли не, аз бях със секцио и се оказа от раната..... Една нощ се събудих с някаква течност, имах незашит лимфен възел. Така, че търси причината!

# 12
  • Мнения: 1 942
Първо трябва да се убедиш, дали не е от гърдите Т-то. Вземи чиста суха кърпа. Сгъни я много пъти и я сложи така, че да покрива добре гърдата от страната, където ще сложиш термометъра. Термометъра не трябва да контактува с гърдата и кожата до гърдата. Трябва да е в помишничената ямка и после да се опира в кърпата и респективно ръката ти. Ако така измерената Т има разлика с Т-то измерено без кърпа означавало, че температурата ти идва от гърдите и не е много сериознен проблем /особено за начинаеща кърмачка/.

Лично аз доста време поддържаш 37,8, а с къпра бе 37,1 и лекарите се отказаха да ми дават антибиотици.

Но си мислех друго, понякога децата като не дават да им меря температурата под мишницата ги карам да си свият крачетата към корема и слагам термометъра в сгънката /там където би бил ластика на бикините/ и винаги отчита правилно /даже съм си играла да засичам има ли разлика на двете места/ Би ли си измерила така температурата и да пишеш колко е? 

# 13
  • Мнения: 135
От гърди се вдига висока температура...
А от другото ниска..

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз вдигнах няколко часа след раждането и само антибиотици ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт