Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

софия

Предстой ни захранване. И съм в чуденка newsm78
Как трябва да се приготви плодовото пюре? Дали да се вари плода или да се изцеди сока и кашата която остава да се използва като пюренце?
Цитирай

Белгия/София

Погледни тук.
Цитирай

гр.Пловдив

аз варя плода на пара после добавям от водата,която е останала под решетката и пасирам
Цитирай

софия

благодаря за отговорите
Цитирай

Варна

Вари се. Сурови плодове като навърши 6 месеца.
Цитирай
Не се ли губят витамините и другите полезни вещества ако се варят плодовете. Ябълката, например, 5мин. след като се смеле ( пасира) потъмнява. До колкото знам, това става защото се окислява,а това значи че се губи вС. А ако се свари и пасира какво ще остане в нея?
Мия плодовете,почиствам от кори и семки, и пасирам непосредствено преди ядене.

Но не е ли рано за едно 3 месечно бебе да яде плодове, били и варени?
« Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 21:06 от Vivi »
Цитирай

София

На 3м. и 27 дни.  Wink

pokahontas е писала, че "предстои" захранване. Много майки питат доста преди да предприемат нещо.  Peace
Цитирай

Аз ги приготвям на пара  Peace Дано да не си въобразявам,че така се запазват повече витамини.
Цитирай

гр.Пловдив

Аз ги приготвям на пара  Peace Дано да не си въобразявам,че така се запазват повече витамини.
Peace
Цитирай
Не мисля,че се запазват витамините Thinking.
Цитирай

гр.Пловдив

Не мисля,че се запазват витамините Thinking.
а как се запазват?
Цитирай

София

Запазват се, като се даде суров плод. Общо взето от плодовото пюре полза няма много. Аз захраних със зеленчуково. Вече яде суров насърган плод в кашата (защото не го иска отделно).
Цитирай

гр.Пловдив

Запазват се, като се даде суров плод. Общо взето от плодовото пюре полза няма много. Аз захраних със зеленчуково. Вече яде суров насърган плод в кашата (защото не го иска отделно).
Суров плод но след 6 мес.,а за пл. пюрета казват,че са по лека храна за започване,после плодово-зеленчукови и чак тогава чисто зуленчукови-според мен това е най-удачния вариант,но РАЗБИРА СЕ всеки сам си решава...
Цитирай

Благоевград

Вари се. Сурови плодове като навърши 6 месеца.
Дори може и след 8 мес. Всичко е индивидуално, детето си подсказва само кога е готово за сурови плодове, ако няма дискомфорт / стомашен най-вече /.
Цитирай

София

Не мисля, че се препоръчва плодово пюре защото било по-лека храна, а защото бебето го приема с удоволствие, тъй като е сладко. За това го дават, за да свикне с лъжицата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора