От каква храна се лишихте,докато кърми(х)те ?

  • 4 187
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Четох в библиотеката многократно,долу-горе съм наясно,но ме  интересува на практика вие какво спряхте да хапвате заради кърменето,при положение,че бебчо не е предразположен към алергии.Моята беба е на 4,5 м. и досега съм изхвърлила от менюто си бобови храни,зеле(сготвено),цитруси,риба.Но много ми е мъка заради цитрусите и рибата.Обичам ги.Вие хапвахте ли?Да рискувам ли?  newsm78

# 1
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Хапвам абсолютно всичко без фъстъци, защото са силен алерген. Че защо се лишаваш от риба? Тя е супер полезна, а и в кърмата всичко влиза преработено доста добре. За сега само нес кафето и е повлияло. Не спи с часове. Хапвай всичко и не се тревожи.  Hug

# 2
  • Мнения: 753
От преди месец - два започнах по малко сок от портокал да пия - много обичам- не съм забелязала нищо лошо у бебо. Риба, за жалост, много не обичам - само тон от консерва съм яла. Иначе доста неща ограничиш - прясно мляко, мед, ядки, разни шоколадови неща/мммммммм/, цитруси, боб, леща - сега проядох, зеле - също, колбаси гледам да избягвам - че са със стабилизатори без пуешкото филе, а ядях месо и много други - с една дума - чуех ли за нещо , че е потенциален алерген за бебо - спирах го , то той направи и реакция към яйца /на 3-4 месеца започна да изхожда зелени и слузести неща - побърках се тогава - от домашен крем карамел, който бях яла/, та за 2-3 месеца бях спряла всички млечни, които мнооого обичам.
РР. и чай черен - обожавам го, газирани напитки, кафе така и не пия.

# 3
  • Мнения: 1 043
от любимото ми кисело мляко в началото
а сега само от мед и разни алергени

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами аз в началото изключих-фъстъци,бобовите,зеле,кафе,шоколад,газирано,алкохол,разбира се и май това е.Но в момента си пия по едно кафе сутрин и от време на време си хапвам по малко шоколад,иначе други сладки работи всякакви ги хапвам Laughing.Риба дори не съм знаела,че не трябва,обичам я и поне 2 пъти месечно я хапваме вкъщи.А цитруси честно да си кажа много много не съм яла и пила сокове.Попринцип си обичам наште плодове.
Не се притеснявай,хапвай от всичко умерено и всичко ще е ок.Но наблюдавай и детенце как реагира все пак.Успех!   bouquet













# 5
  • Мнения: 5 401
Нямаше да се лиша от никаква храна, ако не се беше появило пустото АБКМ.  Confused Минах на строга безмлечна диета за няколко месеца, а след като се захранихме с малкия и се установи, че вече няма проблем при него, започнах отново да си хапвам от всичко. Даже в безобразни колечества, то си ми и личи пак!  Embarassed


... Не се притеснявай,хапвай от всичко умерено и всичко ще е ок.Но наблюдавай и детенце как реагира все пак.Успех!   bouquet

 newsm10

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
От нищо не съм се лишавала Simple Smile Първите месеци заради педиатърката, която ме наплаши, не ядях цитруси, шоколад, кайсии - но щом се информирах по-добре и разбрах, че това са бабини деветини, започнах да ям всичко. Кафе пиех малко или никак, но само защото нямах желание.
А, да - от алкохол се лиших. От време на време пиех безалкохолна бира.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 562
От нищо!

# 8
  • Мнения: 857
Хапвам си абсолютно всичко в НЕумерени количества  Embarassed  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Превантивно, срещу алергизиране, смених сиренето и кашкавала - взимам такива от овче и козе мляко, вместо от краве. Ограничих и прясното мляко. Пия кафе без кофеин. Зеле, боб и фъстъци хапвам изключително рядко, просто защото не обичам особено. По същата причина не ям люто и силни подправки. Същото се отнася и до вътрешности (бляк!), с изключение на дробчета (но и тук са единични случаите на консумация). Месо унищожавам без ограничения в момента, но в началото ядях предимно пилешко и пуешко. Колбаси почти никой вкъщи не яде, то и не се знае вътре месо ли има, или опашки, рога и копита...Ягоди и малини също ме беше страх да ям в началото. Риба и цитрусови сега си хапвам с удоволствие, но ги включих след като малкият стана на 3-4 месеца, мидите обаче ги изритах напълно.
И въпреки диетата, коликите не ни подминаха.  #Cussing out

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 11:38 от Анонимен

# 10
само от боб и леща...и плодовете които не са от региона...но скоро и тях ще ги подхвана... newsm53

# 11
  • Мнения: 527
Аз все още се лишавам от цитруси ,мед и ядки,но ги подхващам,и ще следя за реакции PeaceЗаради коликите,избягвам всички бобови  Peace

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
От никаква. Ядях си всичко. Кафе, алкохол и цигари така или иначе не употребявам.
Около 5-месечна Ева получи обриви, които сигурно биха били определени като атопичен дерматит (но не съм я водила на лекар). Тогава спрях за известно време млечните, но нямаше кой знае какъв ефект, нито пък нещата се влошиха, след като отново ги въведох. Явно просто е с чувствителна кожа, но сме си намерили начин и я държа под контрол с Ескимо-кидс и здраво мазане с Нахткерцен балсам.

# 13
  • Мнения: 738
Хапвах и продължавам да хапвам всичко в умерени количества!!! newsm55

# 14
  • Мнения: 630
Моята дъщеря имаше ужасяващи колики и аз бях стигнала дотам, че почти нищо не ядях, ако мога все пак с нещо да облекча коликите й, но уви и това не помогна. Пиех само безкофеиново кафе, не ядях любимото ми кисело мляко, зеле, боб, лук и чесън, цитрусови плодове, никакви сокове от кутий, шоколад в минимални количества и това е май.

Общи условия

Активация на акаунт