Два въпроса за кашите

  • 749
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
1. Кашата Блевит плюс Асорти с бифидус ефект- в състава освен избриените брашна, витамини и т.н. прочетох и Мед, а самата каша е обозначена за след 6мес. Мед се дава доста по- късно. Дали е добре да се даде тази каша. Предполагам, че ефектът  не е същия както при пресен мед. Вие как мислите?
2. Каша давам 2пъти седмично за следобедна закуска. На опаковките пише да се използват 3-4седмици след отварянето. Обикновено не ги свършвам за това време. Дали е вредно или опасно ако се даде каша, отворена от по- дълговреме!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 701
1. Нямам представа, но не бих дала.
2. Едва ли е вредно или опасно, аз лично вече не ги следя тези срокове.

# 2
  • Мнения: 4 447
1. Мисля, че няма проблем да дадеш от тази каша.
2. На мнение съм, че ако държиш кашата на хладно място(но не в хладилник), в съд с капак няма проблем и малко повече да мине от указания срок, пак да я дадеш.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
1.Не съм сигурна дали бих дала.Обикновено чета преди да купя,но ако не си я отворила -има време,запази си я.
2.Давам най-много 1 седмица след срока от 3-4 седмици.

# 4
  • Мнения: 1 217
1.Мисля си,че меда в тази каша е минимално количество и не е проблем.
2.Давам каша всеки ден и самата опаковка свършва точно за определения срок.
Редувам няколко вида и марки каши и винаги следа срок на годност.

# 5
  • Мнения: 508
ако сте на 6 мес. давай.,ако не изчакай да ги навършите

# 6
  • Мнения: 508
мисля че месец длед отварянето й става негодна Peace

# 7
  • Мнения: 4 447
ако сте на 6 мес. давай.,ако не изчакай да ги навършите

За меда ли говориш? newsm78

# 8
  • Мнения: 887
1. От тази каша дадох на сина си когато беше на 8 месеца и нямаше проблем.
2. Спазвала съм указанието на кутията на кашата и не съм я давала ако са минали 4 седмици след отварянето и.

# 9
  • Мнения: 174
Aнче_ Мамче, Злато говори не за меда, а за кашата, за която питам- с мед.

# 10
  • Мнения: 206
Аз също бях отворила три различни кутии каши затварях ги плътно бърках със суха лъжица и си мислех ,че ще можем да ядем по-дълго от тях ,но уви. След повече от четири седмици може би пет от отварянето на кутиите бебчо започна да повръща на фонтан в момента в който ядеше каша след това изхвърлих трите кутии и вече имаме само по една отворена кутия с каша. Разнообразявам кашата като добавям различни плодове. Според мен инстантните каши приличат на АМ месец след разхерметизирването на кутията стават негодни. Освен това правя домашно приготвени каши с брашно от ориз, елда, просо и други (много се харесват).

Що се отнася до меда мисля ,че не вредно щом на кутията пише за над 6 месеца, но лично аз бих изчакала.

Общи условия

Активация на акаунт