Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
В нашата градина ни карат, нас родителите да си преписваме песните и да учим децата в къщи.
А,аз тези песни изобщо не съм ги чувала,така  че ,от нас се искало да учим само текст. Е добре,ама в този текст също няма смисъл/....снежинките падат дружно.../ той сняг не е виждал.  Tакива са им всичките песни- глупави песни ми е думата.до сега за три месеца на градина нито една песен не му харесва,а явно че и на повечето деца.Правя сравнение с яслата,там за 5месеца 5песнички научи,но никога не съм учила с него,каквото е научил го е научил сам.Хайде споделете,как е на други места?

# 1
Не разбрах, кои са глупавите песнички, които не ви харесват?За да не предложа случайно същите...И в яслата и в старата градина и в новата се движат по план учебен.Оплаквания детето няма, аз също.

# 2
Дай примери все пак, аз поне не виждам нищо тъпо в "Снежинките падат дружно"  newsm78

Аз не мога да взема отношение, защото всички песнички, които синът ми е учил (в яслата, първа и сега във втора група) са били ... нормални детски песнички. Факт е, че има доста нови, които не съм знаела до този момент, та даже и из мрежата съм търсила текстове, за да съм "в час", но на "тъпа" със сигурност не съм попадала.

# 3
При нас нищо не ги карат да учат вкъщи. Каквото трябва го учат в градината, но нашите учителки са на мнение, че 1 група е основно за игра, ученето е м/у другото, затова не вярвам да ни дадат някога "домашно".

Песничките са от рода на "Мама ми купи днес ...", "Зеленчуци, който не яде ..." и подобни, не мисля, че са глупави.

# 4
И това, че детето не е виждало сняг не би трябвало да е причина песнички за сняг да са тъпи.Нали е хубаво да знае, че съществува сняг...странен критерий за "тъпота" newsm78

# 5
При нас нищо не ги карат да учат вкъщи.

Само да уточня, че и нашите не ги карат; аз си се карам сама, обичам да споделям нещата, които детето ми знае, затова като запее нещо ново, гледам да го науча, за да си пеем заедно. А понякога се случва след време да забрави нещо и тогава ме пита "Мамо, как беше песничката за..."

# 6
  • София
А ти какви песни предпочиташ? Thinking

# 7
... Само да уточня, че и нашите не ги карат; аз си се карам сама, обичам да споделям нещата, които детето ми знае, затова като запее нещо ново, гледам да го науча, за да си пеем заедно. А понякога се случва след време да забрави нещо и тогава ме пита "Мамо, как беше песничката за..."

Блазе ти  Tired ние се прибираме след 19 ч. и докато хапне, изкъпе се и се гушнем за 5 мин., не остава време за нищо  Confused

# 8
  • у дома
В градината на дъщеря ми също не им дават "домашно". Simple Smile Научават си ги там и току ми каже вечер нещо ново...
Смея да твърдя, че спрямо яслата, тук учат много повече песнички и стихчета. В никакъв случай не са глупави и както по горе BirdsFlu писа, са нови за мен и аз също се ровя из нета да ги търся и да си пеем заедно. Heart Eyes

# 9
  • Пловдив
Нямам оплаквания от градината!Песните ,които учат са детски,някои,от които доста по-сложни,от това,което си представям за детски песни,но ми харесват,вечер,когато се прибере от градина(дори още по пътя)започва да пее,виждам,че му прави удоволствие!От както е тръгнал на градина е научил много песни,стихчета...направо се чудя как успяват госпожите ,защото май заслугата  децата да научат нещо е и тяхна!!! Peace  bouquet

# 10
  • София
Аз пък страхотно се кефя на песничките, които е научил Ники. Аз самата не съм посещавала детско заведение и всички тези неща са ми непознати. Сега, като ги чувам от него, ми става много мило и хубаво. Любимата ми е за "кърпичко чистичка бяла" Laughing, дето накрая я грабнало "мишлето, та да си бърше нослето" Laughing Heart Eyes

# 11
Особено готин е момента, когато песничката е съпроводена и с показване с ръчички какво се случва Grinning
ени, дали на Силвестърчо няма да му станат интересни песничките именно ако вкъщи пеете заедно, а не ти с досада да констатираш колко са глупави песните? newsm78

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 15:24 от пенелопа

# 12
  • София
И в нашата градина каквото учат, си го научават там. Нямат домашни. Децата знаят както песнички от моето детство, така и нови, непознати за мен. Важното е да учат.

# 13
Никак не са глупави. И при нас нямат домашни. Едниствено за първото им тържество в началото на пролетта имаха да учат вкъщи стихче от четири реда. Бяха големи сладури на "представлението".  Laughing

# 14
Добре...под глупави имах впредвид,че не предизвикват интерес,както "Червените ботушки" или "Детство мое" например.В интернет не намерих нищо за:

"Ръкавички"
 Падайте снежинки бели
 нека сняг навред се стели
 имаме си всички топли ръкавички

Пр..../пляскане

Как се учи без мелодия бе хора?

Благодаря на всички за бързите отговори!Нито една от Вас няма домашни,това  беше много важно също да се разбере!

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт